Problem s pripojenim

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
murko179

Problem s pripojenim

Príspevok od používateľa murko179 »

Prosim Vas poradi mi niekto?
Mam problem s pripojenim na internet.
Ked pripojim kabel vsetko sa tvari ako ze sa pripaja na net a aj vypisuje ze je pripojeny,
ale ked zapnem prehliadac tak ma nikam nepusti a vypisuje ze sa mu nepodarilo najst server.
Nepripoji mi ani skype,absolutne nic..Takisto som skusal aj mobilni internet od orangeu a tvarilo sa to tak isto..
Dufam ze sa tu najde niekto kto mi bude vediet pomoct... Dik..
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s pripojenim

Príspevok od používateľa newmi »

Zle nastavene resp nenastavene DNS server-i?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Problem s pripojenim

Príspevok od používateľa galen »

skusme polopatisticky:
ake IP ma tvoj pocitac? (start->spustit, tam napis CMD, do toho cierneho okna napis "ipconfig /all" bez "" a hladaj IP)
pokial ti pridelilo normalne IP (tzn 192.168.X.Y, alebo 10.A.B.C), da sa predpokladat, ze mas dobru IP...

aku IP pise pre Gateway/branu? je to IP tvojho routra?
pravdepodobne ano ... pokracujme...

pise ti nejake IP pri DNS ? ak ano, pokracujme dalej ...

skus na chvilku vypnut vsetky firewally, ktore mas ... a skus ci ti ide net ... ak zrazu pojde, je chyba vo firewalle ...

PS: podla toho ze sa ti ani skajp nepripoji, predpokaldam, ze bud nemas spravne IP na lokalke (pridelit ti ich ma router, nastav si na sietovke automaticku IPadresu, nie rucne), alebo mas zapnute firewally a vlastny komp ta nikde nepusti ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"