Nove graf.karty a prepojenie CRT TV cez komponentny vstup

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Nove graf.karty a prepojenie CRT TV cez komponentny vstup

Príspevok od používateľa Ryko »

Zdravim navstevnikov fora, riesim aktualne pred kupou novej grafickej karty jeden problem ohladne prepojenia s mojim CRT TV. Vlastnim Panasonic TX32-PX30 a doteraz ho mam s PC prepojeny cez najkvalitnejsie mozne prepojenie cez komponentny vstup (YUV) s graf.kartou Sapphire HD3870. Ta ma doteraz na grafikach bezne pouzivany TV-vystup aj s dodavanym kablom/redukciou prave pre zapojenie do komponentneho vstupu na TV (ide o koaxialny kabel s tromi samostatnymi konektormi pre jendotlive farebne zlozky obrazu) a nie je tak problem prepojit PC s TV prave cez komponentny vstup, ktory mi zaruci najkvalitnejsi obraz. Bohuzial ale drviva vacsina novych kariet uz tento TV-vysut nemaju, nahradil ho HDMI alebo akysi display-port. Pozeral som to prave aj na novej HD5850/5870m ktora ma tiez oba spominane vystupy. Moja otazka teda znie, je mozne a ak ano tak akym sposobom zapojit takuto graf.kartu s mojim TV cez komponentny vstup? Bohuzail na internete som zatial nenasiel ziadne potrebne informacie a v recenziach sa tomuto bohuzial nikto nevenuje ani okrajovo.
Dufam, ze som moj problem popisal tak, aby to bolo pochopitelne. Ak by som mal LCD, so zapojenim by nebol problem, stacil by HDMI kabel, ale nakolko moj TV ma stale spickovy obraz a o kupe LCD alebo plazmy neuvazujem, musim problem so zapojenim riesit. Viem, ze existuju specialne redukcie z HDMI na kompononet alebo SCART ale tieto sa bezne nepredavaju a ak ano, tak za velmi vysoke ceny. Nechcem kupit kartu a zistit, ze prepojenie nie je mozne, alebo je mozne az po dalsej nemalej investicii. Vdaka za rady.
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor

Návrat na "Grafické karty"