Router vs. PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
pietro64

Router vs. PC

Príspevok od používateľa pietro64 »

ahojte priatelia, mam taky problem. kupil som router Tenda W311R+. moje pripojenie na internet je asi take ze na streche domu mam antenu znej ide kabel do PC, do karty (TP link http://images.dipol.com.pl/pict/n2970.jpg tak nejak podobne to vyzera). no a ja chcem dosiahnut to, ze aby mi zo sietovky isiel sietovy kabel do routeru a s notebookom mozem lietat po dome a chytat Wifi. problem je asi ten ze z booku sa do routru dostanem (IP adresa napr.) ale na internet uz nie. sietovy kabel som pouzil ten isty ktory som mal predtym medzi PC na bookom. teraz ho chcem pouzit medzi sietovkou a routerom. bude to fungovat? netreba mi iny kabel? uz neviem co mam robit. WAN mi na routri len svieti, neblika.poradte prosim...

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Router vs. PC

Príspevok od používateľa newmi »

problemov je viac :D

1. nastav si zdielanie netu na desktop pc
2. budes musiet mat desktop vzdy zapnuty ak budes chciet ist s bookom na net

ked bod 1. mas a bod 2. ti nevadi, tak mas daco v nastavenia routera zle :-)

Najlepsie by sa to podla mna dalo riesit asi kupou este jedneho routera. Do toho by si napojil kabel zo strechy a do noveho routera by si cez LAN kabel napojil stary router. Ponastavoval to vsetko a malo by to ist :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: Router vs. PC

Príspevok od používateľa ahoj444 »

JEdno apecko s apecka lankovy kabel do routra a z routra lan do pc a wifi na notebook tada :D
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: Router vs. PC

Príspevok od používateľa falcon »

Tak nejak, antenu zapoj do routra, v nom si nastav internetove pripojenie podla poskytovatela (myslim, ze by to mohlo byt nejake PPTP, ale uz si to nepamatam presne), kompy sa budu pripajat na router a nemas problem. Ja som to tiez tak podobne donedavna mal, kym som nezmenil providera.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Router vs. PC

Príspevok od používateľa newmi »

ahoj444 napísal:JEdno apecko s apecka lankovy kabel do routra a z routra lan do pc a wifi na notebook tada :D
no fajn lenze jemu z APcka ide kabel rovno do wifi karty, cize LAN kabel by musel nanovo rozvlakat po dome. Ale tak, je to na nom :-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"