Toshiba Satellite A500-1C0

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
olevinitO

Toshiba Satellite A500-1C0

Príspevok od používateľa olevinitO »

Ahojte, tak mám ten notebook od utorku ​(15.12.2009​)... Zatiaľ ide v pohode, je pekný a pod. Ale čo ma štve je to, že keď som tam pustil hru ​(Assassins Creed na max detailoch​) tak po asi 15-20 minútach príde bez varovania samovoľný reštart... Stalo sa mi to aj pri pozeraní TV (TV Tuner je cez Express Card a viem, že sa mi prehrieva, ale toto sa ešte nestalo na žiadnom notebooku, na ktorých som ten Tuner skúšal).

Vie niekto ako nato?

Skúsil som teraz nastaviť maximálny výkon, ale robí to stále, každopádne tento ​"bug​" keď sa to tak dá nazvať chcem odstrániť a to čo najskôr... Nechcem ho dávať na reklamáciu kvôli tomu... (Ale keď sa nenájde iné východisko, čo sa dúfam nájde.)

Chcem tento automatický reštart vypnúť, ale nikde som nenašiel takú možnosť nastavenia... Asi to bude vnútorne nastavené, aká max teplota tam môže byť. Ale to mi je nanič potom, pretože aj keď je to herný notebook nemôžem sa na ňom hrať prakticky nič. A keď už ani TV pozerať... Som z toho zúfalý.. :( :(

Prosím napíšte mi na mail alebo sem... DÍKY!!!!!
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Toshiba Satellite A500-1C0

Príspevok od používateľa newmi »

tak tie restarty nie su len tak zo srandy a je to ochrana prave proti prehriatiu a ked sa ti daco prehrieva a stale sa to resetuje kvoli tomu ine ako reklamacia nepomoze.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
olevinitO

Re: Toshiba Satellite A500-1C0

Príspevok od používateľa olevinitO »

Dobre teda... On sa inak neprehrieva vôbec... Iba keď hrám... Na ten Tuner si kúpim USB Express kartu, a to vyriešim tak..

Ale iná vec ma začala štvať. Začína mi mrznúť systém. Dnes mi zamrzol už dvakrát (musel som ho reštartovať natvrdo). Som z toho už na nervy, lebo neviem, kedy zamrzne zase... Absolutne neviem, čím to je.

A ešte mi po štarte v tray ukáže problém s kompatibilitou jedného ovládača Tages Protector. Mám Win7 Home Premium 64bit.
(Môže byť to mrznutie spôsobené tým tages protectorom?)

Prosím pomôžte mi... Lebo fakt neviem, čo s tým mám robiť... :?
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 857
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Toshiba Satellite A500-1C0

Príspevok od používateľa MoQwai »

Ahoj mám tento isty book , dostal som ho cca jak ty...Hry som skúšal DiRT2 , CSS...nezbadal som zeby sa prehrieval , pod bookom stol ani nebol teply...Nebudeš tam mať nejaky HW problem ? Inak mam aj ja bordel stymi procesmi čo je vopred nainstalovane tolke blbosti ktore človek ani neviem načo sa použivaju a len zneprijemnuju zivot...

PS: nejdem zakladať novu temu - skúšal si nove drivery na GPU ? pretože mne nešslo vobec čo nvidia ma na ofiicialnej stranke GT230M.
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate

Návrat na "Mobilné PC"