Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa icefire »

Mam uz 3 roky internet od lokalneho WIFI poskytovatela http://www.radiolan.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Viac-menej nemam na vyber.

Kamen urazu:
ked som zriadoval internet, mal som 2 rocnu viazanost a platil zriadovaci poplatok cez 5000 Sk. Viazanost uz skoncila. Teraz maju v ponuke rychlejsi program, ktory je zaroven lacnejsi:
http://www.radiolan.sk/internet-akcia/" onclick="window.open(this.href);return false; Extra 3Mbps

Chcel som na neho prejst. Povedali mi, ze potrebujem zaplatit 100€ zriadovaci poplatok. Na moju otazku, co za tento poplatok dostanem (nejake zariadenie, kable alebo nieco ako to bolo u prveho poplatku), mi bolo povedane, ze nic. Ze ho proste musim zaplatit, ked chcem prejst na nizsi program! V zmluve nic take nemam a neviem to najst ani v ich obchodnych podmienkach.

Proste chcu odo mna zasa dostat peniaze navyse. A ze zriadovaci poplatok, ked uz mam antenu, router, kable a vsetko. Vsak to je absurdne. Ja chcem len zmenu programu.

Co mozem urobit? Institucia co dohliada na taketo veci je telekomunikacny urad, nie? Vdaka za kazdy napad.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa Marek »

Institicia co na to dohliada je SOI, pretoze sa jedna o postoj k zakaznikovi bezohladu na to ci sa jedna o internetove alebo ine sluzby.(Snad sa nemylim)

Ci platit znova tento poplatok tak to ti neporadim, viem ze aj mobilny operatori maju nejaky poplatok za prechod na nizsi program, alebo proste poplatok za zmenu v systeme, ale to byva tak 3 eura a nie 100. Ten tvoj pripad sa mi ale zda byt nepekne zdieranie.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa icefire »

Poskytovatelov internetoveho pripojenia riesi telekomunikacny urad a nie SOI sa mi zda, uz v minulosti som riesil veci s ST (ohladom 40 tisicovych faktur za Dialup, kvoli chybne nadiktovanemu pripajaciemu cislu na zakaznickej linke telekomu, keby nebolo ich pomoci, asi sa este dnes s tym vlacim na sude).

Ako vydieranie to skor pripada aj mne, nie je predsa uz len normalne nazvat to zriadovaci poplatok, ked zriadene pripojenie uz je a oni neposkytnu absolutne nic navyse.

Skor to vnimam ako snahu zabranit mi v prechode na lacnejsi program (zo 16€ na 10€ mesacne), ako aj snahu o zabranenie vyssej rychlosti (z 1,5 Mbps na 3 Mbps).

Dohodol som si nepriamu komunikaciu s konatelom firmy ohladom tejto veci, uvidime, ako sa vyjadri v pondelok. Koser to ale urcite nebude, akurat ma nahnevali.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a7

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hlavne klud :-)

1. si treba uvedomit ze si na slovensku cize nehladaj v tom nejaky logicky zaklad
2. treba to riesit s kompetentnou osobou nie s hocikym z firmy
3. daj vediet ako si dopadol lebo toto je dost sila :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono to nie je vobec ojedinele, napriklad aj ked si uz nebol zmluvne viazany, tak si u UPC pri prechode na nizsiu mesacnu sumu musel platit poplatok za prechod. Tvoj provider to ma pravdepodobne iba blbo nazvane, ale taketo poplatky si bohuzial mozu uctovat. Samozrejme u UPC mozes urobit to ze zrusis zmluvu a za mesiac uzatvoris dalsiu - lenze pre teba to neplati, ten poplatok si od teba vypytaju tak ci tak.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa icefire »

Skor ma zaujima povaha poplatku za zriadenie - je to 99€. Proste mi nesedi, preco sa to tak vola, ked za to v podstate nic nedostanem.

V pondelok budem vediet kazdopadne viac.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa newmi »

podla man je cennik jasny radiolan aj ked od tvojho posledneho postu to mohli zmenit
Naposledy upravil/-a newmi v St 28. Apr, 2010, 14:36, upravené celkom 1 krát.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa icefire »

newmi este stale to riesim, pozeras navyse zly cennik...

http://www.radiolan.sk/internet-akcia/" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa newmi »

no ja si myslim, ze to je jasne. Mozno sice trochu zdieracske ale jasne. Proste maju 3 akcie. 1. polovicna cena, 2. dvojnasobna rychlost a 3. nulovy zriadovaci poplatok. Pri vsetkych je 2 rocna viazanost a nie je mozne ich kumulovat. Vsetko je pekne jasne, az na tu drobnost, ze sa vykaslali na existujucich zakaznikov, ktory uz maju zariadenia. No veru nic ine len individualne sa dohadovat ti nezostava. Pripadne, tak nech ti daju aj nove zariadenia ked pytaju ten poplatok (tvar sa ako novy zakaznik :) ) a zariadenia predaj.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Mam 2 krat zaplatit zriadovaci poplatok?

Príspevok od používateľa icefire »

Vidis, to ma nenapadlo, budem ***** :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"