Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Thrax12 »

ahojte, rozmyslam, ze si sam vyrobim chladice na ramky, hliniku, alebo mede je dostatok :) ake maju byt sirsie ci uzsie? ak sirsie cca kolko? aka vyska? dakujem :) keby ich natriem napr na cierno malo by to nejaky dopat na lepsi odvod tepla?? dakujem
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Marek »

Najlepsie ked ich nechas bez farby, zober cistu med a pracuj. Rozmery su viacmenej na tebe, cim vacsi tym lepsie odvadza teplo, ale prisposobil by som to velkosti cipov. Sak pokukaj nejake hotove riesenia a najdi si nejaky vzor podla ktoreho to budes robit.
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Thrax12 »

ako velkosti cipov?? ved mozu byt aj 10 cm vysoke nie?? a ako by sa dalo potom spravit na ne uchytenie na fany?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa shiro »

preco sa pytas na veci, ktore mas mat davno rozmyslene ty sam? ak nevies ani ake to chces mat velke, tak bez do obchodu a kup si uz hotove. inac si to navrhni sam, taketo elementarnosti mas mat davno premyslene.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Borec »

toto nem dopadne dobre :(
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Marek »

Podla rozmeru cipov som myslel sirku chladica, nie vysku. Samozrejme vyska je na tebe, ale neviem kam by si chcel natrepat 10cm, budu ti staci aj 2. Musis ratat s tym ak mas dve pamate vedla seba tak tam nemas vela miesta. Pozrel si si hotove riesenia ako som ti napisal? Ved ked si pozres par chladicov uvidis co ti treba. Pri dnesnych cenach si myslim ze sa neoplati s tym babrat, kedze potom aj tak musis riesit nejake prilepenie chladica o ramku, takze minimalne nejake teplovodive lepidlo budes musiet kupit. Pri hotovom rieseni ta toto trapit nemusi.

Napr: Chladic1Chladic2Chladic3 a na vyber mas dalsich X.

@shiro: nemusel si tak vyletiet, aj ty si s PC zrejme kedysi zacinal a mal "hlupe" otazky a napady
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa shiro »

Marek napísal: @shiro: nemusel si tak vyletiet, aj ty si s PC zrejme kedysi zacinal a mal "hlupe" otazky a napady
toto nieje o hlupych otazkach, nabuduce sa chalan bude pytat ci si ma kupit biele trenky alebo pasikave.
Taketo uplne zakladne veci si ma pri navrhu chladica rozmysliet sam a nie sa pytat kolko to ma mat centimetrov....to ma vediet on, ake velke to chce. Elementarna logika, preboha.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Thrax12 »

ked bude treba kupit trenky, urcite ti napisem, a pre tvoje info ked uz tak, trenky nenosim, pytal som sa hlavne ma na material chladicov a ci ich natriet ci nie :) ked chces prispevok, zaloz si prosim inu temu a nevpisuj mi to kraviny dakujem
Thrax12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: St 04. Nov, 2009, 21:14
Bydlisko: Domaniža,Považská Bystrica,Žilina

Re: Rada pri domacej vyrobe chladicov na Ram

Príspevok od používateľa Thrax12 »

Marek napísal:Podla rozmeru cipov som myslel sirku chladica, nie vysku. Samozrejme vyska je na tebe, ale neviem kam by si chcel natrepat 10cm, budu ti staci aj 2. Musis ratat s tym ak mas dve pamate vedla seba tak tam nemas vela miesta. Pozrel si si hotove riesenia ako som ti napisal? Ved ked si pozres par chladicov uvidis co ti treba. Pri dnesnych cenach si myslim ze sa neoplati s tym babrat, kedze potom aj tak musis riesit nejake prilepenie chladica o ramku, takze minimalne nejake teplovodive lepidlo budes musiet kupit. Pri hotovom rieseni ta toto trapit nemusi.

Napr: Chladic1Chladic2Chladic3 a na vyber mas dalsich X.

@shiro: nemusel si tak vyletiet, aj ty si s PC zrejme kedysi zacinal a mal "hlupe" otazky a napady
a diki, prehliadol som tvoj prispevok, riesenie som myslel daco ako tie AC chladice vysoke, len z mede a daco +- väcsie, este uvidim, co spravim ci si fakt nekupim tie normalne AC, + ac turbo module :)

Návrat na "Pamäte RAM"