Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

Potreboval som za zbavit zavadzajuceho PC pod stolom a aj spravit nejaky upgrade. Z dostupnich bedni, ktore rozmerovo vyhovovali som vybral Aerocool Qx-2000
http://www.aerocool.com.tw/pgs/pgs-q/qx2000.htm

Bedna zatial obsahuje:
Procesor: AMD Athlon II X3 440
Doska: MSI 890GXM-G65
RAM: 2GB DDR3 1600MHz
Grafika: zatial onboard HD 4290, casom asi Radeon HD 5750, 5770 neskor mozno aj crosfire 2x HD5750 napr
Disk: WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB 64MB cache
Mechanika: LG DVD-RW
Zdroj: Mercury 400W

Prvu vec, ktoru bolo treba spravit bola uprava stola. Zadna doska musela mat otvor na kable a priechod vzduchu. Pri demontazi som zabudol na ostavajuce 2 drevenne koliky takze som z doski odvalil nejaky kus ale to neva kedze to vidno nebude. Hore som nasroboval kusok tenkej dosky aby to z predu lepsie vyzeralo.
Do stola este davam vodorovne a zvislo listy na kabelaz. Pokusim sa tade viest co najviac kablov aby volne vyselo len minimum.

Druha vec bola mala uprava bedne. Podla mna zbytocna blokacie prietoku vzduchu bola na prednom nasavacom fane - vystrihnute stvorcove mriezkovanie a aj na 2.leveli kde sa montoval zdroj. Vecsina zdrojov ma fan naspodu a prave tu bol plech prevrtany dierkami ale nie az v tak dokonalej hustote. Obe zabrany som teda potreboval dat prec. Kdze som moder amater a nemam ziadne faj naradie ako priamu brusku tak som to najskor vystrihol noznicami na plech a potom zabrusil vrtackous s brusnim nastavcom. Okraje som olemoval buzirkou (trik so obycajnou el.snurou).

Po uprave bedne prisla na rad montaz komponentov. Bedna sa da odklopit, takze horna cast s mechanikami a zdrojom ide nabok a je potom lahky pristup k doske.
Z umiestnemim komponent nebol problem az na disk. Zdalo sa mi divne davat ho dopredu a vo zvislej polohe. V predu na 2.leveli ho nema co ofukovat. Je tam sice priestor na montaz asi 80ky fanu ale pred nim ziadne otvori na vzduch.
HDD som teda ukotvil vzadu na level 2 (vedla zdroja) a za nim som dal 90ku fan, ktory taha vzduch von z bedne. Vetrak som napojil na ovladanie takze sa ovlada spolu s prednim 12cm.
HDD je tam zatial docasne, pokial mu nevymyslim lepsie miesto. Dal by sa este nejako ukotvit (pomocou nejakeho vrtania a plieskov) rovno pred ten nasavaci 12cm fan - ale to chce trochu pospekulovat ako na to a navyse neviem pokial pojde grafika, ktora tam zatial nie je.

Doriesit este musim co najlepsie prudenie vzduchu, polohu a pocet HDD (asi este doplnim starsi PATA na zalohu a filmy a ine bordel data), pasivnu grafiku, citaku kariet, vymenu BOX chladica na procaku za tichsi a vykonnejsi

foto vnutra s komponentami este doplnim
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa newmi »

zdroj Mercury? To myslis vazne? :rolleyes:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

newmi napísal:zdroj Mercury? To myslis vazne? :rolleyes:
Funguje uz aspon 3roky, ma vcelku tichy vetrak, zatial ziaden problem. Prepouzil som ho zo starej zostavy, novu watovo utiahne a funguje to takze zatial to musi tak vydrzat.

Vidis v tom nejaky zavazny problem ? Nejak ze by to nezvladal ? Kupu noveho riesim v nakupnej poradni
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 29&t=66602
a do buducna urcite bude musiet byt novy kedze 400W by bolo na crosfire grafiky a BR-napalovacku, pretaktovanie ... uz trochu malo. Ale zakial nie je grafika a moc netaktujem tak 400W je uplne postacujuce (podla ohlasov v nakupnej poradni a aj podla vypoctu zo stranky ktoru tam uvadzam)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa newmi »

Skor ide o prehrievanie sa. neviem, ja by som to neriskoval a dal tam niektory z tych co sme ti radili. Ved prave, ze ide uz tri roky, aj mne tak naky noname isiel a potom sa proste odpalil.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

newmi: Aha, chapem. Jj, zdroj je na plane vymenit ale zatial som to chcel zlozit aspon ako tak nech s tim mozem zacat robit a aj instalovat soft.


Update.

- do prednej 3.5" sachty objednana tato citacka:
http://www.tntrade.sk/manhattan-interna ... 49179.html
vybral som ju, pretoze ma eSata a dokonca aj Sata+power na jednoduche pripojenie sata disku bez rozoberania bedne - to sa urcite moze hodit

- do 5.25" pozicie som prepouzil tento jednoduchy fan controler:
http://www.tntrade.sk/primecooler-pc-mp ... 11092.html
pouzil som plastovu redukciu/kritku 5.25" -> 3.5"
dokonca aj pekne svetelne ladi k bedni - ma modre diody, ktore sa daju vypinat, tak to spolus modro podsvietenov klavesnicou mam roivno aj taky skromny light tuning ked to vsetko rozsvietim :P

- odmontoval som 70mm fan z box chladica procesoru a pripevnil - amatersky na jeden srob 12cm obycajny primecooler fan a zapojil ho do ovladania
je to trochu lamerske riesenie mozno ale takimto sposobom su teraz krasne chladene komponenty naokolo a hlavne NB

- pridal som starsi PATA disk na data a umistnil ho spolu so SATA dozadu Level2 vedla zdroja - za nim je odsavanie vzduchu 80mm fanom
klietku s diskami som sa snazil dat niekam inam ako je povodne urcena, nejak sa mi nepacilo zvisle ulozenie disko a hlavne v predu je miesto tak akurat na 70mm fan a aj to by nemal odkial poriadne cerpat vzduch
takto ich chladi 80ka a zaroven odcerpava teply vzduch z 2.levelu bedne
HDD som uvazloval umiestnit tak aby boli na Leveli 1 pred hlavnim 12cm fanom ale kedze som zistil ze by sa tam potom asi nezmestila grafika tak som od tejto myslienky upustil kedze onboard grafika je len docasne riesenie
Tam vzadu vedla zdroja je take fajnove nevyuzite miesto a akurat sa tam zmestia 2 disky, jedine co ma trapi je ci nevadi ta blizkost zdroja. Ono aj keby boli tak kde maju byt tak by mali zadnu cast cca 2cm od zdroja aj tak.

- kabelaz okolo stola je uz viac-menej upratana do list za stolom

- DVD-RW aj ten fan controler s redukciou som pokusne skusal prefarbyt na cierno nech to tolko nebije do oci, v Tescu asi seci sprejery vykupili cierne spreje tak som zobral modelarske farby ale nejake extra to nedopadlo :) mal som radsej vydrzat s pracou a zohnat ten sprej, ktory som aj na druhy den po nafarbeni zohnal, tak to mozno presmirglujem a prestriekam s tim matnim ciernim sprejom

TO DO:

- skraslit predne 5.25" paneli - nater modelaskou farbou nie je zrovna vydareny

- eventualne vyrobit novy predny panel pre fan controler rovno s 5.25" maskou - aj tak je to len kus pliesku zohnuty a s dierami na ovladacie cudliky (sry za lamersky vyraz :) ). Stacilo by kus plechu/hliniku ohnut, vyvrtat 4 diery a na boku nejak zahut aby sa ten plosak dal o ten ramik priskrutkovat tak ako je pripevneni k povodnemu 3.5" pliesku

- doriesit este prudenie vzduchu - pocet a kvalitu vetrakov

- zapojit citacku kariet ked pride a upratat jej kabelaz

- vyrobit nahradu klietky pre HDD pretoze ta sucasna ma tie HDD uplne nad sebou ziadna medzera. Pritom smerom hore je este kopa placu takze spravit 2 ohnute pliesky na ktore sa uchytia HDD ale tak aby bola medzi nimi dostatocna medzera

Otazky/dalsie veci na poriesenie:

- je umiestnenie HDD vedla zdroja vporiadku ? Nemoze ich zdroj nejako elektromagneticky ovplivnovat ?

- mozno sa hody vymenit BOX chladic za nieco ine - skusim dat do nakupnej poradne ale vecsinu takych co sa tam zmestia - vyska max 12cm aj so zakladnou - takze tie tower sa tam nevojdu - podla recenzii moc neodporucaju tak neviem ci sa oplati vobec davat 30-40E za nieco co mi vpodstatne nijak vyrazne nepomoze oproti sucasnemu riaseniu

- vybrat grafilku, zatial sa mi pozdavaju R5750 pasivna od Gigabyta alebo R5770 HAWK ale ta ma len 3 konektory na grafiku co je skoda - do buducna by som urcite skusil Eyfinity, druhy cca 20" monitor je vcelku v dohladne bez nejakych vydavkov

- casom dokupit SATA DVD-RW/BL-R combo - az tak to neponahla

- uvazujem o otocnom klbe na uchytenie mojho 22" monitora na stenu - najlacnesi som nasiel v Tescu za cca 25E a vyzeral vcelku OK



lepsia_kabelaz.jpg
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

UPDATE:

- Novy zdroj (kupeny s ohladom na mozny upgrade do buducna)
SEASONIC S12II-520 Bronze
http://www.alza.sk/seasonic-s12ii-520-b ... 167011.htm

velmi tichy ventilator, odporuceny v nakupnej poradni, jedine co je trocchu horsie = je to strasny octopus (ako niekto v jeho recenzii napisal) tooolko kablov - nepotrebne som musel naskladat do klietky na disky, ktoru vyplnili komplet


- kupeny novy FAN controler
SCYTHE KS01-BK-5.25 Kaze Server černý
http://www.tntrade.sk/scythe-ks01-bk-ka ... 32126.html
a tolko sme sa so svokrom (teda hlavne svokor) natrapili s vyrobenim 5,25" pre moj primecooler obycajny 3,5" fan controler - nuz pojde do starej zostavy
kaze som zatial len odskusal zapojit s obycajnymi fanmi na volno von z bedne, funguje vyborne - este som zvedavy ako dobre bude merat teploty

- vyrobene nozicky (L profil pliesky) pre HDD miesto povodnej HDD klietky - disky maju teraz vecsi odstup od seba a plechy su hlinikove cca 1,5 mm hrube takze mozu odviest aj nejake to teplo z nich

- vymenene FANy: 12 cm Enermax magma na procesor, 8cm enermax magma na outtake vzadu za HDD, 2x8cm arctic cooling F9 na level 1 outtake - beru to co procak vyfukne a to aj vdaka windtunelu

- spraveny windtunel na procakovom fane - aby nebral hned to co si vyfukne a aby zadne 2 FANy neuberali jemu cerstvy vzduch ale brali len to co vyfukne (bude vidno az podla obrazkov)

zatial je bedna komplet zlozena a vpodstate chyba len poriadna grafika
este to chce prestrieka predok DVD-RW a nainstalovat Kaze Server controler

skusim zapojit na ten controler aj ten predny 12cm fan a regulovat to nim - uvidim na aku tichu hladinu sa dostanem

BTW poradi niekto kam mam hadzat fotky nech to nemusi byt tuna - nieco jednoduche s rychlou registraiou bez vyplnania zbytocnosti
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

imageshack.us
treba len mail heslo, na mail ti pride autorizacny mail a uploadujes
btw zaujimava case, chcel by som vidiet tu magmu na procaku :-)
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

Bumpy_SK napísal:imageshack.us
treba len mail heslo, na mail ti pride autorizacny mail a uploadujes
btw zaujimava case, chcel by som vidiet tu magmu na procaku :-)

ok, doma pozrem, regnem a pohadzem foto tam

Magmu som dal na box chladic miesto origos vetraku a drzi na jednej zareznej skrutke - tak isto ako je to uz tuna na obrazku (len tam je este stary primecooler)
zatial neviem merat teploty - iba v biose (speedfan najnovsi nic neukazuje okrem diskov a everest mam iba nejaku st arsiu home edition)
ale zapojim ten Kaze Server regulator a prilepim diody a teploty budem sledovat tak

case je presne to co sa mi zmestilo do stola (na chlp) a nestalo viac jak 70E. 100 a viac som uz ani nepozeral a ine bedne mali nieco aj po boku, ku ktoremu sa ja v stole nedostanem
navyse ta bedna mala zauimavy dizajn - ten predny nazavaci FAN a ovladanie, 1x3.5" + 2x5.25" - proste akurat splnala moje poziadavky, len som ju malinko upravil - vystrihnutim nejakych zavadzajucich veci a premiestnenim HDD
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa newmi »

Bumpy_SK napísal:imageshack.us
treba len mail heslo, na mail ti pride autorizacny mail a uploadujes
btw zaujimava case, chcel by som vidiet tu magmu na procaku :-)
:OO= bumpy a to odkedy? V pohode bez registracie moze uploadovat kolko sa mu raci. Regnut sa treba len vtedy ked si chces tie fotky najst aj neskor, vo svojom profile :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

jj ja viem, ale ta forma "galerie" sa mu moze zist, preto som radil registraciu...
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
STARHAWK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Po 19. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: Case Qx-2000 rozlozenie komponent a mala uprava

Príspevok od používateľa STARHAWK »

par novych foto

http://img687.imageshack.us/slideshow/w ... dtunel.jpg


je tam HDD stojan, cpu s magmou a windtunelom (resp len usmernenim vzduchu), zadny outtake a pohlad z hora na level 1 a 2

Vcera som suzal zapojit Kaze FAN controler. Isiel som len do biosu a pozeral teploty CPU a NB, bolo to bez zataze kedze som bol len v biose
NB: 38-40 C
CPU: zacalo na 40 C potom islo hore az na 60 C pri nizkich otackach
s 12cm Magmou som sa pri tichich otackach dostal na 60 C a moc to neklesalo
s BOX 7cm fanom na tichich otackach - todla regulatora 2000 RPM som bol na 45 C

Takze moje riesenie s 12cm magmou + box kus hliniku opcividne nie je take dobre. Predpokladam ze ta magma nevie spravit taky spravny tok vzduchu na ten kus pasivu pri nizkich otackach

Mozno by to chcelo samostatny windtuinel pre procak a vyrezat novy nasavaci otvor vpredu - plac by tam bol tak na 8cm fan

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"