vigor2700 magio a presmerovanie portov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

vigor2700 magio a presmerovanie portov

Príspevok od používateľa matopd »

Caute,

skusali ste presmerovat porty alebo skupinu portov na tomto routri? Ja som sa o to pokusi, vo vigorovi vsetko OK, akurat nic nepresmerovalo. Jedine co ide, je DMZ na mac jedneho stroja v sieti, ale to mi je na nic, pretoze ho potrebujem vidiet aj v LAN.

Volal som do attelu a tam mi povedali, ze je to bloknute (len s admin kontom sa to da), ked som na to reagoval "na co to tam potom trci???" mi pan "technik" odpovedal, ze mam volat t-com. Este mi stihol "zahaluzit", ze pri nastaveni DMZ mi nepojde magioTV, co je uplna blbost, pretoze to slapalo v pohode asi tyzden, kym som sa znova nezacal v tom hrabat.

Tak som aj spravil, trvalo mi cca 10min vysvetlit o co ide (popri tom mi moj 1a1\5 rocny syn neodbytne ukazoval kamion, chichi), Tam mi operator povedal, ze im to mam zamajlovat na testservis@t-com.sk.

Je jasne, ze tak aj urobim, ale reagovat budu az v pondelok (neva, v pohode).

Stretli ste sa niekedy s tymto? Co sa tyka sluzieb t-com na dsl som bol vzdy spokojny, ale toto ma, priznam sa, dost prekvapilo. Toto je net, s prepacenim, "nah******o", esteze nemam doma magio, inak by som to asi vyhodil von oknom.

PS: Ak by sa tam dalo dostat nejakym "adminom", ako to je vlastne s upgrade FW (robia ho centralne z T-comu), premazu mi tym tieto nastavenia? Povedali mi (neviem uz ci attel, ci T), ze admin heslo menia raz za 7 dni, ak by som sa tam nejak vedel dostat a potom neskor upravit, co s tym? Spoliehat sa na "diery" v browseroch sa neda, ked to mozu "raz-dva" osetrit.

Dakujem za akekolvek reakcie...

Návrat na "Siete"