otazka Visual basic

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
palio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: trnava

otazka Visual basic

Príspevok od používateľa palio »

som uplny laik na programovanie a potreboval by som spravit to aby som dostal zdrojovy kod z Visual Basic 6 do Visual Basic 2008. vedeli by ste mi s tym pomoct alebo to spravit?? dakujem
Core 2 Duo E6750 - 2,66Ghz@3,6 Ghz:Noctua12F, Asus Rampage Formula, 2x2048 MB 1066+ Mhz DDR2Adata, Sapphire ATI Radeon HD 3850 512 MB +
Accelero S1, 1x80GB Hitachi + 1x250 GB Maxtor+1x750 GB Western Digital, Logitech Z-2300, Creative X-Fi XtremeGamer, zdroj ASUS A-45GA, Cooler Master Centurion 534+Plus, LCD ACER 2423 WB
všetko na default nastaveniach
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa materik »

teda mas zdrojak napisany a skompilovany v prostredi Visual Basic 6 a potrebujes ho dostat do Visual Basic 2008? A zaroven mas aj obidve vyvojove prostredia v spustitelnej forme? Ak ano, tak to spravis jednoduchym Ctrl+C a Ctrl+V.
Moze sa ale stat, ze novsi kompilator vyhodi nejake chybove hlasenia ale funkcnost by tam mala byt zachovana.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
palio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: trnava

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa palio »

Ziadam o pomoc s programovanim a moznostou privirobit si. ak vies programovat vo Visual basic 6 tak by som poziadal o pomoc ak ma niekto zaujem velmi by mi pomohol.
Core 2 Duo E6750 - 2,66Ghz@3,6 Ghz:Noctua12F, Asus Rampage Formula, 2x2048 MB 1066+ Mhz DDR2Adata, Sapphire ATI Radeon HD 3850 512 MB +
Accelero S1, 1x80GB Hitachi + 1x250 GB Maxtor+1x750 GB Western Digital, Logitech Z-2300, Creative X-Fi XtremeGamer, zdroj ASUS A-45GA, Cooler Master Centurion 534+Plus, LCD ACER 2423 WB
všetko na default nastaveniach
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa shiro »

co takto odpovedat na to, co sa ta pytal chalan vyssie? ziadat mozes niekde, kde si za to platis, toto forum je zadarmo a kazdy tuna pomaha zo svojej vole.

Ked si laik do programovania, tak na zarobok zabudni, najprv sa nauc programovat. na to aby sisi tymto na seba zarabal musis byt skuseny programator a nie laik.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
palio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: trnava

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa palio »

sme sa nepochopili. ja to chcem pre seba. Potrebujem to do DP a keby to bol niekto ochotny spravit tak som za to ochotny zaplatit. a nejde to len tak ctl+C a ctrl+V.
Core 2 Duo E6750 - 2,66Ghz@3,6 Ghz:Noctua12F, Asus Rampage Formula, 2x2048 MB 1066+ Mhz DDR2Adata, Sapphire ATI Radeon HD 3850 512 MB +
Accelero S1, 1x80GB Hitachi + 1x250 GB Maxtor+1x750 GB Western Digital, Logitech Z-2300, Creative X-Fi XtremeGamer, zdroj ASUS A-45GA, Cooler Master Centurion 534+Plus, LCD ACER 2423 WB
všetko na default nastaveniach
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa galen »

nema MS VisualStudio 2010 nejaky importny nastroj na zdrojaky zo starsich verzii VB?
(fakt, ze tie zdrojaky by trebalo znovu opoznamkovat a uhladit beriem ako samozrejmost)

cez ctrl+c/v to pravdepodobne nepojde (resp. velmi mala pravdepodobnost, ze by to islo), nakolko sa tam menila syntax, aj z dovodu prechodu na .NET
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa materik »

nema MS VisualStudio 2010 nejaky importny nastroj na zdrojaky zo starsich verzii VB?
ma, ale nakolko niektore sucasti sa uz nepouzivaju tak to nie vzdy funguje... napr. teraz. A zatial sa mi nepodarilo
najst co tam brani v konverzii.
cez ctrl+c/v to pravdepodobne nepojde
jop, povodne som myslel, ze ide cisto len o zdrojak ale toto je uz komplet spojazdneny program.... A inac, tie zmeny su tam az take vyrazne, myslim po prechode na .net?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa galen »

materik napísal:...
jop, povodne som myslel, ze ide cisto len o zdrojak ale toto je uz komplet spojazdneny program.... A inac, tie zmeny su tam az take vyrazne, myslim po prechode na .net?
asi ako prechod z:
win98 na win7

tie casti, ktore to neskonvertuje, uz bohuzial bude treba google, pozriet, co robila stare vb6, a ako to robi novy .net, a preprogramovat :(

ale mam taky zly tusak, ze VB programatorov tu moc nenajdes,
ten sa pouziva maximalne ako VBA (co je hodne osekane VB), alebo potom treba skusat krajiny, ako nemecko...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa materik »

ale mam taky zly tusak, ze VB programatorov tu moc nenajdes
tak to hej, profak mi tiez velmi neporadil.... ja tiez primarne supem do C-kovych jazykov
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa Bird »

dufam ze nikomu nebude vadit ze vyuzijem tuto temu, chcel by som vediet ze ak vytvorim nejaky program vo VB.NET pre prehliadac tak ze ci sa bude dat ten program sputit napriklad aj v linuxe. a este ze kde mam vlastne dat ten program ked ho chcem mat spustitelny na internete, je na to nejaky hosting alebo co ? dik
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa galen »

w3r1k napísal:dufam ze nikomu nebude vadit ze vyuzijem tuto temu, chcel by som vediet ze ak vytvorim nejaky program vo VB.NET pre prehliadac tak ze ci sa bude dat ten program sputit napriklad aj v linuxe. a este ze kde mam vlastne dat ten program ked ho chcem mat spustitelny na internete, je na to nejaky hosting alebo co ? dik
uf uf ...
ak sa ti podari vytvorit nieco vo VB .NET pre prehliadac, a ten prehliadac budes vediet spustit na linuxe, tak ti to aj bude chodit na linuxe ...

co sa tyka programu, ktory vytvoris:
1) bud si ho kdesi uploadnes, a uzivatel si ho stiahne/spusti sam (.exe)

alebo
2) sa pozries, ako sa robia web stranky, co je to ASP (pripadne ASP .NET), ako sa to da prepojit na VB .NET *ak sa to vobec da prepojit*, a ake pre-requisities su na server, kde to ma bezat ako web-stranka *ale predpokladam, ze nejaky MS - IIS*, a na zaklade toho co vsetko pouzivas bud zozenies hosting, alebo si spravis vlastny server (a vyziadas si od providera pevnu+vonkajsiuIP, alebo si zozenies nejaky housing)...

skraaatka ... si na zaciatku veeelmi dlheho behu
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa Bird »

dobre ten hosting nechajme tak ide vlastne o to aby ta aplikacia fungovala vsade cize nech to je multiplatformove. aplikaciu vytvorenu mam, je to vlastne nejaky XAML subor, cize sa chcem spytat ze ci by sa dala nejako otvorit, tak aby fungovala naprilad v ubuntu. lebo co som skusal tak zatial mi ide otvorit len cez IE
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa galen »

hmm....

takze XAML vs ostatne prehliadace

tak to ta asi nepotesim, s tym skusenosti nemam ziadne :(
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: otazka Visual basic

Príspevok od používateľa Bird »

nevadi galen, dik.
nevedel by s tym niekto pomôct ?
// vo visual studiu sa to vola WPF Browser application, a po vytvoreni je to XAML. fakt nikto nic ?


Naposledy oživil Bird - St 28. Apr, 2010, 19:23.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim

Návrat na "Programovanie"