Reklamacia dosky

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

Zdravim ludia moju dosku som dal prvy krat reklamovat zistili chybu "nefunkcne DRAM sloty" no ked mi prisla z RMA problem bol stale rovnaky tak isla znovu na RMA tentokrat ju vymenili za novy kus problem je vsak ten doska ma viac problemov ktore nie su trvale (teda raz sa prejavuju a raz nie) napr zamrzne mi PC (neviem preco to robi (aj to iba niekedy) nie je vobec taktovani a testami prejde bez problemov ) no ked dam reset uz nenabehne (niekedy) musim vybrat jeden modul (niekedy aj dva ci tri) a potom skusam ci nabehne niekedy nenabehne a niekedy zas ano (RAMky su dobre memtestom prejdu ci uz samostatne alebo vsetky styri (mam 8GB) ked idu)
RAMky su 1066MHz a pritom si ich doska zakazdym podtaktuje na 800MHz pritom tieto problemy robi ci uz na nastaveniach AUTO alebo ked manualne nastavim 1066MHz a 2,1V ako udava vyrobca RAM
dalsi problem je v hornom PCI-E slote ked tam dam graficku musim ju trochu podvihnut aby sa vlastnou vahou nesnazila vypadnut zo slotu (aj to len niekedy) a vtedy to ide no ked nahodou ide aj bez toho pridvihnutia tak staci disk premiesnit z jedneho SATA portu do druheho a uz to zas nejde hlasi chybu Conventional/Extended memory failure (tuto chybu hlasi aj ked grafiku uplne vyberiem) a aj ked to dam naspat do toho portu v ktorom to predtym slo a grafiky som sa ani nedotkol

kupovana bola v AGEMe no teraz AGEM robi vseliake mozne tahy pri reklamaciach ktore nie su prave seriozne (napr ta moja prva reklamacia tvarili sa ze je opravena ale nebola)

takze by som chcel vedet je mozne ze uznaju reklamaciu ked popisem co to robi alebo len ak im to nepojde
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Jeremi »

Ked sa im zavada neprejavi u nich tak urcite ti to neuznaju
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

no ved prave oni to najskor otestuju a pojde to len na to aby zistili ze ta doska je nejaky odpad (co pravdepodobne ale vedia len su chamtivy) musia to dlhsie pouzivat nie iba raz otestovat
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa shiro »

lol, ze vraj chamtivi....si uvedom, ze tej firme tu dosku nik nezaplati, keby ti ju len tak vymenili. oni ju poslu dalej vyrobcovi a ten im ju refunduje. Nikto normalny ti neda nic zadarmo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Jeremi »

Idealne by bolo kedy si odsledoval kedy presne problem vznika aby si to pripadne vedely simulovat. Cize skus si vsimat ci to robi ked ti pc bezi cely den alebo iba ked bezi 2 hod. a podobne taketo veci by mohly pomoct ale aj tak to ostava na tom ze ked sa to neprejaví mas bohuzial smolu.
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

shiro napísal:lol, ze vraj chamtivi....si uvedom, ze tej firme tu dosku nik nezaplati, keby ti ju len tak vymenili. oni ju poslu dalej vyrobcovi a ten im ju refunduje. Nikto normalny ti neda nic zadarmo.
a ako by si do nazval na prvy krat mi s doskou nespravili nic (vratili pokazenu povodnu) a na druhy krat poslu nieco co nefunguje na 100%

no ja mam viac menej odsledovane co to robi PCI-E slot ma blby kontakt pokial sa grafika nenadvihne inak je vsetko zatlacene ako ma zacvakla poistka len ked nie je grafika kolmo (alebo trochu naklonena k CPU) ako by ju doska vobec nenasla
ale nechapem ako je mozne ze ked presuniem disk z jedneho SATA portu do druheho ze hlasi chybu grafiky ked grafiky som sa ani nedotkol

no a zamrza ako sa mu chce napr uz druhy den ide vsetko OK ale do kedy to neviem no a problem je dalej ten kedze mam 1066MHz RAMky a vyrobca udava podporu 1066MHz a doska si ich sama podtaktuje na 800MHz (doska co som mal povodne to nerobila a je to ten isty model) ci nie je mozne aj toto pouzit na RMA kedze to malo byt vymenene za 100% kus a nie za 95%
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa chlpacik »

1. aj ja mam 2000Mhz ramky a doska ich nastavila na 1066Mhz to je normalny jav kazdej dosky ze nastavy na defaultnu hodnotu ramiek pre dany socket atd.

2. aku mas grafiku ze ju nevie udrzat ani srob na konci a PCI-E slot rovno ? :)

3. presne s tymi diskami netusim ale ked ho presunies (za predpokladu ze mas viac diskov) ti moze v biose nastavit iny disk ako primarny

4. ako vies ze ti nenajde grafiku ked ti to nieco napise na monitor ? :-O
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Reklamacia dosky

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

1.ako som pisal mal som presne taky isty model ako teraz a ta povodna doska nic nepodtaktoval ked bolo vsetko na auto isli na 1066MHz
2.grafiku mam GTX260 s AC GTX280
3.mam iba jeden disk dokonca nemam ani mechaniku zapojenu
4.na monitore to nepise nic (ked tak nezobrazuje) bios pipa rovnako ako ked dam grafiku uplne von (nie je zapojena ani na zdroj)

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"