Xonar DX a Win 7 64 bit

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Milkino77

Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Zdravim pani.Mam nasledovny problem,mam zvukovku Xonar DX,ktora mi v XP-ckach hra super,ale kedze chcem vyuzit ako directX 10 tak aj4 gb ram,tak som nahodl win7 64 bit.A tu sa objavil problem,ked pocuvam mp3 tak mi aspon raz v piesni sekne zvuk,ako ked skoci cd,skusal som uz snad vsetko,skusal som pustit aj zvukovku na doske a tam to nerobi,ovladace mam posledne tak tomu nerozumiem,viete mi poradit?Dakujem
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexman »

občas sa to stávalo aj mne, vždy len pri prehrávaní hudby. problém odpadol, keď som začal používať WASAPI plugin vo Foobare. rovnaký plugin by mal byť dostupný aj pre Winamp, ak sa dobre pamätám.
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Tak testujem ten plugin snad to pojde,aj tak ma to trosku zarazilo,lebo clovek by cakal vacsiu kompatibilitu od Microsoftu,kedze problem vo Windows media playeri sa asi odstranit neda.zatial dakujem :-)
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Takze mi to nakoniec nepomohlo,este jedna vec ma zaraza,v mediaplayeri ked pocuvam ci uz normalne cd alebo mp3 tak zas plava zvuk,raz je hlasnejsi a raz tichsi,som z toho jelen
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Jofo »

Tvoja karta ma podporu pre ASIO, tak skus este ASIO plugin do foobaru
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Ked som dal do foobaru ten WASAPI plugin tak to seklo pri akomkolvek otvoreni priecinku na disku,s Asiom je zvuk vazne super ale aj tak to sem tam trhne.Mna napadlo ci to nemoze byt byt nejaky konflikt s inym zariadenim,len to nemam ako zistit a v Xp ckach to ide takze nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Jofo »

Skus prehrabat forum technickej podpory Asusu, pripadne sa ich na to spytaj

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?bo ... uage=en-us" onclick="window.open(this.href);return false;


plus tu su nejake modnute drivery pochadzajuce z STX, nimi by som asi zacal
:arrow:

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... -us&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No tak skusam ten modnuty driver,ten mi ide dobre az na par chybiciek krasy,nejde mi mikrofon napriklad:)Asi najlepsie bude ked pockam na nejake novsie drivre,snad to poriesia:)
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Tak som ju skusal v inom Pc a tam ide v pohode na prvy sup s normalnymi driverami,takze bude problem len niekde u mna.
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja sa len chcem spytat. Ked mam ovladaci panel od ASUSU. Xonar DX Audio Center. Tak ked si dam preset Music tak mi zapne Dolby Pro Logic aj Dolby Virtual Speaker. TO musi myt zapnute? To je mixovanie do 5+1, respektive 7+1. Na cisty prejav mam pouzivat HiFi?
Este by ma zaujimalo, aky Sample Rate si nastavit. Alebo to ma vplyv len na Digitalny vystup?
ASIO mam nastavene na 24-bit a 80 ms. Je lepsie dat co najmenej ms? A 24-bit sa prejavi iba pri kvalitnych nahravkach asi, ze?



EDIT: Tak akurat som zistil, ze bit depth aj Latency nejde menit :). Neviem preco. Nastavim to na 300 ms napriklad, restartnem Foobar a znova 80 ms. A ked si zapnem ASIO tak mi ukazky ako spektrum, UV meter, spectrogram idu trhanejsie, neviem preco. Bez ASIO to nerobi.


EDIT2: Prepacte, ze je tu toho tolko, ale nejako mi padaju hry s touto zvukovkou. Vypise, ze PWsave.exe prestal pracovat. Zvuk zacne sekat a hra padne. Ked tento proces ukoncim tak hry idu v pohode. Nemyslim si, ze je nejaky dolezity. Mozem ho vypnut natrvalo? Pisu, ze je to riadenie spotreby, ibaze ja mam pretaktovane PC, teda EPU nejde.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa dexterav »

epu síce nejde ale máš ho nainšalované alebo nie?
soft od asusu je najväčšia :shit: na svete
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Xenon »

Tak inštaloval som len ovládače na chipset, sieťovku a to je asi tak všetko. Zvuk na Xonar som inštaloval z novo stianutého ovládaču. Ako zakážem ten PWSave? Alebo ho aj vy máte zapnutý?

EDIT: Mám nainštalovaný AI Suite a AI Gear 3. Asi to odinštalovať, že?


To spomalenie vo Foobare vám nerobí? Ani to s tými ASIO ovládačmi?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Xenon »

Takže PWSave chybu nehádže. Updatol som AI Suite na najnovšiu verziu.

EDIT: Keď zapnem DS3D GX 2.0 v ovládacom paneli Xonar-u, tak sa mi v hre Assassin´s Creed zasekava zvuk. Nieco niekto povie a ide to stale dookola a je to horsie a horsie. Ked vypnem DS3D GX 2.0, tak sa mi to nestava. Mam Vist-u 64 bit. Aj preto som chcel tuto zvukovku, aby som vyskusal tie EAX efekty, a teraz mi vlastne nepojdu, ked to mam vypnute.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Tak som sa dozvedel po diskusiach na inych forach ze problem asi u mna nebude riesitelny,proste sa nema ta zvukovka rada pravdepodobne s doskou,cize sa chcem spytat ci tu nie je niekto z Prievidze co ma zvukovu kartu do PCI-E-,najlepsie creative a nebol by ochotny skusit ju u mna aby som si teda kupil inu znacku,len nechcem kupovat macku vo vreci preto si musim overit ci nova karta bude na 100 percent fungovat.Budem mu velmi vdacny :-)
Milkino77

Re: Xonar DX a Win 7 64 bit

Príspevok od používateľa Milkino77 »

Tak som sa po dlhsich trapeniach dopracoval k vysledku.Uplne nahodou som nainstaloval Ubuntu a ten mi hlasil ze mam badsektory na disku a nie malo,tak som ho este pre istotu prebehol powermaxom pod DOS-om a ten tiez zahlasil chybu,cize problem bude v HDD,len neviem ci je este v zaruke,kedze na vianoce uplynuli 2 roky co ho mam,ale mne sa zda ze na hardisky je zaruka 3 a viac rokov ak sa nemylim.

Návrat na "Zvuk a PC"