Toshiba U400-20T zamrza

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Toshiba U400-20T zamrza

Príspevok od používateľa Marek »

Nazdar

mam problem so svojim notebokom Toshiba U400-20T. Mam na nom W7 Pro 32bit a deje sa toto:

-ked ho pustal z baterie, tak sa stava ze nenabehne Win. Po Welcome obrazovke sa zjavi len cierny obraz a kurzor ktory sa hybe. Nezostava mi nic ine len natvrdo vypnut a potom uz zvycajne nabehne normalne. Niekedy ale musim dat Last known good config. Asi raz sa mi stalo ze takymto sposobom nenabehol aj ked bol na zdroji.

-co raz castejsie zacina zamrzat aj nabehnuty win. Nezalezi na tom ci ide z baterky alebo zo zdroja. Najprv prestane reagovat aktivne okno, potom dalsie do ktorych kliknem. Ked sa aj da kliknut na Start-Vypnut tak nereaguje, alebo sa tam uz ani kliknut neda. Zase len natvrdo vypnut tlacidlom. CTRL+ALT+DEL nereaguje.

Dnes som testoval. Ramky som prebehol MemTestom 2x bez chyby. Jeden krat som nechal zbehnut PC Mark Vantage, prebehol cely bez zamrznutia. No ale ked pustim System stability test v Evereste tak vsetko ide, grafy sa hybu, ale ked som dal po hodine a pol skoncit test, tak grafy boli stale aktivne, teplot sli dole ale uz nereagovalo na ziadne tlacidlo, a zase cely Win sa zosypal a tvrdy restart.

Skusal som z Hirensa pustit nejaky HDD test, najprv Hitachi ale ten sa ani nezapne, nejake vseobecne testy co su tam tak nenajdu ziaden disk. Acronis part.manager najde disk v pohode, vedel s nim pracovat. Dal som aj windowsacky ChceckDisk na particu C vratane hladania vadnych sektorov, zbehol v pohode. Hodnoty smart su myslim ze uplne bez chyby, prikladam.

Poradte ako zistit co sa deje, ci to bude na reklamaciu alebo je problem len vo windowse. Uz sa mi toto dialo ked som mal W7 este bez ovladacov od Toshiby. Stale castejsie zamrzal po starte, ked som ho preinstaloval aj z ovladacmi tak siel chvilu OK a zase castejsie a castejsie zamrza. Mozno skusim nahodit WXP ktory mi mesiac slapal bez problemu predtym ako som nahodil W7. Dakujem za pomoc.
Naposledy upravil/-a Marek v Ut 01. Dec, 2009, 14:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Toshiba U400-20T + W7PRO zamrza

Príspevok od používateľa Marek »

Ludia nikto nic? Ziadne napady? Ja uz neviem co mam robit, zase mi zamrzol len pri otvarani suboru z web stranky.

Visury som uz vylucil, testol som cely komp Nodom32, HiJack tiez nepise ziadne podozrive procesy, vsetko poznam co sa spusta. Ramky vyzeraju byt OK, HDD tiez (aj ked nejde mi do hlavy to ze sa nedaju pustit nanho testy z Hirensa)

Prikladam log z HijackThis, keby niekto poznal nieco co moze na W7 robit problemy
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Toshiba U400-20T zamrza

Príspevok od používateľa Marek »

Takze vyzera to na cisto softwarovy problem. Nahodil som W7 zo zalohy a zatial fici uz tyzden bez problemu. Mozno bol problem so starym Nodom. Mal som verziu 3, teraz mam 4.

Návrat na "Mobilné PC"