NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Peterr1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Júl, 2010, 19:32

NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa Peterr1 »

Zdravím,
kúpil som pred dvoma týždňami použitý 6 mesačný notebook HP 6735s. Od začiatku som mal problémy s prehrievaním (neskôr som sa dozvedel že všetky tieto notebooky mali od výroby problém s prehrievaním) takže notebook sa po cca. 30 minútach sám od seba vypínal. Skúšal som tam preinštalovať windows z visty na xp no počas inštalácie sa vkuse vypínal a zapínal tak som to vzdal a dal som ho jednému známemu nech sa mi na to pozrie no vravel že sa to pokúšal zapnúť no z baterky to nešlo vôbec aj keď som ho nabíjal predtým cca. 1 hodinu a baterka je 100% funkčná tak to skúsil zo siete. Síce hučal, svietilo tlačídlo že je zapnutý aj wifi svietila a aj indikátor nabíjania pri napájacom kábli svietil no monitor ani nenabehol. Predtým než som mu ho dal aspoň nabehol monitor aj keď sa mi spustilo len pokračovanie inštalácie XP tak som ho vypol nech mi ho on na to pozrie. Vravel že je tam s tým prehrievaním niekoľko zásadných chýb. Prvá je že je tamm len jeden ventilátor so slabým výkonom takže ho nestíha chladiť a druhá že je tam procesor AMD Athlon X2 DualCore. Poradil mi že je tam pravdepodobne zlá základná doska no nebol si istý, viete mi prosím vás niekto poradiť ako mám ďalej riešiť tento problém?
Vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa shiro »

podla priznakov je v prdeli doska.
inac notebook staci prefuknut stlacenym vzduchom a zvnutra vycistit a prehrievat sa nebude. Ked chlapik tvrdi ze AMD procak je problemom, tak sa nema co do PC vobec miesat, nakolko o tom prd vie. Ano, hreju viac, ale top je uz vec vyrobcu ako chladenie nadimenzuje. Procak s tym nic nema. Navyse si nemysli ze baterka po pol roku ma byt 100% funkcna...ked ju das par hodin nabijat a book sa na nej aj tak nezapne, tak je v prdeli, nech si myslis cokolvek.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Peterr1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Júl, 2010, 19:32

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa Peterr1 »

Ďakujem za odpoveď. Baterka je funkčná lebo kým išiel tak vydržala okolo dvoch hodín na jedno nabitie takže po hodine nabíjania by ísť mala. Vedel by si mi aj povedať čo môže byť príčinou že doska odišla? Môže to byť aj tým že sa počítač stále zapol znova aj keď sa vypol kôli prehrievaniu? Chalan čo mi chcel na ňom preinštalovať windows vravel že sa stále niekoľkokrát za sebou po pár sekundách vypol a že ho stále zapol znova a znova a znova neviem síce prečo to robil ale nemohol tým odpáliť základnú dosku? Prípadne nemôže byť chyba v pevnom disku že by odišiel kôli viacnásobnému prehriatiu? A keby bola zlá tá základná doska tak to spôsobí aj to že sa nespustí monitor?
Nevedel by si mi poradiť kde by som mohol zohnať naň novú dosku alebo či sa to dá ešte opraviť? A ešte raz ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa shiro »

preco odisla doska ti nepovie nik, skratka chcipla. Ak by si mal vadny disk, tak sa PC spusti a dostanes sa do biosu atd.
Prehrievanie zvycajne dosku neodfajci, ale moze to byt pricina, ktora jej k smrti pomohla. Otazka je co sa tam prehrivalo...pravdepodobne CPU. Moze byt vadny aj ten, priznaky byvaju rovnake. Nova doska stoji tolko co novy book, nema vyznam to opravovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Peterr1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 27. Júl, 2010, 19:32

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa Peterr1 »

Takže môže byť chyba aj v tom procesore? Nemohlo sa stať že by sa prehrial až natoľko že by odišiel?
Ďalšia vec je že by som si vedel zohnať lacnú dosku na dovoz z Číny ale nemajú tam presne ten typ do 6735s no majú tam do notebookov čo vyzerajú presne tak isto akurát majú napríklad menší disk, iný procesor a podobne takže fungovala by mi aj takáto doska?
Ešte sa chcem spýtať či by nevedel nejaký elektrotechnik alebo niekto kto sa vyzná v elektroniky tú dosku opraviť alebo je to nemožné?

Akú odhaduješ že by mohol mať hodnotu notebook keby ho rozpredám na náhradné diely?
VGA: Video Adapter ATI Radeon HD 3200 Graphics (384 MB)
CPU: Version AMD Athlon X2 DualCore QL-60 2,2GHz
HDD: 320GB
RAM: 1+2GB DDR2
MONITOR: 15.4" LCD
+nabíjačka, plasty, klávesnica, wifi, zdroj...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa FEAR »

Skusil by som Qcomp v Kosiciach tam nam dali dokopy uz par pozarucnych veci podobneho problemu a ceny neboli vysoke .. urcite nie v podobe noveho booku .. v rozmedzi 40-70e priemerne .
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: NOTEBOOK HUČÍ NO NESPUSTÍ SA MONITOR

Príspevok od používateľa newmi »

ked nenabehol monitor, nemusi byt chyba v zakl doske! Moze byt aj vadny invertor alebo podsvietenie displeja. Skus to napojit na externy monitor, ked ani tak nepojde obraz, tak problem moze byt v grafickej karte alebo v uz spominanej doske.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné PC"