Nefunguju Repraky NB ASUS M51TA

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
MikiBOB

Nefunguju Repraky NB ASUS M51TA

Príspevok od používateľa MikiBOB »

Zdravim,

mam pomerne zahadny problem. Uz velmi davno (cca mesiac dozadu, doteraz som to vydrzal :) ) mi "akymsi zazrakom" prestali fungovat repraky na NB. Zahadne je, ze prestali rovnako fungovat vo Win 7 x64 a takisto aj v LinuxMint. Ak zapojim sluchadla, tak vsetko pekne hraje, ale repraky v NB nie. Zvlastne je, ze pri nabiehavani NB zvucka biosu cez repraky ide, ale od toho momentu uz nejde nic.

Nedari sa mi vygooglit riesenie na tento problem. Kamarat navrhol flash biosu, ale kedze som to este nikdy nerobil, tak sa toho velmi bojim, NB si cennim viac ako "nefunkcne repraky" :) Ale uz mi to trosku zacina liezt na nervy, tak ci sa niekto nestretol s tymto problemom a nevie poradit riesenie.

Ak nehrozi velke nebezpecenstvo, tak by som ten BIOS aj flashol, rad by som ale daky "laicky KNOW-HOW", este googlim, zatial bez uspechu.

Vopred dakujem za akukolvek pomoc :)
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nefunguju Repraky NB ASUS M51TA

Príspevok od používateľa beggar »

Ahoj, neviem ci by nestacilo iba odinstalovat/deaktivovat tu ich aplikaciu /neviem, ako sa teraz presne nazyva/ Premium Sound /mala by mat ikonu aj vpravo dolu na liste pri hodinach/. Pisem to iba opisne ;) kedze nie som pri takom notebook-u, ale nieco podobne som uz raz davno riesil a taktiez to bol Asus notebook. Dufam, ze ta to posunie dalej v hladani zavady...
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
jojak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Nefunguju Repraky NB ASUS M51TA

Príspevok od používateľa jojak »

ja mam podobny problem skusal uz som vsetko update biosu, ovladacov furt neuspesne.
MB: MSI Z77A G45 CPU: i5 3570k@4.4GHz CPUcooler: Gelid Tranquillo RAM: 2x4GB Kingston hyperX 1600Mhz GPU: MSI 760 HAWK LE HDD: WD640AAKS + Barracuda 7200.12 1TB SDD Crucial m4 128GB Headphones: Alfa Tactic 3D Mouse: Logitech MX518 PSU: Corsair RM650 Case: Fractal Define R4 black

Návrat na "Mobilné PC"