flash biosu

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
denzel4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 26. Júl, 2009, 16:15

flash biosu

Príspevok od používateľa denzel4 »

mám MB asrock aliveNF6G-DVI, cez win vista som si flashol bios na najnovší, no začalo mi to robiť problémi, spomalilo mi strašne celý pc a keď som ho reštartol, tak už mi nespustilo OS. vypisovalo mi rôzne chyby.Vybral som HDD, dal do druhého kompu a tam som nanovo preinštaloval vistu, Keď som ho dal spať, načítalo mi ho, prebehlo načítanie visti , ale len za ten zelený pásik čo chodí, a reštaltol sa, , , , a takto to ide do okola. Ako mám vrátiť naspať starú verziu biosu?,,,už nemám nervy...Dakujem
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: flash biosu

Príspevok od používateľa virus64 »

denzel4 napísal:Vybral som HDD, dal do druhého kompu a tam som nanovo preinštaloval vistu, Keď som ho dal spať, načítalo mi ho, prebehlo načítanie visti , ale len za ten zelený pásik čo chodí, a reštaltol sa,
a čuduješ sa??? OS máš inštalovať v tom kompe, v ktorom ho chceš použivať.. je to bežné, ak prehodíš harddisk di iného kompu že hodí BSOD a resetuje sa.

Po flashnutí biosu si ho resetoval??
starý už asi nevrátiš..a aký bol dovod nato by si flashoval bios?
denzel4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 26. Júl, 2009, 16:15

Re: flash biosu

Príspevok od používateľa denzel4 »

dôvod bol ten že starý bios bol s 2005 a nepodporoval naraz povoliť ata a sata disky. Nakoľko mám jeden disk ata a druhý sata, tak som musel hodiť nový bios.
Ale akurát sa mi to podarilo rozchodiť....problém bol v tom že sata driver mi nešiel natiahnuť z CD, ale len z diskety. ja disketovú jednotku nemám, tak som si musel požičať od kamoša, napojil som ju,,,,spustil cd k doske, stiahlo mi sata driver na disketu a odtial som to hodil do kompu...a už to fachčí
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: flash biosu

Príspevok od používateľa Attilka »

virus64 napísal:Po flashnutí biosu si ho resetoval??
starý už asi nevrátiš..a aký bol dovod nato by si flashoval bios?
Mas pravdu "asi" nevrati,ale Ja mam skusenosti prave opacne s ASRock-om.
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
virus64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Spišská Belá

Re: flash biosu

Príspevok od používateľa virus64 »

možné to je...niektoré dosky majú funkciu DualBios, kde pri zistení chyby bios načítava z druhého čipu, prípadne ho automaticky obnoví....
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: flash biosu

Príspevok od používateľa Attilka »

ano aj to ako pises ty funguje,ale ak si spravis spustaciu disketovku,nakopirujes BIOS bin potom napises prikazovy riadok v MS DOS a preflasuje nazad,no problema :good:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb

Návrat na "Ovládače a BIOSy"