Graficke artefakty vo windowse

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa jackhammer »

Takze,jedna sa samozrejme o acer a asi viac ako pred pol rokom pravdepodobne odisla graficka karta(nvidia 8600M GS),proste jedno rano zapnem,krasne farby duhy po obrazovke a nemoznost zapnut ziadnu 3d aplikaciu(tam vidim pricinu skonu karty,kedze som jej daval a chladenie je take ake je).Dobre,chcel som ho vyuzivat aspon na net a filmy,tak som graficku vypol v device manager a notas bezal na vga standard adpater,az do casu ked sa mi obrazovka vertikalne rozdelila na dve rovnake plochy winu,kedze som uz vtedy mal desktop tak som notas pekne odlozil,dnes asi po pol roku som sa nudil a hodil som tam novy win a cuduj sa svete obrazovka je v normale ale su po nej take pruzky(prikladam nekvalitne mobilfoto),v device manager som uz kartu ani nenasiel iba standard vga adapter,takze neviem ci uz aj ten pojde...
Tak a od vas chlapci by som sa chcel dozvediet viac,ci ma cenu este davat ho do servisu(zaruka uz neplati)alebo sa da nebodaj nejako spojazdnit homemade zasahom(v co velmi neverim) aspon na tie filmy a net.
Vopred dakujem vsetkym za prispevky k teme a nie ku volbe kupit si acer.

ObrázokObrázokObrázokObrázok
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa jararak »

minule bol clanok ze nejaky chlapik dal piect grafiku do truby a sa opravila, dokonca sa mu to podarilo z par roznymi grafikami, ale je to hop alebo trop, a zaroven odstranit naozaj vsetky suciastky z maticnej dosky notebooku je uz fakt brutal plus grafika nema socket co notebook ma, cize je to skor nie ako ano :(.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa jackhammer »

Ano cital som to,je to aj tuto na fore v debate o vsetkom,len som na to zabudol,tak som to dnes na ehw precital este raz aj s komentarmi a po dobrych skusenostiach chlapcov som sa rozhodol do toho pustit,aj ked o mobilnej karte tam nebolo ani reci.
Tak som notas odkrytoval a zhodil tie saplave chladice(bohuzial som musel dat dole aj z cpu,pretoze by som nedal dole ten z grafickej karty),ocistil to brutalne mnozstvo prachu a to som si myslel ze je cisty,ked som ho parkrat vysaval,to ubohe rebrovanie bolo kompletne zanesene asi milimetrovou suvislou vrstvou prachu!No dobre,chladice aj jadra som ocistil od pasty,nahrial ruru na trosku viac ako 200 stupnov a sup ju tam.O 12 minut som ju vybral,pozeram ze ani nalepky sa neoskvarili,takze to asi uspech nebude,no nic zmontoval som to(inac to chladene je strasne,hlavne na gpu som nemal pocit,zeby som chladic pritlacil na jadro dostatocne,viac ma totizto nepustili skrutky) zapnem a co vidim,prve dobre znamenie-uz pri nacitavani biosu som videl vsetky pismena a potom ma uz cakal cisty start systemu bez akejkolvek chybicky.
yahooo
Po nainstalovani ovladacov bola karta detekovana a prezila bez zavahania uz aj testik na vista skore,viac ju nechcem trapit,na notasi uz ziadna hra spustena nebude iba filmy,hudba a net.
Takze pokial to nie je iba docasne,tak budem velmi stastny.
Dakujem jararakovi za "nakopnutie" a rura na pecenie rulezz...

(tiez by ma zaujimalo ako to napadlo toho prveho hodit grafiku do rury :?: )
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa jararak »

daj potom po nejakom case vysledok, ci sa to nahodou nezacalo spravat "zle" :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa jackhammer »

Jasne,dam.Zatial vsetko v poriadku.
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa newmi »

to je sila :) eee neviete mi hodit link na ten clanok?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa yesper »

http://www.extrahardware.cz/jak-opravit ... i-v-troube" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit: ;)
Naposledy upravil/-a yesper v Št 26. Nov, 2009, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Graficke artefakty vo windowse

Príspevok od používateľa newmi »

diky :-D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné PC"