Neustale odpajanie od internetu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

Mam router D-link 2641R a internet Turbo 3 od T-comu ... Nemam ziadny problem s pripojenim k internetu, nevydrzi vsak pripojeny dlhsie ako 20 minut. Router sa nevypina, odpaja len internet. Kable som menila, ziadna zmena, stale ten isty problem ... dokonca som skusila aj pripojenie cez USB wifi prijimac, ani to nepomaha. Signal je vacsinou skoro 100% -ny. Vyskusala som aj zmenu nastaveni ale nic nepomaha. Nenapada mi uz nic ine ako skusit este vymenit router za niektory z modemov, ktore mam doma, ale myslim ze ani to nepomoze ... tak by som bola rada, ak ste mali niekto podobny problem alebo mi viete nejako pomoct alebo poradit, keby ste boli taki laskavi. Ked totiz zavolam do T-comu a premeraju mi to tak mi povedia ze vsetko je v poriadku. Dakujem moc som zufala net sa mi pripaja a odpaja uz skoro mesiac a ziadna zmena ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa newmi »

tak je asi chyba v routeri, pc mas predpokladam odvirene a prejdene Spybotom
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa faugusztin »

100% signal WiFi alebo DSL modemu ? Ak ta odpaja od WiFi, tak to moze byt aj tym. Robi to aj ked pouzivas pripojenie cez ethernet kabel ?
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

No ja som na net napojena aj z PC aj z NB ... na Booku mam Vistu a Norton Internet Security takze ho mam cisty, chyta virusy aj spam hned ako sa objavia ... a na PC mam XP a AVGcko antispyware aj antivirak ... ukazuje mi skoro 100% signal pri pripojeni ... takze wifi :)
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

a ano net pada aj ked ho napojim cez kabel a nie cez wifi ...
Používateľov profilový obrázok
ado13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: So 18. Nov, 2006, 02:00

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa ado13 »

presne toto isté robí aj mne je sice zaujímave že ma to odpaja iba cez wifi ethernet ide konfiguraciu mam tu istu ako michella neviem ci je to zmenou z turbo2 na turbo 3 ale pred tým mi to nerobilo :(
Notebook:ASUS X55SV
CPU:Intel Core 2 Duo T8100(2.1GHz, 3MB, FSB800MHz)
RAM:3072MB DDRII 667MHz (2G+1G)
GPU:nVidia GeForce 9500M 512MB/2048MB Turbo Cache
Mouse:Logitech MX-518
Keyboard:Logitech WAVE
Používateľov profilový obrázok
ado13
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: So 18. Nov, 2006, 02:00

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa ado13 »

trosku som sa s tým pohral presiel som to windowsom že aby preveril problem a výsledok bol že neodpoveda DNS server tak som kukol na t-com stranky a nastavil tam ich DNS servery manualne a vsetko fakčí v pohode tak to skus nastavenia nejdes na http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1127
Notebook:ASUS X55SV
CPU:Intel Core 2 Duo T8100(2.1GHz, 3MB, FSB800MHz)
RAM:3072MB DDRII 667MHz (2G+1G)
GPU:nVidia GeForce 9500M 512MB/2048MB Turbo Cache
Mouse:Logitech MX-518
Keyboard:Logitech WAVE
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

ziadna zmena ... DNS sa mi aj tak ziskava automaticky, s tym nemam problem ... :cry:
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

vychadza mi uz len ze chyba je v routeri, cely je nejaky pridrbany, ked ho necham pingovat tak mi pise Request timed out... vzdy ked adne ... zajtra ho asi pekne krasne vezmem a pojdem ho otrepat do T-comu niekomu o hlavu nech mi da novy, ked je v zaruke :D
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

Takze mozem povedat ze chyba nie je v modeme :D ... ten som menila a nic ale riesenie sa naslo :D ... zavolali sme technika, ten skusal vsetko co aj my a nakoniec sa odobral naspat do T-Comu s tym ze este skusi vymenit porty ... a vysledok ... tadaaaaaa net drzi uz tyzden :))) ... skuste ich tiez trochu pootravovat a nedajde sa odbit kravinkami o kecmi o tom ze chyba je u vas yahooo
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa matopd »

Mishella napísal:Takze mozem povedat ze chyba nie je v modeme :D ... ten som menila a nic ale riesenie sa naslo :D ... zavolali sme technika, ten skusal vsetko co aj my a nakoniec sa odobral naspat do T-Comu s tym ze este skusi vymenit porty ... a vysledok ... tadaaaaaa net drzi uz tyzden :))) ... skuste ich tiez trochu pootravovat a nedajde sa odbit kravinkami o kecmi o tom ze chyba je u vas yahooo
Tak ale zrovna niekomu "odrbat rtr o hlavu"... neviem neviem, treba si aj uvedomit, aky matros im tam vola /chodi.../, "halo, nejde mi net, beeeeee...."

A vymena portov na dslame nieje zas len tak jednoducha vec a dany technik k tomu musi mat aj nejaky dovod, tem musi zistit len od zakaznika, nie???

M
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

no jo to uznavam ... ale tak ja sa tomu rozumiem trochu ze dost a ked som skusila sama vsetko co som vedela, poradila som sa so vsetkymi sietarmi co poznam a v T-come neboli mesiac ochotny uznat ze cosi dodrbali oni tak sorry ... akoze keby si nestojim za svojim ze u mna je to kompletne vsetko v poriadku tak mi tie porty nikdy nevymenia ... a ten technik konal stylom: prisiel, otvoril hrubu knihu a zacal si listovat, potom sa ma postupne pytal na vsetko, co som uz urobila, takze len znova premeral linku po router a zistil ze je dobra a povedal ze posledne mu ostavaju porty a potom uz vobec nevie ... takze asi tak ... ja som toho nazoru ze jasne, pokial sa tomu rozumiem a viem o co ide tak sa ozvem ... nemyslim ludi na styl nejde mi net a ani si sam nic neskontroluje, casto ma len uvolneny kabel, restartovane nastavenia a podobne ...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa matopd »

fuha

no to si ma dostala, on prisiel k Tebe s knihou??? No robil som tam 10 rokov, ale knihu som nemal... Kde ju vzaaal??? A co v nej bolo??? Mas jeho meno, alebo okres v ktorom robi, popytam sa na tu osobu :D

Kokes...

Moja predstava bola taka, ze nabehol k Tebe s NBK a vlastnym modemom a skusil to najprv na svojich heslas a potom na Tvojich. Kde sa to len naucil takto postupovat...


M
Mishella
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 22. Nov, 2009, 17:57

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa Mishella »

tak to ja nejdem nikoho bonzovat ... proste ma flek, isto sa tomu rozumie viac ako vacsina zakaznikov a nemusi mat problemy kvoli svojim postupom prace ... chudak bol cely mimo ked ku mne dosiel, nevedel co skor ... notebook mal aj modem sak to mu neberiem len ked som mu povedala ze som svoj router menila za vsetkych 5 ostatnych co mam doma tak bol jasny a ani ho nevytiahol ... len znova premeral u mna doma linku po router tak ako to premeral uz aj ked som mu volala takze nic ine neurobil ... ja nevravim ze keby bol problem niekde inde tak ho nenajde ... len nvm kolko by mu to takym stylom trvalo ... a navyse je dost mozne, ze keby som totalny debil z toho ako to funguje este by ma aj presvedcil ze chyba je niekde u mna a mal by menej prace ... sak u mna v podstate nic neurobil, len sa zas zbalil a povedal mi ze este skusi prehodit porty a ak to nepomoze tak uz nevie ... a to je dalsia vec co ma dorazila uplne ... ked vam nejde mesiac poriadne internet kvoli tomu ze niekto u nich cosi dodrbe a volate im tam cely mesiac a stale vas presviedcaju ze chyba je u vas a vy hladate a hladate co do prdele je teda zle a nikde nic, mozete vymenit vsetko, prenastavit vsetko, a je to jedno stale nic tak potom neviem ... fakt nechapem ze preco je zakaznik povinny upozornit providera ze provider sam nieco dodrbal a zakaznikovi nejde kvoli tomu poriadne net ... ja len tolko ...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Neustale odpajanie od internetu

Príspevok od používateľa matopd »

Vies, toto je taka problematicka vec. Tieto problemy sa vyskytuju na rozhrani zakaznik-provider, ale je samozrejme, ze by mal provider byt aktivnejsi, ved ide o jeho sluzby/peniaze.

Ono je vela sposobov ako sa na to da prist, akurat ma prekvapila ta kniha :D

A dalsia vec, co sa tyka poruchovosti portov na dslame, su situacie, kedy to sposobi aj staticka al. atmosfericka elektrina, tazko sa da povedat, ze to niekto doondial, otazne je, ako sa k tomu dany technik postavi. Ja som mal takyto postup. Skusit linku, ak ide, skusit zakaznikov modem, ak ide, jednym ockom na PC (nesmie sa 1600s dph nik nechce dat...). Ak som nikde problem nenasiel (bezi vsetko ako ma, klasika...) volam a dam tam "observation" skor alebo neskor na to pridem.

moznosti je aj viac...

M

Návrat na "Siete"