mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
xpatox25
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 22:51

mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa xpatox25 »

zdravim chcem sa spytat na skusenosti s tymtu procesorom a skusenostami s odomknutim stvrteho jadra :)
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa PatrikL »

X3 425 sa oplatí viac
jeden čo ho kúpil ho odomkol
2. to nepotrebuje skúšať :laugh:
xpatox25
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 22:51

Re: mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa xpatox25 »

vies ale je ta rozdiel len 3-4€ tak radsej by som model 435, cital som tu ze sa podarilo odomknut aj 435
Používateľov profilový obrázok
Atrix24
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 24. Jún, 2008, 19:19

Re: mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa Atrix24 »

Samozrejme ze sa oplati ked je len taky mali cenovy rozdiel ale taketo otazky sem vobec nedavaj.
To ci sa ti to podari je len cisto na tom aky kus CPU ti pride. Nie na kazdom to ide a budes mat stastie ked to odomknes.
Je to tak 30:70 ze to odomknes a bude to stabilne. Tieto jadra su softverovo zamknute a vacsina iba preto lebo nieje schopne stabilne fungovat na default/zakladnej frekvencii na ktorej ide cely procesor.
Takze vlastne tuto sa neda uvazovat o niecom takom ze z X3-ky 425-ky odomkli viac kusov stabilne a teda aj tebe to pojde.
Je to len cisty risk.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa AmOK »

Uff, znalec prehovoril. :OO=
Atrix24 napísal:Samozrejme ze sa oplati ked je len taky mali cenovy rozdiel ale taketo otazky sem vobec nedavaj.
Dovod?
Atrix24 napísal: Je to tak 30:70 ze to odomknes a bude to stabilne. Tieto jadra su softverovo zamknute a vacsina iba preto lebo nieje schopne stabilne fungovat na default/zakladnej frekvencii na ktorej ide cely procesor.
Ten pomer si si vycucal odkial?
V skutocnosti je to totiz tak, ze AMD pusta "dobre a zle serie" ako sa mu hodi. Raz je na trhu kopec odomknutelnych cpu, inokedy tie naozaj vadne.
Co sa tyka fungovania "vadnych" jadier na zakladnej fq, tak ked uz sa unlock podari s tym zvacsa nebyva problem, pripadne staci malo zdvihnut napatie. Skor sa zhorsi OC. Jadra su v tomto pripade vacsinou ok, len su zamknute z toho dovodu, ze cpu by uz prekracoval TDP specifikaciu, co nam ale nevadi. :-)
Cela podstata uspesneho odomknutia, je kupit cpu z overenej serie. Tam je unlock velmi pravdepodobny, ja by som si tipol kudne 90%. Kto sa pyta a pred kupou informuje robi spravne.

xpatox25, maly zoznam je tu, alebo si zagoogli, zagoogli....
Jasne, ze 435, cim vyssi model, tym je pravdepodobnejsie, ze to nebude kripel. ;)
xpatox25
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 22:51

Re: mate skusenosti s AMD Athlon II x3 435 ??

Príspevok od používateľa xpatox25 »

diki moc si mi to objasnil ako je to s tymy co sa daju a co sa nedaju odomknut tak dufam ze trafim dobru seriu kde to pojde

Návrat na "Procesory"