Problem s ext. hdd, prosim o radu

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa redarmy »

Zdravim. Vyskytol sa mi takyto problem a nie som moc znaly vo veciach tohto razu, tak by som potreboval radu. Mam externy HDD Verbatim 1TB eSATA/USB 2.0 . Vsetko bolo bez problemov a disk frcal az do dnes. Mal som tam ulozene nejake DVD filmy, tak som si chcel jeden pustit. Pozeral som asi 15min a potom mi zamrzol cely pocitac. Nedalo sa s nim pohnut tak som ho musel restartovat. Pustil som opat ten film a ked prisiel opat ten moment, tak to znova zamrzlo. Po opatovnom restarte mi uz vsak moja oblubena Vista napisala, ze nema pristup na disk a treba ho naformatovat. Aj pri bootovani mi windows checkdisk napisal, ze je poskodeny a treba ho skontrolovat - resp. ze ma poskodenu hlavnu tabulku suborov, avsak program sa prerusil a nic sa neudialo. Hdd bol tak na 2/3 zaplneny a velmi nerad by som o tie veci prisiel. Mate nejake navrhy ako by sa to dalo vyriesit bez ujmy na udajoch pripadne hw? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa Snake »

čo robí ten pevný disk? o aký pevný disk sa jedná vo vnútri? počuješ cvakanie? vieš odstrániť partície resp urobiť quick formát? Aké ďalšie operácie vieš s tým diskom robiť?





.
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa redarmy »

Ziadne podivne zvuky ani nic podobne. Disk "funguje" tak ako vzdy. Jedna sa o HDD firmy Hitachi. Ja si myslim, ze s tym diskom dokazem robit vela operacii, aj qiuck format atd., disk som nerozdeloval, cize tam mam len jednu hlavnu particiu. To formatovanie je len moznost, ktoru mu ponuka win v momente ked sa ma vyhodit ponuka po autorune. co s tym?
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa redarmy »

Prosim vas ludia poradte mi s tym. Mam nervy na to bo som tam mal velmi vela veci a fakt to nechcem nanovo zhanat. Da sa ti nejak?
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa Tubera »

Skus si nainstalovat program ako Partition Magic. Ked otvoris program mal by ti pri nacitani disku vypisat ci ma nejaku chybu s formatom. Mne sa vela krat stalo, ze disk mal dorazenu systemovu stopu NTSF. Namiesto toho pisal BAD.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa Snake »

redarmy napísal:Mam nervy na to bo som tam mal velmi vela veci a fakt to nechcem nanovo zhanat.
Mas nervy? Z coho? ze ti odisiel jeden z najstarsich komponentov v PC? Uz davno si tam mohol smarit quickformat, a pustit recovery, nie ty tu sedis a stracas cas ktory je najdolezitejsi ak sa s HDD nieco stalo.

PS: na PM sa zvysoka vyser, kedze BAD ukaze tak ci tak





.
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa redarmy »

nechapem preco vravis najstarsich komponentov.ten hdd ma tak 4 mesiace a je ext...prave nevjem ako sa to robi preto som sem pisal s prosbou o radu.mohol by si mi sem teda napisat aspon nejaky navod?nejak v strucnosti,ja uz sa s tym nejak pohram,budem velmi vdacny!
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa Tubera »

Predpokladam, ze ma problem so zapisovacim formatom NTSF.
Naposledy upravil/-a Tubera v Št 30. Júl, 2009, 15:32, upravené celkom 1 krát.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Problem s ext. hdd, prosim o radu

Príspevok od používateľa Snake »

Tubera: a ty si kde vzal to že jediná možnosť je formát? Ano je to jedna z možností ale určite nie jediná :rolleyes:

ONT: HDD je najstarsi komponent v PC (technologicky), skapu vsetky :)

predtym než zapojíš HDD tak sprav nasledovné

musíš mať Windows 2003 alebo vyšší, na XPčku to proste nespravíš a ani neodporúčam

Kód: Vybrať všetko

mountvol /N
týmto vypneš automatické mountovanie partícií

Kód: Vybrať všetko

diskpart

Kód: Vybrať všetko

list disk
listneš HDD

Kód: Vybrať všetko

select disk X
vyberieš externý

Kód: Vybrať všetko

list volume
codeneš partície

Kód: Vybrať všetko

select volume X
vyberieš partície

Kód: Vybrať všetko

att vol set readonly
nastavíš read only

Kód: Vybrať všetko

detail vol
ubezpečíš sa že je read only a mounteš partíciu cez diskmgmt.msc

alebo si pozri tool zvaný WritePot : http://joeware.net/freetools/tools/writeprot/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Ide o to, že musíš dostať disk do stavu aby nebolo naň možné zapisovať, ak sa ti s tým nechce piplať, tak jednoducho sprav quickformat a následne recovery, uvidíš ako pochodíš.





.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"