Zasekava sa PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa tommy444 »

Dobry den prajem mam taky problem moj PC sa stale zasekava ale roby to asi len 2 dni pred tym som nemal ziadne problemy PC mam asi 8 mesiacov je to CPU: Q6600 2.4 Ghz @ 3.06 Ghz, MB:Gigabite EP45-UD3R, RAM: Kingstone 2x2 Gb 800 Mhz @ 836 Mhz, GK: Gainward GTX260 Golden sample, PSU: Tagan 600 W no a teploty su celkom v pohode CPU: idle : 42 Stupnov, burn :57 Stupnov , MB: idle a burn priblizne rovnake okolo 50 Stupnov, GK: idle:54 Stupnov ale Ram ky nemaju senzor tak neviem teplotu :( ale podla mna to robi asi CPU neviem preco ale v idle sa mi z nicoho nic dostane na zataz 50% aj ked nieje ziadny narocny proces spusteny a v hrach sa to zasekava tiez nie ze by hra sekala ale proste sa to asi na 1 min zasekne a po tej minute hram zase dalej plynulo ale potom zase sa zasekne a tak. Prosim poradte zasekava sa to aj pri obycajno prezerani stranok teraz pisem zo safe modu jedine tu sa to nezasekava.
Za pomoc diki.
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa D3VIANT »

To ti robi asi niaka aplikacia ktora bezi na pozadi... povypinaj take somariny cez msconfig. alebo stiahni ccleaner. pripadne podobne chyby som zazil s utorrentom. Ked mas tak daj na vsetko hash kontrolu.
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa 1adad1 »

alebo reinstaluj Windows
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa tommy444 »

no do reinstalu sa mi moc ist nechce a povipinal som si vsetky te nepotrebne programi pri spusteni cez msconfig. A stale nic a ked som sa pozeral do spravcu uloh medzi procesi nebol tam narocnejsi proces ako mozila firefox. A este som si vsimol ze ten procesor je raz na zatazi 0-4% a zrazu z nicoho nic vileti na 50-70 % a tam sa drzi asi 3-4 minuty pocitac sa vtedy casto zasekava a tak a potom to zase spadne na 0-4 % :( uz ma to zacina stvat nemoze to byt tym pretaktovanym CPU?
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa D3VIANT »

PC sa niekedy sprava divne v pripade ked pretaktujes, ale toto podla mna kvoli tomu nebude, lebo v safemode ti to bezi v pohode, a predsa je comp taktovany. Presne z tochto dvovodu si myslim ze to robi niaky program alebo driver. Skus vratit normalne hodnoty a cekni to (mozno ja sa mylim). REINSTALL si nechaj ako poslednu moznost. BTW okrem tych aplikacii sa spustaju este dake somariny ktore v zozname ani nenajdes. Da sa to zobrazit dakou utilitkou ale netusim ako sa to vola. Pripadne sprav screen o spustenych programoch programoch ktore ti stale bezia. staci cez spravcu...
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa tommy444 »

Tu su screeny o tych spustenych procesoch
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa gammaray »

Ja sa opytam takto:

Co si robil predtym nez ti toto zacalo robit ? Instaloval si nejaky novy ovladac alebo iny software ? Updatoval si nieco ?
Ak nic z tohto tak by som prevetral PC na virusy a spyware.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa tommy444 »

no pred tym som nic neinstaloval a PC som uz oscanoval na virusi naslo 2 tak som ich vymazal ale teraz som si vsimol ze ked mi zataz procesora vybehne na tych 50-70 % tak ho ztazuje proces ESET service na tych 50 % ale preco?ESET NOD32 mam uz aspon pol roka a takto nikdy nezatazoval CPU .
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Ked ti to robi eset tak uninstall, ccleanerom vycisty register a daj tam inu verziu... . To cistenie registru by mozno vzladol aj ten tune up manager. Ne som si isty lebo nepouzivam.
BTW mas tam dake aplikacie este ktore su o nicom:
Napr.: Bonjour service, java update sheduler, atd... Ked ich vies odstran niakym sposobom, iba sa dlhsie spusta pocitac. :rolleyes:
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
tommy444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 29. Máj, 2008, 08:13

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa tommy444 »

OK diki pomohol reinstal nodu . :-)
Používateľov profilový obrázok
bibby81
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 10. Júl, 2009, 11:14
Bydlisko: Piešťany

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa bibby81 »

zdravim vas.
mam problem s mojim PC neviem ci to opisem spravne ale od kupy pocitaca 7/2009 mam problem pri hrani hier, niekedy sa po 5 min inokedy 4h zataze zasekne vsetko obraz a zvuk , potom treba reset a nanovo... uz som sa tu radil kazdy mi hovoril ze to bude asi v 400w neznackovom zdroji tak som investoval do Arctic Cooling 550W . moja zostava : AMD X3 720 ,MB MSi 790GX-G65 , grafika GTX 260 , WD disk 600 a 4gb ram pamate win VISTA 64bit ,....ale problemy stale trvaju.... testy v OCCT dopadli dobre ako aj na power supply , grafiku ci procesor teploty tiez v normale....nijake pretaktovanie nemam , regostre ciste taktiez ziadne programy coby mi to brzdili , len som z toho uz zufaly lebo nerobi to v pravidelnych intervaloch niekedy aj 4dni nic a potom za jeden den aj 3x ....a nemozem sa nijako dopracovat k pricine....niekedy sa stalo ze ked som dal reset po trhnuti sa nespustil ani windows...az po naslednom zapati uz isiel.....
jaaaj milujem tieto starosti :E
eldir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 03:15

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa eldir »

čavte mám ten istý problém ale ovela horšie viete mi poradit pls súrne pomoct niekedy mi spúštalo hru hned za 10 sekúnd no teraz čakám aj 15 minút kím mi spustí hru a mám všetko na najniších detailoch velmi to seká kím urobí pajác dva kroky trvá aj 4 minúty normálne za sekudnu ked pustím film zasekne obraz ale to ide trhane minimálne požiadavky mám všetkých mojích hier súrne poradte všetky aplikácie mi spúšta velmi dlho nemám už na to nervy posratí notepad kím mi spustí čakm 1 minútu čo mám s tím neni to normálne.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

skuste v manazeri napajania odskrtunt vypinanie harddisku pri necinnosti
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Zasekava sa PC

Príspevok od používateľa Mimiik »

Eldir skontroluj si stav tvojho HDD, pravdepodobne bude na konci svojej zivotnosti. Bibby aj ked to je uz starsie nemas na tom CPU nahodou unlocked 4.th core? To by tu nestabilitu mohlo vysvetlovat
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator

Návrat na "Hardware všeobecne"