rozšírenie firemnej wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa Dominic »

Zdravím, môjmu strýkovi sa vyskytla možnosť pripojiť sa na firemnú sieť aj z domu. Býva cez ulicu a doma chytá wifi z firmy. Problém je, že net chytá iba v kuchyni a v pracovni na druhej strane bytu už nechytá vôbec nič. Na internet má mágio, ide mu len o to aby mal prístup do firemnej siete kvôli pracovným programom, ktoré fungujú iba cez túto sieť, ale tiež vyžadujú pripojenie na internet kvôli spojeniu so serverom v Taliansku.

Otázka teda je:
Môže si v kuchyni postaviť router, na ktorý by chytal túto firemnú wifi a ten router by ju rozposielal ďalej aby mal pokrytie celého bytu? Problém spočíva v tom, že on nemá možnosť prístupu do routera vo firme, a ani nevie aký router tam majú. Sieť je chránená heslom WPA2, ale to pozná nakoľko je zamestnancom.... Doma má ASUS WL600g, ktorý mu ostal po tom čo mu nahodili magio s ich Vigorom 2700VGST. Za odpovede vopred diky.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa galen »

pouzit Asus WL 600g v rezime Client - pripojit na firemnu siet
a kablom potom dotiahnut priamo do pracovne
alebo pouzit dalsie zariadenie, ktore bude robit AP pre "firemnu siet" unho doma
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa Dominic »

Ak som to pochopil správne, tak ten asus postaví do kuchyne a bude naň chytať signál, a kedže to chce bezdrôtovo (vŕtať do panelov určite nebude a mal by to cez 3 steny a..proste bolo by to náročné a nákladné), tak potrebuje ešte AP klienta? bez toho sa to nedá? Nechce do toho investovať nakoľko takýto prístup z domu nevyužíva často.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa matopd »

Je mi trochu divne, ked pises, ze mu to povolili, ale pristup nema (?), ale da sa to riesit samozrejme tak, ze pouzijes WDS, vtedy sa tvoje AP chova ako retranslacka. Problem je v tom (mozme to volat aj hacik), ze to spomaluje net. Osobne by som to asi riesil nejakym "tenkym klientom", napr. rdp (ak pouziva v praci windows) a napajal by som ho cez internet. Vyhod je nespocetne vela, pretoze by mohol vyuzivat vsetko na firemnej sieti. Dalsia vyhoda (a obrovska) je to, ze sa pripoji aj trebars z uzhorodu, ked bude na nete...

Skus nad tym porozmyslat
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa Dominic »

Ja neviem ako im to vo firme beží, ale určite nie je v pozícií aby mohol požadovať od správcu siete konfiguráciu firemného routera pre to aby mal on ako jednotlivec lepšie pracovné podmienky.

A k tomu riešeniu. Nie úplne chápem čo máš na mysli. V sieťach nie som veľmi doma, obzvlášť v bezdrôtových.. WDS je nejaký mód na router alebo čo?
A pod pojmom "tenký klient", napr. rdp si mal čo na mysli. On v práci frčí na notase, ktorý si bráva domov.
Ja som uvažoval skôr o tej retranslačke čo si spomínal, aby to bežalo ako v jednej sieti, ktorej by sa rozšírilo pokrytie.

No a na ten prístup z Uzhorodu to neuvažuje. Majú totiž taký program, napojený priamo na Talianov, ktorý využívajú keď sú v teréne a na služobkách, sa to volá Navision čosi. Takže to by mal akurát tak redundantné.A hej bežia na Windowse.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: rozšírenie firemnej wifi

Príspevok od používateľa matopd »

Jasne ze na winoch, ked navision (:

WDS wireles distributing system, zagoogli a zisti, ci ti to router podporuje, je to nastavenie typ od typu, cize bud to niekomu das spravit, alebo sa potrapis sam.

Tenky klient je presne RDP (remote desktop), je to win aplikacia podporovana na prof ediciach (teda server), klien na vsetkom (aj linux a mac). Pokial to ale vsetko ma na notasi, tak mu to je aj tak prd platne, ked si ho bere domov. Oni sa zrejme do IT pripajaju nejakym hrubym klientom (VPN a tak).

Takze v tomto pripade asi najnajnaj by bolo tou wifi, cize wds

Návrat na "Siete"