remote pripojenie na linux s obmedzeniami aplikacii

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
miamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 15:25

remote pripojenie na linux s obmedzeniami aplikacii

Príspevok od používateľa miamia »

Zdravim,

mate niekto napad, ako by sa dalo spravit toto: Potrebujem, aby sa v mojej LANke mohli urciti uzivatelia pripojit na pc s Linuxom vzdialene (toto pc je v LAN) a zaroven budu mat dostupnu na tejto masine len jednu aplikaciu, s ktorou mozu pracovat. Zaroven konkretny uzivatel prihlaseny na tento linuxovy stroj musi s danou aplikaciou pristupovat len na pevne dane IP adresy smerom von a nemoze vidiet ziadne pocitace vo vnutornej LAN.

Potreboval by som vasu radu v otazkach (len pripominam, ze som linux lama):
1. aku distribuciu linuxu na toto pouzit?
2. ako povolit vzdialene pripojenie urcitych userov?
3. akym pravidlom zakazat uplne vsetky aplikacie na tej linuxovej masine a povolit len jednu konkretnu?
4. ako zakazat vsetky moznosti prehliadania toho linuxoveho stroja a jeho prostriedkov? (myslim tym, aby user jedine co mohol robit na tej masine je prihlasit/odhlasit sa, a otvorit aplikaciu a zaroven nemohol otvarat lokalne disky, prikazovy riadok, menit nastavenia, no proste nic s tou masinou robit)
5. ako nastavit pravidla pre konkretneho usera tak, aby mohol pristupovat len na pevne zadane IP adresy z tej linuxovej masiny prostrednictvom tej konkretnej aplikacie?

viem, ze je toho dost, ale snad sa najde nejaky ochotny linux guru na pomoc :)

dakujem vopred

Návrat na "Siete"