Nemožem rozbehnuť internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

Zohnal som si Router Zyxel Prestigo 660HW 63. Internet mam od miestneho providera a vstupujem nan pod prihlasovacim menom a heslom širokopasmoveho pripojenia (PPPoE) (kabel mi ide priamo od nich do sieťovky) na sieťovej karte mi vypli všetky možnosti ako napr. Internet Protocol 4 atd. prosto bez Ip adries bez všetkeho a vytvorili mi širokopasmove pripojenie cez ktore sa pripajam spominanim menom a heslom. Všade na nete som sa dočital že ten router podporuje aj PPPoE ale mne sa to nijak raz nepodarilo rozbehať a vlastne ani neviem kam mam zapojit kabel čo mi ide od providera. Chcem dostať ten internet do viacerych pc a samozrejme aj wifi kedže mam doma dva noteboky. Všade na nete som sa dočital že ten kabel mam zapojit do zasuvky WAN ale ja taku zasuvku nemam je tam iba DSL a 4 krat lan zasuvka a preto sa pytam je to vobec možne tak rozbehnuť ?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa newmi »

sam si si odpovedal, bez wan to asi tazko rozbehas
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa Toman »

- sak to je DSL router!!!

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa Toman »

- sak to je DSL router!!!
- ten ti bude fungovat JEDINE na DSL linke od T-Comu

-zavolaj svojmu poskitovatelovy a nech ti doporuci router ktory beha v jeho sieti a rovno si aj obejnaj jeho zapojenie

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

Dobre dajme tomu že to takto nerozbeham ale po dlhšej špekulacie som to dočasne vyriešil takto ... kabel od providera som zapojil do Lan 1 zasuvky a do 2,3 a 4 zasuvky som zasunul počitače. počitač na zasuvke 2 a 4 Ma nainštalovany OS Win 7, počitač v zasuvke 2 ma XPčko. Na wifi sieti ma jeden notebok win 7 a druhy XPčko. A teraz ta haluz...na počitačoch sa samotne pripajam cez svoje meno/heslo a pripojiť ma pripoji ale vtip je v tom že PC ktore maju XP a su pripojene či už kablom alebo cez wifi sa pri zadani hociktorej internetovej stranky nenačita stranka ale biele okno, zatial čo počitače na ktorych beži Win 7 tento problem nemaju po pripojeni nemam problem z načitanim žiadnej stranky. Taketo pripojovanie by mi aj vyhovovalo aspon by som nebol obmedzovani rychlosti providera ale nijak raz mi na XPčkach ten internet nechce ist a tomu tiež nechapem :hm a ešte jedna otazka ked vravite že to na tom routeri nerozbeham tak prečo podporuje PPPoE ? aj v nastaveniach routera sa da zadat meno a heslo ale aj tak ma nepripoji, router som neraz resetoval a dokonca mu flashnul novy firmware
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa Toman »

- PPPoE podporuje LEN pre DSL (ak telefonny kabel pripojis do diery s napisom DSL)
- ziadna zmena FW tu nepomoze
- kup si router ktory ma WAN port (+ sa vie prihlasovat cez PPPoE) - to by mal dnes zvladnut kazdy router
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Nemožem rozbehnuť internet

Príspevok od používateľa newmi »

QlimaxXx napísal:Taketo pripojovanie by mi aj vyhovovalo aspon by som nebol obmedzovani rychlosti providera
A tymto si chcel akoze co povedat? Ze ti to pojde rychlejsie ako ti pusta provider?

A nespekuluj a kup si normalny router, staci za par Eur, za takych cca 30-40€ sa da uz zohnat celkom slusny.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"