Onkyo nebo Harman- kardon

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Můzete mi nekdo poradit jestli by byli k PC (zvukovka asus XONAR DX) lepsi Onkyo HTX-22HD http://www.svethardware.cz/art_doc-E039 ... C1E8A.html" onclick="window.open(this.href);return false; nebo nejake harman kardony treba Harman Kardon HKTS 7 http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru ... -hkts-7-bq" onclick="window.open(this.href);return false; + AV receiver Harman Kardon AVR 142
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Andre »

andrejsvk napísal:repro si daj poradit tu http://avforum.zive.cz/forum-1711/Repro ... 8b2904b110" onclick="window.open(this.href);return false; a 5.0 + receiver, ak to chces hlavne na hudbu tak 2.0+zosik
:rolleyes:
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Chcem to 50%hry na PC a 50% kvalitna muzika...Si myslim ze 2.0 nenahradi 5.0 ani keby co bylo...a hlavne v hrach chci taky slyset prostorove efekty.
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

Dneska jsem se byl podivat na kvalitnejsi zestavu 5.1 k PC harman kardon a clovek co to tam prodaval rikal ze stejne zvukovka sebelepsi mi neda tak kvalitni vysup aby jsem slysel nejaky rozdil.Ze rozdil zvuku poznam az na CD prehravaci...Je pravda ze treba ten xonar DX neni tak kvalitni zvukovy vysup jako treba nejaky cd prehravac treba za 5-7000tis?A je pravda ze nema smysl si k PC porizovat ke karte XONAR DX zestavu za vic nez treba ten LOGITECH z5500?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa stanomx »

Tak to pravda urcite nieje... prehravac je dobra vec ale posli ho do <> a obuchaj mu hlavu :wallbash:
Nie je to high end zvukovka ale upgrage na lepšíe audio si určite zaslúži :bye:
___
EDIT: a to urcite nie prehravac za 7 tis.
RAMMSTEIN
Dodo_Unix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 10:15

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Dodo_Unix »

A na jaku zestavu by si to tak videl pro XONAR DX...(Bud konkretne nebo jen cenove rozmezi, pripadne znacku ci typ).Chci s te zvukovky vyzdimat maximum. :-)
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa stanomx »

takto sa az nevyznám... ale tak CD prehrávač je iná kapacita.. ale aj za inú cenu... výstup z tej zvukovky je OK... ja by som kúpil to na čo mám peniaze... v resp. ja som len DIY :)
inak trocha som z toho puk teraz.. chceš na tom hudbu robiť alebo sa hrať a pozerať filmy....
na hudbu stačí aj 2.0 ... popr ak si taký vášnivý priestorový jedninec tak to 5.0 ale na hudbu to je zbytočné... ja by som sa nebál to spraviť tak, že kúpiš poriadne 2.0 možno aj aktívne a tie prdpriestorove repračky ti budú stačiť takmer hocjaké.. ja osobne preferujem do zadu širokpásma.. má to neuveriteľný efekt, ale záleží aj od výrobcu..
otázky mier na spomenuté fórum a nie predavačom... čo treba otrieskať hlavy.. čo skrývajú subwoofre k 5.0 zostavám a presviedčajú o kadečom, len aby sa toho predalo čo najviac :bye:
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa mattoxx »

Pokial Ta financie velmi nelimituju,rozhodne sa uberaj cestou receiver+5.1 reproduktory.Z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze co sa tyka hier a filmov,tak s priestorovym zvukom,naberaju uplne iny rozmer.Stereo shit.Ale naopak hudba je na 5.1 hnus.Kup si receiver,hoci aj najlacnejsi z NAY,vykonu bude mat dostatok,a rozhodne prehra ako hlasitostou tak aj kvalitou z-5500,a k nemu nejake 5.1 repra,najlepsie s dobrymi frontami,stlpaky su idealne,ktore by si vyuzival v stereo mode,na hudbu.Predsa len zvukova zostava tak nezostarava,a ked je zvuk kvalitny dnes,bude aj o 10 rokov.A navyse ak sa ti nieco pokazi po zaruke,nie je problem to dokupit(subak,receiver),kdez to pri tych Z-5500 ked ti odide po zaruke,co i len jeden menic,si nahraty,lebo ho nikde nezozenies.A cena zostavy s receiverom,nebude az o tolko drahsia ako tie z-5500.
receivery som videl v akciach od 150€
Subak kupis od 100€-150€
A set 5.0 nejakych 250€ ,pre inspiraciu:
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=1002880" onclick="window.open(this.href);return false; a http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=1002878" onclick="window.open(this.href);return false;
Pre zaciatok nepotrebujes,ani subak,lebo tieto stlpy,potiahnu aj spodok,a ked sa casom rozhodnes,mozes nejaky dokupit.S takou zostavou,budes mat priestor rozhodne pekne prekresleny,tvoju zvukovku to vyzdima dokonale a ak niesi hifista,tak hudba bude tiez na paradnej urovni.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa stanomx »

sub by som nekupoval... teda nie taky za 150euro... to zahraju aj lepsie stlpy... (ak budu aspon 6,5" D`appolito ... abo proste 2krát... tak suba zbytočne) ale to podla vkusu.... ale tie lacne suby velmi spodky nehraju... ale tak zasa za 150DYI by uz bola celkom dobrá krabica.. k tomu leacha marshalla no to by bolo zábavy pri výbuchoch.. :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Andre »

ziadne stlpy v tejto cene nehrozia(rovnako dobre hrajuce stlpy stoja 2-3x viac nez regalovky, stlpy pod 600e nemaju zmysel ani do velmi velkej miestnosti), subwoofer uz duplom nie, http://www.hifipassion.com/stranky/subvestereu.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak to chalan uz neriesi/nebude riesit na avfore tak mu je asi jedno co kupi.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa mattoxx »

Dovolim si nesuhlasit,bez subu chyba domacemu kinu "stava".Ak ma dotycny rad poriadnu porciu basov,bez subu sa nezaobide(bavime sa o filmoch a hrach),samozrejme pri hudbe je sub viac na skodu ako na uzitok,hlavne tie lacnejsie.Ide o to ze mi nehifisti,mame radi hrb na frekvenciach do 100-150Hz.Kazdy hifista bude sice krutit hlavou,ale ja osobne si pridavam na hrach od 30-120Hz +15db,ale poviem ti ze ked trebars vybuchne atomovka v hre,tak sa trasie cely dom :-) ,rozhodne mam vacsi zvukovy pozitok ako keby som mal nastaveny hifi config,kde sa nic nepridava a nic neubera.A filmy to iste,sice idem na hifi configu,ale na receivery mam na subaku +11db.Ale vdaka subaku,ide 5.0 skoro rovno a niesom ukrateny o detaily.Kdez to ked som isiel bez podpory subu 5.0,tak je som si pridal na frontoch +15db v spodnom pasme,tak vsetko bolo zadunene a detaily v spodnom pasme neprekreslene,a niektore zvuky ani nebolo pocut.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Andre »

:rolleyes: ked si das real hlasitost tak bassov bude viac nez dost aj na 6' kvalitnych regalovkach, nebavime sa tu o studiovkach za 1000e+ ani o highende ale o masovkach typu Wharfedale Diamond 9.2 +-250e. Ale ked ti tu hlasitost bez hukotua skripotu tvoje repro/receiver nedaju tak sa necuduj.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa mattoxx »

mas basy a basy a kazdemu sa paci nieco ine.Ty mas na to az velmi hifi pohlad,ale z urcitostou,mi tie Wharfedale Diamond 9.2 nevydaju tolko basov a nenavodia taky filmovy zazitok,ako trebars Z-5500.Jasne v hudbe ich porazia na plnej ciare,ale v hrach a filmoch 2.0/5.1 a 6" a 10" Fyziku neoklames , Z-5500 maju schopny subak,a tie spominane Wharfedale prehraju lavou zadnou.Ak uz dat 250€ tak radsej za z5500
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa Andre »

tie regalovky zahraju bassy hlbsie,rychlejsie,udernejsie aj hlasnejsie ako sub za 200e
skoda sa o tom s tebou bavit ked si nic podobne nepocul
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Onkyo nebo Harman- kardon

Príspevok od používateľa mattoxx »

To je sice pekne,ale nie kazdy chce taky zvuk,mnoho ludi ma rado makky dlhy bas
No mozno je skoda sa so mnou bavit,sorry ale som len AMATER,ale s Tebou to nie je tiez ziadna slast.Unika Ti podstata topicu.
User sa to pride poradit s kupou auta v hodnote 2000€,mi mu poradime auto v hodnote 3000€,a nakoniac tu nabehnes ty s svojimi radami typu na dobre auto potrebujes minimalne 8000€ inak to nema zmysel,kup si radsej kvalitnu motorku za 2500€ a urcite pojde rychlejsie ako auto za 3000€. No to je sice pravda,ale ak user bude chciet ist zo svojou rodinou na piknik a v garazi len motorka,potom som zvedavy co mu poradis.A...uz to mam,poradis mu nech si kupi este dalsie dve motorky.
Nic v zlom,ale nie kazdy chce len to najlepsie. :-),A tvrdit ze regalovky za 250€,prehraju subak za 200€,no neviem neviem,dost silne slova,aj na tak velkeho hifistu ako si Ty.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650

Návrat na "Zvuk a PC"