PARTITION MAGIC 9 crash

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
koyotsk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po 11. Aug, 2008, 13:59

PARTITION MAGIC 9 crash

Príspevok od používateľa koyotsk »

Zdravim, pocas operacie (SOFTOM PARAGON PARTITION MAGIC 9) resize partition, v poslednej faze - quick data moving, mi crashol disk - blue screen,dumping memory...
Mal som win7, takze PM9 bezal pred spustenim WIN7, disk bol rozdeleny na 3 particie, 20 GB + 30 GB + 250 GB.
Potreboval som rozsirit druhu particiu, tak som poslednu 250GB particiu chcel zmensit na 230 GB, samozrejme som to urobil tak aby volne miesto vzniklo medzi 2 a 3 particiou. Od zaciatku mi bolo jasne, ze dojde k presunu 230 GB, ktore sa nachadzali na poslednej 250GB particii, bol som sa vsak k tejto strasnej metode upravy velkosti donuteny mnohymi dovodmi...
Bohuzial som si nevytvoril recovery CD, aj tak som to povazoval pri 230 GB sa celkom zbytocne, no navyse Paragon Partition Magic 9, mi modifikoval aj zavadzaci subor, teda jednoducho nespustim ziaden OS...
Riesenie vidim v oprave modifikovanej particie, akurat som si nie isty najvhodnejsim sposobom.
Nakolko, ak by som tieto data len zmazal, nebol by problem ich obnovit, jednoduchou opravou FAT tabulky, ale kedze boli tieto data premiestnovane obavam sa, ze boli premiestnovane vsetky, posuvanim celeho frontu blokov, a tak by sa vlastne vzajomne prepisovali.... Samozrejme chcem zachranit vsetky data, ale nie som si isty, ci len samotna oprava FAT tabulky particie bude postacovat, tak ako som to robil doteraz pouzitim utilitky PARTITION TABLE DOCTOR. Obavam, sa ze by som tak mohol prist o iste subory... Este dodam, ze crash nastal asi pri hodnote 100 GB...

Budem vdacny za kazdu radu, ako tento problem najlepsie vyriesit...
THX
MB Asus P5K SE/EPU,CPU INTEL CORE 2 DUO E7200 (3.2 GHZ), VGA SAPPHIRE ATI RADEON HD3870 512 MB GDDR4, RAM 2x 1GB KINGSTON HYPER-X 1066 MHZ CL4 HDD Samsung Spintpoint F1 320 GB + Hitachi 120 GB Monitor Samsung SyncMaster 2243NW
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: PLLLLS HELP !!! - PARTITION MAGIC 9 crash

Príspevok od používateľa mbc »

presne to iste sa stalo aj mne, resizeoval som particiu, dokonca ten isty program !!!
uz tomu programu neverim, a take operacie radsej robim z linuxu, gparted
robil som to vtedy vo Win7, lebo som chcel medzitym pozerat telku (ss2)

ale mne sa to stalo na datovom (nie OS) disku, takze nechapem preco to neslo
v XP-ckach som parkrat pouzil PM7 a bol spolahlivy

nastastie sa mi podarilo zachranit VSETKY data (cca 500GB) pomocou
DiskInternals NTFS Recovery resp. DiskInternals Partition Recovery (uz nepamatam presne) ale treba ku tomu Windows (nema boot disk, dos verziu)

a musis mat dost miesta, lebo ten program neobnovi particiu priamo na danom disku, len ponukne najdene adresare/subory niekde skopirovat
ja som pouzil druhy disk

skusal som aj ine nastroje, ktore iba opravovali FAT tabulku, ale to nepomohlo, asi preto lebo data sa uz zacali presuvat
potom niektore utility nasli iba subory bez mien, niektore detekovali mena spravne, ale data boli chybne (video/mp3 neprehratelne, zip nerozbalitelne)
nejaka aplikacia mala aj BOOT cd, vyzeralo to, ze aj funguje
naslo adresare/subory ale pri obnoveni chcelo registraciu (trial verzia)
Používateľov profilový obrázok
koyotsk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po 11. Aug, 2008, 13:59

Re: PARTITION MAGIC 9 crash

Príspevok od používateľa koyotsk »

Takze, nakoniec som len pripojil disk k druhemu kompu, kde automaticky nabehol ScanDisk a na prvy pohlad vratil disk a subory na nom do povedneho stavu. Neskor som ale zistil, presne to, co som predpokladal :-( .
Posuvanim blokov, sa subory .. jak to slusne... deformovali, napr. pri prehravani mp3 som prehral len prve 2 minuty, potom pokracovala audio stopa uplne ineho mp3 suboru (v tom lepsom pripade) ... prkaticky vsetky subory na disku boli postihnute a tak mi uz ostal len format :( Ziaden soft s tym uz nedokazal nic urobit, aj po obnoveni suborov, boli uz subory deformovane...
Takze davajte si bacha... Len este dodam, ze na na mojom harddisku sa mi uz predtym zasekavala hlava, takze to bola aj zrejme pricina...
MB Asus P5K SE/EPU,CPU INTEL CORE 2 DUO E7200 (3.2 GHZ), VGA SAPPHIRE ATI RADEON HD3870 512 MB GDDR4, RAM 2x 1GB KINGSTON HYPER-X 1066 MHZ CL4 HDD Samsung Spintpoint F1 320 GB + Hitachi 120 GB Monitor Samsung SyncMaster 2243NW
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: PARTITION MAGIC 9 crash

Príspevok od používateľa dexterav »

PM9 je najhorš možný soft na rozdeľovanie disku :-(
snád všetky free softy to robia lepšie a zadarmo
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"