Problem s diskom

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
nightVision
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po 07. Aug, 2006, 02:00

Problem s diskom

Príspevok od používateľa nightVision »

Zdravim pani,

k novemu kompu som kupil aj nove disky od Samsungu. Povodne som sa tesil, ze budu o nieco menej hucat ako moje stare Maxtori. Po vymene ma vsak docela prekvapil velmi silny hluk. Instaloval som pod Vistami takze spolu s neustalym hrabanim (aj po vypnuti indexovania) som sa zacal pomaly zmierovat s tym, ze na tichy disk mozem uz dopredu zabudnut. Casom sa vsak zacali vynarat ovela vacsie problemy. Pripada mi ze disk sa samovolne vypina a zapina. Ked nepracujem chvilu na kompe a nasledne si chcem otvorit adresar alebo spustit subor, disk sa akoby zapne a sprevadza ho pomerne hlucny zvuk ako ked zapinate komp (s trochou nadsazky je to zvuk podobny ked startuje lietadlo). Nasleduje take cvaknutie a adresar sa otvori. Za poslednu dobu sa mi zda ze sa mi aj vyrazne spomalil komp.

Myslite, ze je can na reklamaciu? Mate nietko rovnaky disk a mate podobne problemy?

Pripajam aj moju zostavu:

INTEL Core i7-920 Quad-Core - 2,66GHz
GIGABYTE EX58-UD5 - X58/ ICH10R
6GB (KIT 3x2GB) DDR3 1600MHz PC12800 CL7-7-7-24 OCZ Platinum Edition
SAPPHIRE HD 4870, 1GB DDR5 (3600MHz), ATI Radeon HD 4870 (750MHz)
SAMSUNG SpinPoint F1 1000GB
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Problem s diskom

Príspevok od používateľa Bird »

nightVision napísal: Pripada mi ze disk sa samovolne vypina a zapina. Ked nepracujem chvilu na kompe a nasledne si chcem otvorit adresar alebo spustit subor, disk sa akoby zapne a sprevadza ho pomerne hlucny zvuk ako ked zapinate komp (s trochou nadsazky je to zvuk podobny ked startuje lietadlo). Nasleduje take cvaknutie a adresar sa otvori.
to sa mi stavalo bezne ked som mal nejaky 320gb samsung ale teraz som kupil WD caviar Green 1000gb a uz to tak nehuci aj ked tiez chyvlu trva kym sa otvori adresar po necinosti a takisto aj to cvaknutie pocujem. zrejme to je normaln nevsimaj si to, aj ked to spomalenie je zvlastne nekupil si nahodou 5400RPM ? :D
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"