PC pripojeny cez HDMI na LCD TV PHILIPS 37PFL5604H/12

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
paulix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ne 30. Sep, 2007, 08:00

PC pripojeny cez HDMI na LCD TV PHILIPS 37PFL5604H/12

Príspevok od používateľa paulix »

Zdravim vas...

Kupil som LCD TV PHILIPS 37PFL5604H/12...
Samozrejme pri pozerani video suborov na pc ho chcem vyuzit aj ako monitor..
Sucasne mam zapojeny aj LCD Monitor aj LCD TV cez 3 m HDMI kabel ,na jednom aj na druhom sa mi zobrazuje to iste...ALE V ZATIAL NEZISTENYCH INTERVALOCH CELY OBRAZ „ZMODRO-ZELENIE“ A OSTANE TAKY NEPOZERATELNY NIEKEDY DLHSIE NIEKEDY KRATSIE,KYM SA SAM NEOBNOVI DO NORMALNEHO STAVU.Riesil som to upgrade-om,ale nepomohlo to.Pokial LCD TV RESETNEM,IHNED NABEHNE OBRAZ V PORIADKU,DOKONCA KED ODPOJIM A PRIPOJIM KABEL,TAKISTO SA TO IHNED OPRAVI.
Som presvedceny,ze je to tym LCD TV-konkretne castou HDMI Pripojenia,pretoze TV Signal aj her.konzola ide ok....
Existuje ina moznost ako servisna oprava?
Tazko totiz dokazete servisu,co to robi,ked niekedy to ide aj 10 min ok,az potom to zblbne.

Vdaka ...

MB:Asus P5KPL/EPU
CPU:Intel Core 2 Duo E7400, LGA 775,2.8 GHz, FSB 1066 MHz,Cache 3 MB
VGA: Asus EAH 4670 , 512MB DDR3,HDMI
RAM:Kingston 2GB, DDR2,800 MHz
HDD:Samsung SATA II 500 GB,7200 ot.,Cache 16 MB
Zdroj:SAGA II 500 W
OS:Windows 7
Používateľov profilový obrázok
paulix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ne 30. Sep, 2007, 08:00

Re: PC pripojeny cez HDMI na LCD TV PHILIPS 37PFL5604H/12

Príspevok od používateľa paulix »

Surfoval som po zahranicnych forach,nakolko na sk a cz mi jaksi tato tema mrzne :-|

Robi to vraj viacerym ludom,ktori pripajaju LCD TV stylom HDMI-HDMI,dokonca niektorym aj na SONY-ckach.
Jeden z nich to skusal pripojit stylom
DVI-HDMI
a vraj mu to pomohlo.
1,Chcem sa spytat,ci je to dobre riesenie a ako je to potom s kvalitou? prenesie sa tymto spojenim aj zvuk?A kde je potom chyba-v TV alebo PC?

2,Ako je potom mozne,ze (este pri tom problemovom spojeni) pri resetnuti TV ,alebo pri odpojeni a opatovnom zapojeni je ten obraz opat na par minut ok?

Druhy chlapik to skusal takto:
The defalult pixel format in Catalyst 9.9 was set to YCbCr 4:4:4
ale on nastavil takto:
RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB)

3,ako je to potom s kvalitou v tomto pripade (RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB) )a co konkretne znamena take nastavenie?

vdaka za kazdy postreh ;-]
Používateľov profilový obrázok
bako84
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: PC pripojeny cez HDMI na LCD TV PHILIPS 37PFL5604H/12

Príspevok od používateľa bako84 »

Sice ti neporadím ale kombinacia PHILIPS+PC je naozaj nieco hrozné mal som PHILIPS 37PFL uz neviem aký model ale prepojenie PC a TV bola hotová katastrofa(DVI-HDMI).Rozdvojovanie obrazu(1080i) cize TV nevedel spracovať plních 1080p(dočital som sa to na nejakom zahranicnom fore) tak v tom momente isiel z domu.SamsungLE37B651 a je po starostiach.Ak chceš spajať TV+PC myslím že Samsung a LG su asi najspolahlivejsie co sa tika obrazu to uz sa nebudem hadať.PHILIPS k PC uz nikdy.Inač mne RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB) spristupní v menu TV-HDMI nastavenie urovne čiernej ,pri FULL RGB nieje tato moznosť pristupná

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"