Notebook ASUS X5DIJ

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Tono40
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 02. Júl, 2010, 08:48

Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa Tono40 »

Sesternica si kúpila tento notebook a zarazilo ma,že má vzhľadom na parametre veľmi slabý grafický výkon.Nedokáže prehrávať ani DVD bez cukania.Formula z roku 2002 je bez šance.Ide tam napr. Return to castle Wolfenstein 800x600.Aj to s odretými ušami.Donedávna som mal starý šrot P4 2,4 GHz s integrovanou grafikou a ten by tento notebook "zahádzal".To nie je normálne.Preinštaloval som ho s novými ovládačmi zo stránky ASUSu,ale nič nepomáha.Prosím Vás čo s tým ? Mám sa ešte o niečo pokúsiť,alebo to rovno hodiť do potoka ? :E
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa faugusztin »

A co si cakal od notebooku s integrovanou Intel grafikou ?
Tono40
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 02. Júl, 2010, 08:48

Re: Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa Tono40 »

Videl som už stolové PC s integ.grafikou Intel 950 a zvládalo to nové hry.To som pozeral ako puk.Na svojej starej P4ke som ju zo začiatku tiež mal.A to ako tak makalo.A práve preto sa čudujem,že notebook s podstatne "silnejším železom" je takýto šrot.Stará kancelárska šunka s P4 2,4 GHz a doskou z čias Tutanchamóna tento novodobý zázrak techniky,ktorý je podstatne drahší ,grafickým výkonom úplne zahádže.To je trochu smutné.Kam speje potom vývoj.Nech ho šľak trafí.Sesternička sa tiež neporadí,čosi si zmyslí a potom to tak vyzará.Koniec koncov PC v jej rukách je to isté akoby si koňovy kúpil harmoniku.Neviem načo si takýto ľudia vôbec PC kupujú. Skôr naučím jej psa spievať odzadu čínsku hymnu ako sa ona naučí robiť s PC. :D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa valistar »

ja zas neviem preco ty take pc vyberas ked sa zjavne tiez moc nevyznas. integrovanu grafiku na hry? akurat tak cs 1.6 alebo war3 ta gma 4500vka zvladne. vsak si pozri http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 3dmarkgpu= kde sidli na krasnom "185" mieste. na hry je akoze minimalne GeForce GT 330M ;)
Tono40
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 02. Júl, 2010, 08:48

Re: Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa Tono40 »

Tú P4 som potreboval len kvôli internetu a bolo to pred 4 rokmi.Len tak mimochodom,čo sa týka mňa robil som servisáka u jednej firmy asi dva roky a čosi o PC viem.Akurát s notebookmi som neprichádzal do styku.Len siete a klasické stolové PC.Preto som sa na toto pýtal.Je mi jasné že integrovaná grafika je pri hrách tak na dve veci.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Notebook ASUS X5DIJ

Príspevok od používateľa Hrochy »

A ja pridam velmi "dolezitu informaciu": Asus UL20A - ULV7300CPU a GMA4500 - zvlada to v pohode na full detailoch pri 1024x768 hru Imperial Glory :cool:
Spoiler: ukázať

Návrat na "Mobilné PC"