PRESTASHOP- Nejdu zmazat adresare

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

PRESTASHOP- Nejdu zmazat adresare

Príspevok od používateľa newmi »

Caute.

Mam takyto problemik. Skusal som Prestashop. Nahodil na server, skusal, nefachalo to dobre, dal som ho vymazat cez ftp. A teraz ten problem. Ani za boha nejdu vymazat adresare "mails", "modules", "translation", nastavenie pristupovych prav na tieto adresare (ani subory v nich obsiahnute) nefunguje. Poskytoval webhostingu je exohosting (zatial som im nepisal). Vie dakto poradit ako sa toho zbavit, ci treba na support napisat? Dik.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jamhal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 22:00
Bydlisko: Žilina/KNM(to je tam kdesi na kysučach)

Re: PRESTASHOP- Nejdu zmazat adresare

Príspevok od používateľa Jamhal »

toto je problém aj pri napr: joomle. Ide o to že súbory ktoré si ty nahral na FTP tak automaticky ich vlastníkom si ty, ale ak si niečo nastavoval v Shope a ten ukladal súbory resp. nastavenia tak ich vlastníkom na FTP je prestashop... Neviem či mam pravdu ale pripoj sa na FTP cez total commander otvor príslušný priečinok a stlač ALT+ENTER zobrazí sa ti nastavenie príslušného priečinka
Obrázok
(práva,veľkosť ,JEHO MAJITEL ,dátum vytvorenia) a pozri si kto je jeho majiteľ podľa toho vieš že tento problém je zapríčinený tým to javom (že si eshop vytvára adresáre a je ich aj majiteľom, a ty ako ibý FTP user nemáš pravo ich meniť/mazať)

Prestashop nepoužívam a neviem čo obsahuje ale ak je tam položka ftppristup ale ftpmaska zadaj tvoje prihlasovanie údaje (shop sa bude pripájať na FTP cez tvoj acc a všetky editovanie súbory a priečiny ktoré vytvorí budú vlastnené tebou)

Druha možnosť ak hosting používa apache a môžeš si nastavovať vlastne direktívy (aby všetky sobory a priečinky patrili len tebe) do .htacces. a vložiť suPHP_Engine on suPHP_UserGroup tvojFTP (neviem či je to správne.Toto je nastavenie z moje ho hostinu ak nemám pravdu tak určíte sa nájdu chalani čo sa rozumejú php a direktívam.

Ak už nič nepomôže kontaktuj hosting.

Návrat na "Siete"