Notebook neide bootovať

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
stagro1

Notebook neide bootovať

Príspevok od používateľa stagro1 »

Zdravim, mám takýto závažný problém. Po rozoberatí svojho notebooku(HP omnibook xt 6200) a jeho vyčistenia od prachu som ho zapol a pri bootovaní sa nesprával ako do tej chvíle.

Pred rozobratím nabehlo LOGO hp, no keď som ho poskladal, po dlhšom čase, ako bolo predtým nabehol systém, ale objavili sa chyby. Najprv to bolo hlásenie o oprave chybných registrov, potom som zistil, že mi vymazalo sieťové pripojenia a nešlo otvoriť správcu zariadenia.

Pustil som sa do preinštalácie Windowsu, ale nešlo nabootovať z CD. Skúsil som to teda najprv cez spustený Windows. Po spustení inštalácie cez spustený Windows mi nabehla chyba, že sa nedá kopírovať súbor ... na disku. Po zadaní chybu preskočiť mi resetlo NB a zrejme chcelo nabootovať z CD, to sa mu samozrejme nepodarilo a nenabehlo nič, dokonca sa nič nedialo a tak je tomu od vtedy. Keď zapnem NB, aj bez CD win., tak mi nenabehne ani bootovacia obrazovka a ani windows. Pri rozoberaní som dal novú teplovodivú pastu na proc. a pohyboval som sa pri skladaní NB okolo s teleskopickým magnetom.

Vedel by mi niekto poradiť, čo som spravil zle, alebo čo sa mohlo poškodiť? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Notebook neide bootovať

Príspevok od používateľa jararak »

ten magnet mozno poskodil disku, ale inac si ho asi zle poskladal, co tak ho rozobrat znova, mozno najdes odpoved v podobe prevrtanej maticnej dosky, zabudnutej srubky na plosaku ktory ho vyskratoval a tak podobne.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: Notebook neide bootovať

Príspevok od používateľa koco11 »

preto odporucam rozoberat
1. zo service manualom ... staci googlit a najdes
2. opatrne s perom a papierom(najlepsie je ale na velky papier lepit si presne srobik po srobe z kadial si ho vybral)
3. nechat to ludom ktory s tym maju aku taku prax
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1

Návrat na "Mobilné PC"