zamrznutie v case

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
mimes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2009, 18:52

zamrznutie v case

Príspevok od používateľa mimes »

mam problem s pc v poslednom tyzdni a vobec neviem kde mam zacat hladat chybu takze to pisem medzi dosky.

comp mi uplne zamrzne, disky nepracuju a na monitore je posledny obraz, obcas sa stava ze dioda napajania blika v dlhych intervaloch ako v rezime spanku, niekedy sa mi mys hybe ale cely win vista je nefunkcny, ikony na mys reaguju ale spustenie uz nie, ponuka start tiez nefunguje (zrejme apl. explorer.exe zamrzla)

je to doskou? diskami? alebo cim???

skusil som si nainstalovat ubuntu na druhy disk ale rovnako mi to uplne zamrzlo pri instalacii.

zostava v popise + starsi samsung hdd 200gb a chladenie ac freerer7pro

vsetko na defaul taktoch a fungovalo to cele mesiace bez jedineho problemu

please felp
cez CORSAIR HX520 napajam GIGABYTE P45-DS4 a SAPPHIRE HD4870 1GB ktore spracuvaju udaje z HDD SEAGATE BARRACUDA 750GB/7200/SATA 2, 32MB posielane cez INTEL CORE 2 QUAD 9550 a CORSAIR CM2X2048-6400C5
traktorista
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 10. Jan, 2010, 13:55
Bydlisko: Bratislava

Re: zamrznutie v case

Príspevok od používateľa traktorista »

tak skus otestovat HDD cez HD tune, cekni teploty ci sa ti nieco neprehrieva(prip aj rukou sa dotkni pasivu), spusti memtest(aj ked si myslim ze ak by bola vadna ram tak by ti hodilo BSOD).
a skus dat daku inu VGA (bars aj PCI) ci to nepomoze,..
Používateľov profilový obrázok
kore
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Št 12. Feb, 2009, 16:19
Bydlisko: Prešov

Re: zamrznutie v case

Príspevok od používateľa kore »

Ked ti to takto mrzne typnem ze ram, a to ani nemusi hadzat bsod, mal som podobny problem davnejsie, jedneho dna mi odisiel jeden modul DDR2, proste pri hre zrazu seklo, potom sa win spustil normalne no ked som chcel napr. rozbalovat z winrarom zamrzlo, otvaram firefox zamrzlo, typnem ze to bude na ram. Otestuj cez memtest. Ono to nemusi hadzat bsod pokial jeden z modulou je vadny. :rolleyes:
ASUS MAXIMUS III GENE . INTEL® Core™ i3 540, 3007.0MHz@4600.0 MHz (200.00 * 23) 1,305V, 32nm, IGP OFF, Noctua NH-D14 . Corsair 2GB DDR3 1333@1565MHz CL10-8-8-20 TWINX XMS3 1,6V. MSI N9800GTX+ 2300/760, AC Accelero S1 rev.2 . WD3200AAKS CaviarBlue 320GB . Corsair HX520 . COOLERMASTER CM692 II Advanced . Windows 7 x86 . SteelSeries Kinzu with SteelPad QcK+

Návrat na "Základné dosky"