Odpalena doska alebo CPU

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

Zdravim ludia kamarat mi donesol comp ze nejde bootovat win tak som ako prve skusil preinstalovat no ked sa zacali kopirovat subory potrebne pre instalaciu (XP) tak vyhodilo modru obrazovku tak som skusil RAM a HDD v mojom starom compe tam isli tak som mu povedal ze to bude doska alebo CPU (tie som nemal ako vyskusat kedze ja mam Intel a to je AMD) a ze to asi sposobil zdroj (mercury 350W) tak si zohnal zadarmo od suseda dosku, CPU, RAM aj grafiku zapojil som to no s tym povodnym zdrojom (ja som velmi nechcel ale prehovoril ma ze aspon na skusku) no tak som to pustil no urobilo to presne to iste (tak som tam dal svoj zdroj no urobilo presne to iste) tak by som chcel vedet ci ma niekto skusenost s niecim podobnym a ci je mozne ze by zdroj daval do dosky premanentne prepetie a odpalil aj tie druhe veci (podla toho suseda je to vsetko co dal funkcne ze to len pred dvomi dnami vybral z bedne lebo si kupil nove veci) a ten zdroj s mojimi vecami nechcem skusat lebo to pouziva moj brat a nechcem mu to odpalit
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa ahoj444 »

Mno ak sa vtom zdroji nikto nebabral :D tak by mal byt v pohode ja by som možno skusil premerat vystupné hodnoty napatí alebo aspon kukni ci nahodou nema vyfucane kondiky..
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

nikto sa v nom nebabral a nema ziadne viditelne poskodenie po rozobrati a odpaluje iba dosky uz som vyskusal CPU co si kamarat zohnal v bratovom PC a tam ide ale bratov CPU v tej doske nie takze asi tak no ale uz je to jedno kamarat chce objednat dosku pre socket 478 a zdroj lebo to vyde najlacnejsie a on nic nove nepotrebuje na net a word
server33
Ban
Ban
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 02. Mar, 2010, 00:53

Re: Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa server33 »

Co tu trepete o zdroji.
Modra obrazovka znamena kriticku chybu (hardware konflikt) tam mas problem na 90% s procesorom.Mal si si zohnat iny hdd a s rovnakym procakom instalovat win na druhy hdd ak ti vyhodi chybu je to urcite procak.Odporucam instalovat s jednym modulom DDR aj ked je len 256mb.

A zapamätajte si konecne ze ked je na chybe zdroj,pocitac sa automaticky restaruje,vypne sa,alebo to najhorsie zhori.Neostane zapnuty aby zobrazoval daku hlasku an monitore !!!
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa Bird »

server33 napísal:A zapamätajte si konecne ze ked je na chybe zdroj,pocitac sa automaticky restaruje,vypne sa,alebo to najhorsie zhori.Neostane zapnuty aby zobrazoval daku hlasku an monitore !!!
neviem moc sa tomu nerozumiem ale keby nastal nejaky vykyv napätia spôsobeny zdrojom a neznesie ho napriklad graficka karta alebo RAMka tak by to mohlo vyhodit BSOD, az sa mylim tak pardon.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Odpalena doska alebo CPU

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

uz je to jedno je kupene nove bolo to zdrojom dal sa novy naformatoval HDD a ide bez problemov

Návrat na "Základné dosky"