Problem s internetom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Problem s internetom

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ahojte
Najprv popis siete:
Obrázok
A mam nasledovny problem:
ping v ramci siete z kompov za AP vigor 2006Ge (pouzivany ako switch) ide vsade OK, aj na router 192.168.1.1. Ping vsak na hocaku stranku na WAN port mi sposobuje stratovost asi 15% az 25% paketov aj ked davam ping priamo z D-LINK AP na ktory som pripojeny kablom. Kamaratovi na druhej strane APciek, ktory je priamo do L2 swtichu pripojeny ide ping na internet OK. Dalsia zaujimavost je, ze nefunguje ping zo strany Ovislinku na moje PC v D-LIN APcku.
Skusal som pozerat co mi vyhodi wireshark, ale az na straty TCP paketov a nejake cudne ARP hladania som si tam nic nevismol. Nemate nejaky napad v com by mohol byt problem? :)
Co sa tyka nastavenia AP ciek v bridge mode:
- obe maju samozrejme nastavenu MAC adresu protilahlejsieho AP kvoli bridge mode, samozrejme sifrovanie, zapnuty alebo vypnuty spanning tree protokol nic nemeni na startovosti
- AP Vigor 2600Ge ma nastaveny AP mode, sifrovany, IP podla schemy + MAC filtrovanie
- ADSL2+ router ma nastaveny WAN port, vytacanie - vsetko to, co treba podla TCOMu, bezi na nom VoIP telefon + 2x zapojeny IPTV STB, NAT prekladanie portov pre torrenty (samozrejme kazdy PC ma svoje vlastne porty)
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Problem s internetom

Príspevok od používateľa Hrochy »

Este dodam
Vacsinou mi pripojenie na internet ide celkom ok so stratenymi ICMP paketmi okolo 5% (stratovost medzi PC na mojej strane na konci schcemy na Routrom .1.1 je 0%) a rychlost WAN pripojenia dosahujem full.
Kamarat ma stratovost max do 0.5% rychlost tiez OK
Teraz mam stratovost v ramci siete rovnaku, ale na net asi 20% (resetoval som APcka, router u neho, pozeral stav linky a nic).
Namerana rychlost z mojej strany je uzasnych 69.0 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 8.6 KB/sec (Kilobytov za sekundu) (dsl.sk) ak nikto nic nestahuje.
Takze rychlost pripojenia aj straty paketov mi kolisu :down:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Problem s internetom

Príspevok od používateľa Hrochy »

Takze je to routrom. Asi plne tabulky ... nech je to co chce, reset pomoze :\.
Ale aj tak to nevysvetluje, preco blizsie k routru ide net lepsie ako dalej od neho :?
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Problem s internetom

Príspevok od používateľa Hrochy »

Router nezvlada tolko spojeni :good:

Inak neaktualne, prechadzam na lokalny net, lebo kamarat sa stahuje a mne ostava na vyber predrazeny net od WiFi poskytovatela alebo menej predrazene ADSL, ktore da maximalne 3,5Mbps. Ako v stredoveku :laugh:. Kebyze nebyvam v sidlisku, tak to chapem ale toto je ozaj :? rozvinutost sirokopasmovych pristupov - dost slabe :\.
Orange mobilny net a spol nestoja za vela vdaka datovemu obmedzeniu a vysokej odozve.
Spoiler: ukázať

Návrat na "Siete"