HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa pindiq »

Este predtym ako by ste mi chceli naznacit zly vyber NB,musim povedat ze je to zbytocne pretoze som si toho vedomy.

Uz tomu bude rok co vlastnim model dv5-1117ec,s Athlonom 64 X2,3GB ram a HD3450 a Win Vista HP. Od sameho zaciatku som si jeho chybicky na krase nejako nevsimal ako teraz , ked som si ho mohol porovnat s Asusom X5DIJ, ktory som vyberal pre sesternicu na pracovne ucely. Predmetom mojho zaujmu bol uplne tichy chod a vydrz baterie.

Nemam presne odmerane kolko mi bateria vydrzi,ale cas nepresiahne viac ako 1hodinu v rezime Power saver.Dalsim problemom je chladenie grafickej karty,ktore pokladam za uplne zbytocne pri prezerani obsahu internetu alebo pisani prac vo worde. Takisto pocujem otacky HDD co je pre mna zahada,preco tento vyrobca ktoreho som pokladal za kvalitneho dava do svojich bookov taketo shity...Chcel by som vas poziadat o rady na udrzbu,resp. triky a software na :
1.Zvysenie vydrze baterie
2.Stisenie chladica GK aj za cenu podtaktovania karty
3.celkovu usporu energie,na vykone az tak nezalezi
4.odstranenie problemov s teplotami

Za rady a skusenosti vopred dakujem
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
ANONYM_a7

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Skus si z HP stranky potahat komplet vsetky addony do winu win essencials ci jak sa to vola aj power profiles.Dalej si updatuj Drivre na GK new uz maju dost premakany power play, aspon bratovi fungoval tak, ze ked mal power saver tak sa mu vetrak ani nepustal.

To ze hp davaju male a hlucne vetraky je pravda, sam jeden mam, trocha mi to leze na nerva, ale ked si cpu pustim na 1ghz co totane postacuje uplne na vsetko , do konca aj na taky autocad 10 a inventor co som bol dost prekvapeny, a vetrak sa v pravidelnych sekvenciach zapina na min otacky a nevydava ziaden zvuk :-)

Skus fakt z HP stranky potahat co sa da... urcite sa to zlepsi.

Ako a vydrz baterie pod hodinu by som reklamoval, ved rpeboha hocico vydrzi dlhsie aj po 2ch rokoch pouzivania :rolleyes:

ako si na tom so SP?
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa pindiq »

skusim tie utilitky si teda postahovat.momentalne mam SP2 a posledne 2 dni si stopujem vydrz baterie az na kriticku hranicu,ktoru som v profile prestavil na 3% a brightness na 0%, + procesor max state na 20%,no neviem ci to neako pomaha,na zastrcku je tam len 50% nastavene. s tymito nastaveniami to da 80min co mi pride stale malo,ked si zoberem ze prednaska ma ovela viac.ak sa mi vytazenie baterie nepodari znizit,by som chcel este vediet ci sa do toho neda dat nieco viackapacitnejsie ?
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa Toman »

a ked bol novy, vydrzal viac???
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa pindiq »

Toman napísal:a ked bol novy, vydrzal viac???
vtedy som sa tym velmi nezatazoval,isiel vacsinou na napajanie,baterku som zvykol vyberat ked isiel len na prud. teraz vsak budem potrebovat viac mobility a snazim sa vytrepat co najviac vydrze.prave som dosiahol osobny rekord 90min a ten ati powerplay neviem ci sa vobec spusta lebo to stale huci. skusim este s ati tray toolom podtaktovat kartu a snad dosiahnem vytuzene 2 hodiny.
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
ANONYM_a7

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mal si nechat baterku v NB.. podla mojho nazoru je to lepise pretoze sa samovybije na 95% a az potom sa dobije na plnu kapacitu.. co je lepsie ako ked ju ams vonku, samovybije sa ti na napr 50% a odtial nabijat...

Skus tie tools
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa pindiq »

s tou bateriou vonku si ma nepochopil...vyberal som ju koli opotrebovaniu ked book bezal len na kabel. ten ati tray tools mi nejde,nechce detekovat kartu :-( vetrak sa stale spusta ten power play mi asi tiez nefunguje...
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
ANONYM_a7

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 42&t=30488" onclick="window.open(this.href);return false;

toto si skusal???
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: HP Pavilion dv5 ,jeho hluk a slaba vydrz

Príspevok od používateľa pindiq »

uz som vyskusal aj to...na vydrzi sa mi to bohuzial neodrazilo. s tym ati tray toolom neviem co je,proste mi neidentifikoval kartu... :cry:
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)

Návrat na "Mobilné PC"