Problem-Wifi siet a notebooky

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Problem-Wifi siet a notebooky

Príspevok od používateľa Marek »

Ahojte.

U kamarata riesim zaujimavy problem s wifi sietou:
Router je D-Link DI-524, donho ide Chello internet 10/1Mb (to je asi nepodstatny udaj). Do siete sa pripajaju 2 notebooky-jeden Jablko a druhy Toshiba (+testoval som ja s daslou Toshibou). S jablkom ziaden problem nieje, wifina a net na nom ide kedykolvek a kdekolvek na byte. Problem je so signalom pre ostatne notebooky. Ked je Jablko blizsie k routru (rozumej v inej miestosti blizsej k routru) ako ostatne booky, tak na ostatnych bookoch prestane ist internet, ale wifi sa javi ako pripojena. Ked su vsetky pocitace v jednej miestosti tak net ide na vsetkych OK a aj ked je Jablko dalej od routra ako ostatne PC tak ide net na vsetkych.

Stretol sa s tymto uz niekto? Da sa to nejak vyriesit?

Este dodam ze predtym tam bol nejaky Siemens router a ten robil zase take haluze, ze akonahle sa net nejak vytazil stahovanim alebo otvaranim viacerych stranok tak nesiel net vobec na ziadnom PC kym sa nerestartol router.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Problem-Wifi siet a notebooky

Príspevok od používateľa Marek »

Naozaj nikto nic?

Skusili sme nastavit na routri napevno wifi do G mode, zevraj to trocha pomohlo ale stale to nie je ono. Existuje este nejaka moznost? Signal je vcelom byte dobry, ale mohla by pomoct lepsia antena? Alebo daky podomacky vyrobeny zlepsovak anteny?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem-Wifi siet a notebooky

Príspevok od používateľa newmi »

a co ked je chyba v jablku? Neberie si celu sirku pasma, tak ze pre ostatne pc uz nic nezostava?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Problem-Wifi siet a notebooky

Príspevok od používateľa Marek »

No pravdepodobne to bude nieco take, aj ked som o tom doteraz nepocul. Ale ako to vyriesit?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Problem-Wifi siet a notebooky

Príspevok od používateľa Toman »

- skusil by som oskenovat kanale, ci nevisielas na uz obsadenom kanale (WirelessMon)
- popripade zmazat profili stiete a nanovo ich v NTB nadefinovat
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Siete"