Problem-časta strata vykonu

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

Caute kupil som nadubany NB (i7-720qm,ati 5870,8GB RAM,1T HDD). Je to supa co vam poviem ale z nevysvetlitelnych dovodov (aspon pre mna) mi to opčas akoby ide iba na 3 z 8 "valcov". Vysvetlim to takto: miniaplikacie mi ukazuju GHz (od 1.6 do 2.5) a percenta vykonu procaku a ked nastane ta "strata vykonu" tak miniaplikacia ktora ukazuje GHz zamrzne na 1.6 (obrazkovo na nule) a percentualny vykon procaka sa rapidne zvysi as ku 100. Dalsie symptony tohto stavu su spomalenost ten takzvany vykon na 3 valce, rusivo-sumivy zvuk z reproduktorov (nie stale ale deformuje to akykolvek normal zvuk). Po restartovani je secko v poho ale serie ma to stane sa to aj 3x za den a stalo sa mi to aj pri pozerani filmu cize ked nebola ziadna cinnost okrem prehravania. pls help. budem vdacny za rady


Dalej by som sa chcel opytat ci sa daju zlucit pevne disky, totizto ja som uz dopredu mal vytvorene 4 pevne disky a nemal som moznost si zvolit pocet a velkosti. A systemovy disk ma 116GB a 36GB volne co je podla mna asi malo pritom si nanho nic velke netrepem iba programiky. taktiezdik za rady
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa seep »

Napis prosim ta typ notebooku, ale viac menej kazdy bude suhlasit ze tvoj problem koreni v prehrievani systemu. Bud graficka karta alebo processor sa podtaktuje - znizuje pracovnu frekvenciu. Preto to sekanie. Vyskusaj dat 2 vrchnaky od dajakeho napoja pod zadnu cast notebooku aby sa to vyvysilo. Alebo kup dajaky notebook chladic.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Nvidia RTX 4080 Super FE, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

no moj notas je ASUS G73JH a to chladenie ma dost vymakane tak sa mi to nezda tym no skus pozriet videa a foto potom napis dik.
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa valistar »

podtaktovanie a podvoltovanie su normalne funkcie na setrenie energie (baterky) aj samotneho procesoru. ked nie je vytazeny tak nepotrebuje ist na 2.6Ghz nie?
tie setriace funkcie by si mal vediet vypnut v biose, ked sa tam teda vies dostat. :)

prehrievat sa moze, ale nemusi - vsak to odskusaj nejakym zatazovym testom - napr OCCT (cpu test, potom gpu test) a napis teploty

o tom ze mas 4 harddisky v notebooku dost pochybujem :hysterical:
ale asi si mal na mysli particie. ano tie sa daju spojit a pomenit v pohode - neviem aky mas OS ale pod vistou/seven na to je built-in partition manager. na niektore zmeny vsak mozno budes musiet urobit reinstall
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

no takze mam 7 windows a nastavenia mam v sprave napajania samozrejme na največší vykon. to co hovoris o biose ma zaujalo takze keby si vedel dat nejaky postup ako to co najviac vylepsit bol by som velmi rad

a tie HDD uz je to v poho vytvoril som si uz len dva nasiel som cez pomocnika tu spravu....

este taky dotaz v plane napajania je minimalny stav procaka a max., ten max. mam samo na 100 ale vrta mi ten min. na kolko ho mam dat ak chcem samozrejme vykon? neovplivnuje to nieco?

teploty v jadrach okolo 50
gpu teploty okolo 60
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa valistar »

to su tepoloty pri zatazi? kolko si to nechal v occt?

inac ten bios beriem spat, mozes to kuknut ale co som pozeral po nete tak v tom biose skoro nic nenastavis :(
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

no to som testoval v evereste kuknem to occt a nebolo ta na max. zatazi takze to sem dam idem na to
ASUS G73JH
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

takze pri teste s OCCT za 1min a 20sek vykonu procaku na 100% sa teplota vysplhala na 80
gpu test mi ukazoval okolo 50 fps na rozliseni 1920x1080 - pri rozliseni 1024x768 to islo od 45-90 fps
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa valistar »

ale sleduj teplotu pri tom gpu teste..
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

valistar napísal:ale sleduj teplotu pri tom gpu teste..
priemer pri GPU 55°C
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa valistar »

teploty pri 100% zatazeni gpu su 55 stupnov? sorry ale to ti neverim :)
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

No ja nwm co myslis dal som ten GPU test isla obrazovka meralo to FPS a ked som tam sledoval teplotu nevysla nad 55 a procesor to vobec nezatazovalo len ten obraz bol
ASUS G73JH
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

aaaa uz to mam musel som dat power test meralo to naraz gpu a procak teplota bola okolo 75°C
ASUS G73JH
EXPLOSION
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 21:09

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa EXPLOSION »

Tak čo z tym?
ASUS G73JH
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Problem-časta strata vykonu

Príspevok od používateľa 1adad1 »

tak zakladny takt je 1,6ghz... a 2,5ghz je turbo a to je len taky bonus... takze je to v poriadku

Návrat na "Mobilné PC"