Lenovo G550 chladenie

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
johnnycage
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:54

Lenovo G550 chladenie

Príspevok od používateľa johnnycage »

Zdravim.

Vlastnim notebook Lenovo G550 s integrovanou grafickou kartou Intel GMA X4500, HDD je WD Scorpio Blue 320GB. Teploty sa pohybuju nasledovne:

Bezne kancelarske veci (internet, office, hudba, obcas nejake video):
CPU: 45°C - 50°C
HDD: 47°C - 51°C
Spodna hranica je vacsinou v zime, teda v chladnych obdobiach. Horna hranica je pri letnych horucavach, ako teraz.

Pri zatazi (obcasne hranie hier, konvertovanie videa):
CPU: 60°C - 78°C
HDD: okolo 55°C
Teploty HDD boli merane pomocou S.M.A.R.T a teplota CPU pomocou specialneho appletu, ktory sa nachadza v Linuxe.

Vcera som hral UT04 asi hodinu, mozno nieco cez hodinu v kuse a po vypnuti som si vsimol, ze mal HDD teplotu 59°C .. pozeral som na stranku vyrobcu a pracovna teplota je 0°C - 60°C. Ak dosiahne HDD teplotu 65°, automaticky vypne aby sa neposkodil.
Ak ma niekto tento notebook, ake teploty mate vy pri zatazi a pri beznej praci?

Rozmyslal som, ze si kupim chladiacu podlozku. Hlavne kvoli HDD, pretoze tie teploty sa mi zdaju vysoke a trochu sa tera bojim aj viacej zatazovat HDD, aby sa teplota nevysplhala na tych 60°. Co citam, vacsinou sa teplota HDD v notebookoch pohybuje okolo 35° - 40°C. Samozrejme zalezi od konstrukcie notebooku, ale predsa sa mi to zda vela.
Precital som rozne fora, pozeral som aj rozne testy podloziek a zo vsetkych tych informacii vychadzala najlepsie podlozka Zalman NC-1000. Problem je v tom, ze napr. pod HDD nemam ziaden otvor a zaujima ma hlavne ten HDD. Teda neni tam ziadna mriezka, je tam len taky maly otvorcek o rozmeroch cca 10x2mm. HDD mam umiestneny niekde pod touchpadom. Pomoze ta podlozka aj v takomto pripade na HDD, uz len tym, ze by ochadzovala to Sasi (bo celkovo je dost teple, zospodu aj zvrchu), pripadne ze by bol nejaky ten vzduch fuknuty aj cez ten maly otvorcek? Dalsie otvory na spodnej ploche notebooku mam v lavom hornom rohu (CPU) a potom asi tak v strede (RAM alebo graficka karta - integrovana). Bo ako hovorim, v lete su tie teploty celkovo vyssie, pretoze ja som na podkrovi, kde mam casto teplotu vzduchu aj cez 30°.
Este dodam, ze notebook mam polozeny na drevenom stole.

Návrat na "Mobilné PC"