Ram a sťahovanie

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
kano

Ram a sťahovanie

Príspevok od používateľa kano »

Chcem požiadať o radu ohľadom problému čo mám. Pri sťahovaní z rapidu ( mám tam účet) pomocou FlashGetu (skúsil som aj iných managerov) mi operačná pamäť s pôvodných cca 40% po čase ide skoro na 100% a pri prenose stiahnutého súboru do zložky potrebuje chvilkovo viac pamäte a tak sa comp zablokuje . Monitor stmavne a nereáguje na nič, len kurzor preblikáva, ale na pohyb myši reaguje. Musím ho vypnúť natvrdo. Raz mi to spravilo počas pozerania filmu, obraz zmizol , no zvuk išiel ďalej.
Mám Lenovo SL 510 duo core , 2G ram, win 7 pro , ale robí mi to aj na HP compaq nx 7 300 , tiež s win 7, Keď som mal na tom
HP win XP pro, bolo to ok. Tie win su inštalované s jedného DVD.
A ešte jeden problém s tým Lenovom, počas pozerania videa, je jedno či v JET audio, BP, VLC ... keď drgnem do stola, zasekne video a po chvílke sa rozbehne o niečo rýchlejšie a pak sa ustáli. Audio pri tom ide bez problému. Jak keby som to pozeral z DVD a nie zo zložky na disku. Za rady vopred ďakujem.
Naposledy upravil/-a kano v St 14. Apr, 2010, 08:31, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ram a sťahovanie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Odpoved na poslednu otazku - pozri sa ci nemas nejaky software na ochranu disku pred narazom. Ten totiz drgnutie vyhodnoti ako naraz a zaparkuje ti hlavicky disku => na chvilku sa disk zastavi, co staci na zaseknutie videa.
kano

Re: Ram a sťahovanie

Príspevok od používateľa kano »

Môžeš mi poradiť čo mám hladať?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ram a sťahovanie

Príspevok od používateľa faugusztin »

To ti ja nepoviem, neviem ci to ma Lenovo ako konfigurovatelnu utilitku alebo je to natvrdo v disku/BIOSe.

Návrat na "Pamäte RAM"