multimedialne PC do obyvacky

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

multimedialne PC do obyvacky

Príspevok od používateľa STARHAWK »

multimedialne PC do obyvacky

- TAMY - nieco podobne zostavuje a mna tato tema zaujala
pocitat ktori by bol dostatocne maly a splinul by s prostredim obyvacky - teda neposobil by ako klasicke PC

takze cielom tohto fora by malo byt diskusia o tom ako na to ist
ake komponenty su na taketo PC vhodne, ake minimalne konfiguracie su vhodne, ako chladit taketo PC a podobne ...
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Takze ako povedal kolega, naozaj sa umna natom pracuje.. momentalne mam cely navrh + komponenty vybrane..

Takze doska bude tatok:


VIA EPIA M10000 Mini ITX,,

Doska ma tieto vlastnosti,, ako HW:

cipset:
VIA CLE266 North Bridge
VT8235 South Bridge

Procesor:
VIA C3 Nehemiah 1GHz

Pamìti:
1 slot pro DIMM DDR 266 MHz pamìt
Maximalni velikost pamìti 1 GB

Sitova karta:
VIA VT6103 10/100 Base-T Ethernet PHY

Audio:
VIA VT1616 6-kanalovy AC'97 kodek

Graficka karta:
VIA Unichrome AGP graphics s MPEG-2 dekoderem
TV-out

Vstupy a vystupy:
2 UltraDMA 133/100/66 konektor
1 øadic pro FDD
1 standardni PCI slot
2 + 2 USB 2.0 porty
1 seriovy port
1 paralelni port
3 audio 3.5 Jack konektory
1 RCA konektory (SPDIF nebo TV vystup)
1 S-Video konektor
1 RJ-45 port
2 PS/2

Rozmìry:
170 x 170 mm Mini-ITX

Obrázok
Obrázok
A nakoniec demonstracia velkosti : :twisted: :twisted:
Obrázok

Doska podla testov zvlada prehravat dvd, avi, divx, ma HW akceleraciu mpeg, cize pohodka,, spotrebu v spicke cca 15 az 20W,, cize dajaky 100w ATX zdroj je uz moc.. preto este zhanam daky malilinkaty a ak nenajdem, z nudze tam hodim ATX 250W co mam,, iba plosak a pasivaciky budu trosku trcat von, alebo spravim vrchny diel z hliniku a pasivy sa budu dotykat konstrukcie, ale tu je problem zase elektrika,, dakozo to zabit moze..

Ovladat sa to bude cez WIN XP Media center edition a pomocou dialkoveho.. disk bude asiq daco okolo 80GB,, ale premyslam nad hdd z notebookov, len ako ho napojit.. dalej dvd napalovacka, kedze na hdd budem pomocou tv karty priamo aj grabovat na hdd a nasledne cez media center napalit na dvd,, len aj tuna premyslam na dvd napalkou do notebookou, kedze asi sa mi tam klasicka nevopcha.. len to zapojenie ako vyriesit na klasicky ata + napajanie.. dalej tam bude este aj SB LIVE! 5.1 digital, kedze integrovana je sice 6 kanalova, ale softverova, co zbytocne zatazuje CPU a ani zvuk neni najkrajsi.. rozsirene to bude pomocou VIA riser card, teda do pci sa strci karta, co ma 2 pci sloty.. cele to pojde asik do bednicky o rozmeroch cca 20*20 cm a vyske do 8cm.. Dalej planujem sbuchat ovladanie hlasitosti, welke kolecko na prednej strane,, zapojene bude cez LPT, kamos zbucha ovladace pre win a aj schemu navrhne,, ja zbytok vyrobim.. No, totok su zakladne info,, ako sam vidim, bude to mierne narocna praca,, a este mozno aj LCD dopredu dam,, :)

EDIT: som zabudol, bude to pod telkou, cize musi ladit s okolim.. cele sa bude ovladat len pomocou dialkoveho, v pripade nudze bude bezdrotova klavka + hlodavcek.. pozeranie tv bude sposobom, do TV karty antena, s TV outu do telky.. :)
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

skvely prispevok

inak to zapojenie HDD uz som ti pisal a pre ostatnych tuna je link na redukciu OEM Redukcia z 2.5 na 3.5 HDD
http://www.tntrade.sk/shop/index.php3?I ... age&page=7

to ovladanie hlasitosti chces ako spravit ? aj to LCD ?
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

starhawk, tamy: vcelku velmi dobry napad, aj ja som nad niecim takym rozmyslal, len moja "pohodlonst" vyhrala.
inak TAMY, si si isty, ze ti bude tych 8 cm na vysku stacit, ked cosi vopchas do PCI ?
este na vasom mieste, by som za zameriaval hlavne na tichost celej zostavy. ved kto by sa nechal vyrusovat ventilatormi pri nakom DVD?
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

ake ventilatory? na cpu je iba pasiv.. a myslim, ze mali wetracik co tam mozno je, na 2000ot je absolutne tichunky.. kedze co mam v mojom pc na chipsete ide na 2000 a je nepocutelny.. a vopcha, kedze ta rozsirujuca karta ma 4.5CM a dakeho pol cm sa este vopcha do pci slotu samotneho..

tuna link:

http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?D ... d=18842832

ako najwecsi problem vidim v tom zdroji..
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

skrat: tamy to chce zbuchnut a ma to premakane, ja sa len zatim o to zacinam zaujimat, ja mozno ked tak neco zbuchnem skor asi ako mini lezata verzia desktopu, s nejakim uporavenijm predkom pac zatim su tie minikomponenti moc drahe, ja mam miesta nad TV dost takze miestom som moc limitovani neni

inak problem s PCI vyriesil tou rozdvojkou ci ako sa to vola - to das PCI a potom do nej mozes zapojit az 2 PCI karty a tie su uz orientovane ako samotna doska, takze by sa mu to tam malo zmestit
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

aha, uz som viem, zle som pochopil to ulozenie karty. ako zdroj by sa ti nedal pouzit nejaky silnejsi adapter a taketo nieco http://www.mini-box.com/s.nl/sc.8/categ ... /id.356/.f ?
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

ako jasne ze dalo, len ja nechcem celu cenu prehnat na vjac ako 10 tisic..

Doska: 6 tisic,
HDD: Hitachi Travelstar 2.5" 40GB 4200rpm cca 2700sk
a este daka mexanika do notebookov,, cize newjem ci splnim planovanu cenu..

ale ked si vezmem, co su tovarenske take systemi, cena zacina na 80tisicoch,, :?
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Takze, teraz zmenil zaklad.. HDD bude 2.5" ale dvd bude tatok

http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?D ... d=18842869 ,,

dufam, ze dnu bude nenu miesto,, na prednom panely bude len skara a male tlacitko, cize bude to moc pekne vyzerat.. ale zase nebude sa moct napalovat.. a kupovat plextorku za 5 tisic so slot in vkladanim medii moc nechcem.. :wink:
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

moja koncepcia by sa skor uberala smerom prerobeneho desktopu - lezata skrina, upraveni vzhlad - napr pridanim displaya a samozrejme asi nastriekat na cierno, chladenie na minimalnej hlucnosti, vikon PC tak aby aspon na nejake hry stacil, ovladanie na dialu - teda bezdratova klavesnica eventualne ovladac, softverovo viladene tak aby to mohol pouzivat aj laik a nic tam neporval (softverovo blbuvzdorne)

teda co takeho by sa tam mohlo dat ? asi by som cel neco okolo Athlona 1000MHz to by mohlo aj na novse hry stacit
doska nejaka mATX, prepojit to na telku, monitor k tomu asi malo pouzivat takze texti tam budu muset byt velke

aku dosku by ste niekto odporucil ? nejaku malicku na soc. A
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

2 tamy..nechcem byt negativista ale dakde som videl test tej dosky alebo jej velmi podobnej a vysla z toho dost na***...proste vraj sa aj obycajny word otvaral strasne dlho a sekalo dvd a podbone..nevjem ci to bola presne henta doska ale nebolo to nic moc...tjez na prvy pohlad vyzerala dobre ale potom :shit:
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

no, newjem, je ich vela verzii tych dosiek.. a co som sa docital:

http://www.xbitlabs.com/articles/mainbo ... 10000.html


ide nanej sijo krom hier.. a myslim, ze Xbitlabs je dost doveryhodny zdroj..


a este:

http://www.silentpcreview.com/Sections+ ... id-77.html
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

ja uvazujem skor AMD nez integrovani procak

aky procak by ste doporucili ?
mal by mat nizku spotrebu a dostatocny vykon
su aj nejake Athlony 1000 v Mobilnej verzii ?
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

pani, ako pokracujete? uz je daco, zhruba ako to bude vyzerat, nafotene?
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

no, mam uz rozrobene 2 koncepty,, :) do obyvacky pojde asik Intel P 2.8Ghz HT+512mb ram+6600+ daky HDD a cele to pojde to skrinky TT Tenor bud striebornej alebo ciernej farby.. este neviem.. aj ked TT nemam moc v laske.. na tom pc sa bude aj na nete, obcas dake hry,, hlavne AOE 3 hrat z pohodlia kresla je proste bozska vecm preto ta 6600.. to bude taky pc na sijo.. a mne do izby pojde VIA, kedze na hranie mam PC a to chcem cisto len na prezeranie DVD,pocuvanie hudby a podobne.. zatial som na bode, vsetko pokupene na stavbu malej VIA ale neni cas podokoncovat, nieto este pofotit.. ale fotky budu..

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"