OneKey Recovery

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
petr

OneKey Recovery

Príspevok od používateľa petr »

dobrý deň,

nedávno som si kupil lenovo a našiel som tam takýto odkaz: onekey recovery

bolo mi povedané, že nedostanem original win7 (dostal som ho teda iba predinštalovaný), ale že v pc bude na to soft, ktorý mi ho pomôže napáliť na cd. Tak sa chcem spýtať je to to onekey recoveryy? moc sa do pc nevyznam, ale rad by som mal nejake to cd win7.

samozrejme počítať už používam pár dní. nič veľké som tu neinštaloval iba prehliadače a balik office. a este jednu hru a antivirak.

ak to je ono stačí dať dvd do notebooku a kliknúť na to onekey recovery či ako to funguje?

som z toho naozaj dilino, tak dakujem za každú užitočnú informáciu.

Môžem povedať že win7 je uplne super. ovela lepší ako vista - rýchlosť prehladnosť - ale to asi viete :)
petr

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa petr »

prosím vás nepíšte, žiadne skratky - ja som si tu čital podobný príspevok na one key recovery a ani neviem čo ste tam preberali :(
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa KocuR »

To one key recovery je na obnovenie systemu, DVD si z toho nenainstalujes a asi na to nemas ani pravo
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa MBG »

Na napálenie nainštalovaného Windows 7 právo má, ide totiž o "obnovovacie/recovery" médiá. Nejaký "backup" alebo "recovery" softvér by si mal mať predinštalovaný, no neviem presne aký...napíš názvy predinštalovaných programov a poradíme ti bližšie ;)

A čo sa týka One key recovery - to tlačidlo funguje asi takto - keď sa ti pokašle systém, po stisnutí sa systém sám preinštaluje - resp. obnoví do používateľnej podoby ;)
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa zwARO »

s tym ze strati vsetky data ktore boli nahrane na systemovom disku...
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa MBG »

Prirodzene - naskočí "továrenská" podoba systému.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa zwARO »

potrebujem zmensit systemovy disk
od vyroby malo C 190GB
a D - 30GB ci kolko.
to mohol len retard tak nastavit
cez w7 tool - mmc sa mi podarilo odstranit z toho C 90GB ale dalej ma uz nexce pustit. takze teraz ma cecko 95GB
nejaky iny napad? potrebujem aby mal systemovy disk 30 GIGA max.
dik
a este w7 tam bol cesky,ide ma rozjebat, neda sa to hodit do ENG? prepokladam silno,ze nie :-D

EDIT : uz neaktualne, vypol som swapak a system restore a take veci a uz ma to pustilo aby tam ostalo len 14GB ako Cecko.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: OneKey Recovery

Príspevok od používateľa zwARO »

mam ine otazky : v PC je w7 CZE, vsetko je v poriadku je tam aj ta skryta recovery particia. ma tusim 15giga
1. rad by som videl jej obsah, je to mozne nejakym programom? zisit kolko je volneho miesta a ako vela Giga zabera obraz tovarenskych nastaveni
2. ked si naistalujem cez USB kluc windows XP, tym ze sformatujem systemovu particiu C (win7 papa), ale tu skrytu particiu necham uplne nedotknutu, tak mi bude fungovat ten OCR button v pripade, keby xcem naspat tu w7micku?

Návrat na "Mobilné PC"