MSI K9NU Neo - nie je obraz na monitore

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
jira

MSI K9NU Neo - nie je obraz na monitore

Príspevok od používateľa jira »

Nazdar panstvo
Mam problem s ktorym si neviem poradit. Po zapnuti PC nenabehol obraz na monitore. Toto sa mi stalo uz pred 4 mesiacmi. Skusal som vymenit graf.kartu za inu ale nic, ziadny obraz. Potom nasledovalo mazanie CMOS cez jumper, nepomohlo. Skusal som odpojit komponenty a znovu zapojit, ale nepomohlo. PC sa zdalo byt zive, tzn. ze bootovalo z HDD.Pomohlo az odpojenie konektoru napajenia zakladnej dosky a pridanie stvorpoloveho konektoru ktery dovtedy nebol pripojeny a to tak ze cela patica napajenia dosky bola zaplnena. Po jeho pridani do patice na doske sa objavil obraz. Huraaa, ale nedalo mi pokoj a znova som odpojil pridany konektor a ouha obraz je stale na monitore a v poriadku. Nepochopitelne. No fajn. Po cca 4 mesiacoch je tu ten problem znova. Niekolko nacvicenych ukonov, vybratie napaj. konektora, pridanie zvysnehoo stvorpolu a zasunutie a ... obraz na monitore nikde... ani blik. Pritom ale PC slape, viem sa nalogovat do Windows, naspamat bez obrazu zadam heslo do Windows a pocujem uvodny prihlasovaci zvuk, takze to vyzera ze CPU,RAM,HDD su asi O.K. Co s tym ? Ze by to bol zdroj ? Stretol sa niekto s takymto problemom ?
:help:
PC-ckova konfiguracia:

Win XP
zdroj 400W
zakladna deska K9NU Neo, chipset nVidia M1697
HDD WD 320GB
DVD mech. LG
CPU AMD Athlon 3500
RAM 1GB v konfig DualCh
grafika: ATI 1300Pro a odskusana aj ATI HD5670 ​(obidve skvele fungovali pred problemom)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: MSI K9NU Neo - nie je obraz na monitore

Príspevok od používateľa STENLY »

a čo takto chybný monitor... prípadne kábel z monitora alebo koncovka...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
jira

Re: MSI K9NU Neo - nie je obraz na monitore

Príspevok od používateľa jira »

STENLY napísal:a čo takto chybný monitor... prípadne kábel z monitora alebo koncovka...
.... monitor aj kabel je v poriadku, otestovane s VGA vystupom notebooku...
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: MSI K9NU Neo - nie je obraz na monitore

Príspevok od používateľa ahoj444 »

skus pci grafiku

Návrat na "Základné dosky"