Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Bolinko111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 16:24

Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa Bolinko111 »

Zdravim vsetkych !!!
Moj problem spociva v tom, ze ked na kartu uvedenu v nazve temy naistalujem akykolvek driver prestane fungovat.
problem karty je badatelny uz pri spustany PC kde na obrazovke MB su uz graficke chyby a pri dalsej cinnosti PC ukazuje znaky podobne americkym dolarom... to len do doby kym sa nezacne nacitavat system. Potom uz je vsetko v poriadku. Rozlisenie je mizerne a cele to pracuje ako ked nie su nainstalovane ovladace... ale funguje bez problemov ... zobrazenie v normale a ani
videa netrhaju. Akonahle vsak nainstalujem nejaky ten driver (samozrejme urceny pre kartu akurat som menil verzie) a PC rebootojem ... koniec :D dostanem sa po pasik Windows corporation a dalej sa nic nedeje.
Problem zacal pri obycajnej praci s PC .. mal som spusteny internetovy prehliadac a nejaku hudbu. vtedy sa zasekol a po restarte sa deju tieto problemi.
Ak mate niekto skusenosti alebo napady ako s tymto problemom vycurat budem vam vdacny . Dakujem
:help:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak mas chyby uz pocas POST (teda pred startom Windows), tak ti karta proste odisla.
Bolinko111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 16:24

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa Bolinko111 »

To som si bohuzial aj myslel :D
NEexistuteje teda ziadna´nadej na jej zachranu ?? ... nejaky flashh firwaru alebo BIOSu... popripade nejaky restart BIOSu karty ...
Ak som napisal nieco nerealizatelne a pre znalcov VGAciek smiesne ospravedlnujem sa ale sam medzi tych znalcov nepatrim preto sa pytam :good:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa FEAR »

Karta je v muke... firmware to nema , bios resetnut nejde (mimoto hodnoty v nom su nastavene napevno takze menit sa len tak nedaju), restart to same ... to ze karta "funguje" bez ovladaca je preto ze bezneho funguje na uplnom minime jej funkcii, teda len zakladne zobrazenie inak je praca na pleciach CPU (ktore samozrejme dokopy nic nezmoze) akonahle sa nainstaluje ovladac tak VGA prebera plnu funkciu zobrazovania a kedze je nejakym sposobom vadna tak to proste konci bud padom systemu alebo chybami v obraze ..
pipooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 24. Mar, 2009, 19:37

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa pipooo »

tiez mam tuto kartu a mam podobny problem
Bolinko111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 16:24

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa Bolinko111 »

a ako ho riesis ???
mna napadlo dat vsetko dole ... plasty chladice pastu a pod. a vsetko nahriat bud v rure alebo nejakou teplovzdusnou pistolou... par krat sa mi podarilo tak opravit MB z notebookov alebo podobne :D ... aj mobil som si tak opravil ... ak nepomoze pojde VGAcka do VGAckoveho neba :D
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa spencer »

no pokiaľ ti to robí vady už pred načítavaním OS tak je grafana kaput . ak nie skús ešte niečo vymyslieť : ja by som sa jej len tak ľahko nevzdal :D .. hneď by poputovala do iného pc len tak z prdele ako posledná nádej nech zbytočne netrpí v šuflíku. A keď tak na internete je dosť ľudí čo tu grafiku kúpia aj poškodenú samozrejme ale že za symbolickú cenu .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Bolinko111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 16:24

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa Bolinko111 »

Zdravim vsetkych !!
Grafika podstupila operaciu v elektrickej rure :D
185 °C po dobu 5 minut ...
S radostou mozem oznamit ze opat funguje bez problemov :D
:hysterical: neveril som tomu ale je to tak :cool:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa FEAR »

dufam ze niekde v dusi mas miesto kde preziva moznost ze ta karta po case opet prejavi znamky choroby .. a ze opekat sa donekonecna neda .. :) lebo to co sa pri vyrobe "podrbalo" kde to davaju do kopy masiny ... alebo casom u teba nevyriesi domaca rura ;)
Bolinko111
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2010, 16:24

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa Bolinko111 »

Nech som jej dal len 2 mesiace...
za tu dobu pojdu ceny dobrych kariet nizsie
aspon dufam :D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak nech ti cim dlhsie pozije :)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Problem s 9800GTX+ a jej ovladaca

Príspevok od používateľa spencer »

Bože to je za techniky :D kde sa hrabe NASA ;D dnes sa problémi riešia rúrov na pečenie alebo starými peterkami :)
Každopadne gratulujem ...
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Grafické karty"