Hlucny chladic GTS250

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

Zdravim. Pred Vianocami som kupoval pc a po roznych peripetiach a problemoch to vyslo na tuto GK: http://www.alza.sk/asus-engts250-di-512md3-d137001.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ... Pc som poskladal, nahodil, vsetko funguje, avsak chladic tej karty je neskutocne hlucny. Mam pocit akoby som mal pod stolom vysavac :( ... odniesol som to spat do obchodu, nech to pozru, ze mi to absolutne nevyhovuje a povedal mi, ze je to v poriadku a ten chladic je tak zkonstruovany. Ale mne sa absolutne nechce verit, ze by Asus navrhol tak hlucny chladic, ked si ho tak reklamuju a potom to uspesne predaval, este k tomu sa ani nejedna o extra vykonnu kartu, cize nevidim dovod takej hlucnosti :(. Preto sa chcem spytat, ci s tym niekto nemate skusenosti a co by ste mi poradili? dakujem
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

ake ma teploty ? v idle a v burne ?
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

fuu to ti nepoviem, mozem to zistit, ale teraz na to nemam moc cas... kazdopadne, ja som mal aj nahodeny ASUS SmartDoctor, u utilitu na kontrolu GK a tam mi to, ak si dobre pamatam, pisalo vykon fanu 30-40% tusim...kazdopadne ja som tu kratu ani nezatazoval, sak som ju pouzival 1den a huci to od momentu ked to zapnem..
Používateľov profilový obrázok
QlimaxXx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 170
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 13:59
Bydlisko: Stará Ľubovńa

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa QlimaxXx »

skus sa pozriet na tie teploty a potom uwidime čo dalej spraw testy najlepsie Furmarkom
Používateľov profilový obrázok
nobody
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ne 07. Sep, 2008, 10:23
Bydlisko: Bytča

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa nobody »

a tá karta je hlučná pri hraní alebo aj keď nehráš? lebo ja mám tiež GTS250 od GAINWARDu a môžem ti povedať, že mi hučí tak isto ako si to opísal ty :D ako aj mna to štve, len sa mi nechce kupovať accelero a prehadzovať to pretože čoskoro si chcem kúpiť nejakú inú a neoplatí sa mi to.. hm no a aké máš teda tie teploty?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-9700K + NZXT Kraken X62
MB: MSI MAG Z390 TOMAHAWK
RAM: HyperX 16GB KIT 3600MHz DDR4 CL17 Predator
GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10GB
SSD: 2 x Samsung 970 EVO PLUS M.2 SSD (500GB)
PSU: Corsair HX850
CASE: NZXT H5 Flow Black
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

ved ale co riesia teploty? predsa ked zapnem komp a zacne to hucat jak drbnute, tak tam este nemoze byt taka teplota aby to muselo ist na 100% ten chladic...tak ale to je co za riesenie? kupim si kartu za 100e a mam este kupovat chladic za dalsich 30e? este mam doma 8800gts 384mb, tak isto od Asusu a ta je maximalne ticha...ved to huci viac ako ten 7rocny vybehany komp a aj kvoli tomu som kupoval novy, aby to tolko nevrcalo :/
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa Brandoo »

Malo by sa dat upravit cez napr MSI Afterburner. Tam dole v nom mas Settings a potom hore Fan. To aktivujes a mala by sa ti objavyt krivka. Tu mozes upravovat v zavyslosti od teploty das kolko % ma tocit. Ale neviem ci to tvoj BIOS podporuje .. no skus.

Ja som mal na Gainward HD4850 hlucny FAN ako ty, ten maly som vyhodil a dal som pod pasiv 12cm FAN
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

Ako vravim, tak podla toho ASUS SmartDoctor-a sa pri idle fan tocil na 30-40% a uz to hucalo...mna len udivuje, ze taketo karty sa navrhnu a dokazu sa vobec predavat, ved to je otras...oproti tomu co mam tu 8800, na nej je 2slotove chladenie a tu kartu nepocujem ani v maximalnej zatazi...v tom shope mi este aj vyhodili krabicu od tej karty, cize ju nemozem vratit do skladu a zobrat si nieco ine...ach jaj :(
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa Gudas »

Nahoď si nový BIOS, trocha sa to zlepší (ale podľa mňa zostane stále dosť hlučné, mám to odskúšané)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
nobody
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ne 07. Sep, 2008, 10:23
Bydlisko: Bytča

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa nobody »

no proste tak to je.. ja mám nastavenú rýclosť fanu na 35% a teplou mám okolo 40 stupňov.. trochu ju počuť ale neni to nič hrozné, no keď začnem hrať, tak potom ako keby štartovala stíhačka :D rýchlosť fanu si môžem tiež nastaviť, len nechcem mať zas veľkú teplotu a aj tak mi je to jedno, lebo hrávam so sluchadlami :) ak ti to tak strašne vadí, tak budeš musieť zmeniť asi chladenie.. update biosu asi moc nepomôže ale neskúšal som to ešte, takže neviem...
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-9700K + NZXT Kraken X62
MB: MSI MAG Z390 TOMAHAWK
RAM: HyperX 16GB KIT 3600MHz DDR4 CL17 Predator
GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10GB
SSD: 2 x Samsung 970 EVO PLUS M.2 SSD (500GB)
PSU: Corsair HX850
CASE: NZXT H5 Flow Black
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

a potom si nechaj na noc stahovat nieco, tak budes mat nocne mory, ze pristavaju ufoni a zacina medziplanetarna vojna, ktorej hlavnou zbranou su nadzvukove stihacky :wallbash:
hh74
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ne 31. Okt, 2010, 14:44
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa hh74 »

Ja kúpil presne túto grafickú kartu a ten vetrák je fakt neznesiteľný už aj pri tých 35% speed.

Moje riešenie, aby som neprišiel o záruku na GK:
1. pasív nechal som pôvodný ale ten malý vetrák 70x70/10 som odmontoval. Držia ho 2-2 skrutky z boku - jednoducho sa dajú odmontovať. (keby si mal napájací káblik k vetráku vedený pod pasívom, tak len kúsok uvoľni 2 skrutky na druhej strane GK - stačí toľko aby si dokázal káblik s koncovkou pretiahnúť - je to malé takže ide to v pohode).
2. Takže Gk je teraz s pôvodným pasívom ale bez vetráka. Ja som mal doma jeden voľný Titan 120mm vetrák s 1200 otáčkami (nič moc kvalita, ale keď je zregulovaný na 7V tak ho nepočuť). Je to priesvitný a modro-podsvietený vetrák (pekne to tam teraz vyzerá).
2a. Primeral som kam by som chcel umiestniť vetrák, na pasív som nalepil 4mm hrubú gumenú podložku (dostal som ku case malý Kit s podložkami pod skrutky a z odpadu som získal tieto gumené podložky) na 4 rohy kde sa bude 120mm vetrák opierať o pasív.
2b. Vetrák som plánoval prichytiť jednoducho so sťahovacími páskami. Možno je to neestetické, ale z dôvodu záruky je to vhodné. Takže do dierok som takmer na doraz dal sťahovacie pásky 4,5m široké, aby držali pevne v otvoroch.
2c. Potom som už len jednoducho zaviedol 2 sťahovacie pásky medzi rebrá pasívu - do tretej medzery od kraja. Najprv prichytil som dva, ktoré si bližšie k pci-e slotu, nedotiahol úplne na doraz. Potom som prichytil ďalšie dva, ktoré sú na okraji karty. Opatrne som ich dotiahol všetky 4. Netreba ich veľmi silno ťahať, aby sa nepoškodil pasív.
3. Ventilátor som zreguloval otáčky. Regulátor reguluje mi od 5V po 12V.

Výsledok? Úplne ticho.

Proste 120mm je oproti pôvodnému vetráku úplne iná trieda. Pri 5V ani nepočuť, že sa točí (a to je ešte nič moc vetrák) a teplota GK je vo Win do 40C v náročnom 3D benchmarku som nešiel na viac ako 78C. 78C sa mi zdal kúsok moc, takže som pridal otáčky. Vetrák teraz ide konštantne na 780ot.: teplota vo Win 38C a v hrách max 65C. Veľká výhoda je, že sú oveľa lepšie chladené aj pamäte + nap. obvody!

Mňa to nestálo nič, lebo som mal k tomu doma všetko, ale max. do 10 eúr sa to dá zrealizovať. Hlavná výhoda je, že o záruku takto nepríde človek, lebo sa jednoducho dá dať všetko do pôvodného stavu (i iná teplovodivá pasta je totiž dôvod na neuznanie záruky - prípad priateľa).

PS: možno ale kúpim si toto: http://www.tichepc.sk/Nanoxia-FX08-2200 ... rg1=001027. Bude estetickejšie, ale možno prídem o lepšie chladenie celej gr. karty.

PS: Naviac táto gr. karta ma donútila aj ku kúpe silnejšieho zdroja.
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K@3400MHz/SCYTHE Mugen 3 Rev. B, MB MSI Z77 MPower, GK Saphire 7770, DDR3 2x8GB, Crucial M4 128GB SataII, Seagate SV35.5 1TB (2 system) + 1TB WD Green, 1TB My Book, Sound Blaster X-Fi Gamer, LG DVD-RW, case Lian Li 7FNW, power Seasonic X-650, monitor NEC MultiSync PA241w
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa redarmy »

Ja som tu kartu uz paradoxne nemal v zaruke ani tyzden po kupe, kedze dany super pcshop skrachoval :D takze som to musel riesit a kupil som accelero s1 rev2 a noctuu 80mm, zreguloval ju na 5v a som maximalne spokojny :)
Spoiler: ukázať
MB Asus P8Z77-M Pro CPU Core i5 3470 @ 3.2Ghz + Gelid Tranquillo rev.2 + Enermax Apollish Blue 120mm RAM 2x4 gb DDR3 1600 Mhz Kingston HyperX Blu VGA Asus nVidia GTS 250 512mb + AC Accelero S1 rev.2 HDD SSD Corsair Sandforce3 90gb system drive, WD 320gb, WD 1000gb + Transcend StoreJet 25M 500gb DVDRW Asus DRW-1814 PSU Enermax Revolution 87+ 550W Case FractalDesign ARC Midi + Enermax Magma 120mm, 3x Fractal Design 140mm OS Windows 7 Professional 64bit Monitor Samsung SyncMaster F2380M Set Mad Catz V5 Keyboard UK Mouse Logitech G500 + Steelpad Qck Audio Logitech X530 Headphones Sennheiser HD595 Notebook Apple Macbook Air 13.3" mid 2011, MacOS X 10.9.4 Printer Canon Pixma MX515 Handheld Apple iPhone 5 64gb & Beats by Dre Mixr
Xbox360 fan & user
hh74
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ne 31. Okt, 2010, 14:44
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Hlucny chladic GTS250

Príspevok od používateľa hh74 »

Neviem na isto, ale mám pocit že keď i krachne obchod, tak tu je dovozca u ktorého si môžeš nárokovať na záruku. Myslím si, že i zákonom je to ošetrené.

Naviac na tejto Asus GTS250 je celkom dobrý pasív a fakt ľahké je tam uchytiť aj 120mm ventilátor. Mne osobne S1 rev2 pripadá desná, ale je to asi vec vkusu. Naviac keď zrátam Gk + S1, tak to už by som mohol rovno kúpiť i o stupeň silnejšiu gr. kartu a i s tichším chladením.
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K@3400MHz/SCYTHE Mugen 3 Rev. B, MB MSI Z77 MPower, GK Saphire 7770, DDR3 2x8GB, Crucial M4 128GB SataII, Seagate SV35.5 1TB (2 system) + 1TB WD Green, 1TB My Book, Sound Blaster X-Fi Gamer, LG DVD-RW, case Lian Li 7FNW, power Seasonic X-650, monitor NEC MultiSync PA241w

Návrat na "Grafické karty"