upc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

upc

Príspevok od používateľa koco11 »

berte s rezervou nechcme nikoho urazat iba som troska vytoceny....

Ach milujem UPC chello. Clovek si platy 30Mb/s linku.Samozrejme necaka ze to pojde tou rychlostou ...zato ale caka kvalitnu odozvu a nie ze sa mu webmail firemneho mailu nacita tolko ze stiha ist na cigu kavu, vykonat potrebu a voala stranka otvorena.
Snazi sa dovolat na helpdesk ze co sa deje ....aaa operatory nedostupny..neva skusim zase...
volam na druhy den ... operator nedostupny... (keby sa toto stalo u nas v praci rovno by sme mohli zavriet)
nakoniec asi po troch dnoch sa tam clovek dovola a operator mu hned oznamy
"O:co mate za problem?" "J:tak clovek caka ze ked si clovek plati u vas nieco caka sluzby ktore si zaplatil" "O:vieme v bratislave mame problem zo serverom" " J:preboha to 3 dni nikto neriesi problemy s DNS serverom?" "O:odkial viete ze to je problem s DNS"
"J: tak domyslim si kedze je problem iba s prekladanim IP adries ked zadam adresu do prehliadaca secko ide "
"O: zavolajte nam zajtra malo by to byt vyriesene"
dneska rano clovek vstane skusi internet samozrejme este vecsi bordel ako doteraz....

teraz to podstatne
da sa odstupit od zmluvy ked provider neriesi svoje problemy? mate podobne problemy? viem si vymahat od nich stratu zarobku kedze som nemohol pracovat home office?
Z.

Milujem UPC :)

PS:
pridam ako je to vobec zapojene
"cez kablovy rozvod pichnute do toho ich modema ci co to je . z tadial do D-Link 524 a cez wifi na ntb a xbox.
skusal som sietovy kabel priamo pichnut z modemu do pc a to iste.
samozrejme mac adresa naklonovana do routra podla registracie.
Naposledy upravil/-a koco11 v St 16. Sep, 2009, 11:25, upravené celkom 1 krát.
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: upc

Príspevok od používateľa faugusztin »

A preco to nevyriesis jednoducho a nepouzijes OpenDNS ?
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: upc

Príspevok od používateľa koco11 »

pravdu povedat z principu. je to riesenie ale je to riesenie iba docasne. (dako extra ma netankuje ze mi ten net nejde mam 3G kartu) ale proste z principu. ked ja musim robit veci ako sa maju a az potom dostanem zaplatene preco niekto ako chello nemusi?
robim tiez v IT a viem ze keby spravime my zakaznikovy z fleku by sme dostali take pokuty ze konec.
to je ako keby si si kupil auto a neslo by ti nastartovat ...raz za 10 krat ano ale inak nie. keby ti v servise poradia pouzivajte startovacie kable pacilo by sa ti to?
proste ked si nieco platim cakam ze to bude fungovat bez toho aby som do toho zasahoval.
PS: mozno si myslis ze neviem co je domane name system.
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: upc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, na taketo pripady mas ten dokument co si podpisal. Je tam garantovana 100% dostupnost sluzby ?
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: upc

Príspevok od používateľa koco11 »

v tom mas pravdu neni tam garantovana 100% dostupnost ale aby si provider tyzden nevedel vyriesit problem je podla mna uz dovod na odstupenie od zmluvy. ale uvidime dam im este cas.... len aspon mna osobne to dost vytaca kedze upc je dokonca nas zakaznik a oni chcu od nas vsetko ASAP a ja ako ich zakaznik dostavam stale info iba ze pracujeme natom....
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: upc

Príspevok od používateľa faugusztin »

Inac osobne som mal problem iba v sobotu ci nedelu rano, okolo 12:00-13:00 sa to opravilo a odvtedy ziadny problem.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: upc

Príspevok od používateľa koco11 »

viem viem kolega sa tiez stazoval a jemu to ide ok..ale co som sa bavil s ludmi z trnavky tak maju ten isty problem. teda aspon okolie par blokov odomna...
ja som to sem vlastne postol aby som sa niekomu :cry: na ramenach :)
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: upc

Príspevok od používateľa koco11 »

konecne to ide ako ma....
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1

Návrat na "Siete"