zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa shampoo »

Neviem sa dostať do notebooku Acer
Včera som nainštaloval Vista všetko šlapalo v pohode a nakoniec program na čítačku prstu.
A to som asi nemal robiť ...
Dnes som notebook zapol čítačka načítala prst ale je neplatné heslo do Vista.
Ani cez F2 sa už do biosu nedostanem nejak sa to zaheslovalo čo mám robit od rána googlim a nič .
Pomožte možno ste to už niekto riešili
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa shiro »

bios sa sam nehesluje. ani heslo do windowsu sa same nezmeni. takze si pospominaj.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa shampoo »

-je to divne aj mne
Syn tam instaloval soft Acer bioprotektor na citacku prstov ...do prveho vypnutia fungovalo vsetko OK
Fakt je ten ze bios uz pyta heslo a neplati to povodne pri vstupe do OP.
-vecer som sedel pri nom ,potom rano nacitalo prst ale nepustilo ho do Vista.
-tak som chcel ist do biosu ze dam reinstal ale nedalo sa lebo uz bol zaheslovany .
Zrejme ta citacka prstu zaheslovala aj bios ....dva dni mam NB a uz som pri nom zostarol o 10 rokov
hlavne na zahranicnych forach je vela podobne postihnutych ale nijake riesenie vsetko diskusie do prazdna
:wallbash:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa shiro »

si zavolaj syna ze co tam presne robil
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa shampoo »

Takže práve pred chvíľkou som prišiel zo servisu v meste.
Problém vyriešený....
Píšem to aj pre ostatných ...bacha na nové ACER TRAVELMATE a hlavne na soft ACER - BIOPROTECTION v kombinácii s Vista Business a jej blbými ochranami .
Po inštalácii sa soft natiahne do Biossu ale neplatí heslo pre prst.
Vyžaduje si svoje generované heslo 3x pri vstupe do bios-u ..toto heslo si samozrejme nevšimnete ....
Potom zablokuje heslo do biosu nejaká sekurity ochrana v nových biznis notebookoch a ste hotový Vista až do smrti.
Potom už len servis v Brne :help: tý nechcú prezrádzať ich univerzálne heslo do Phoenix biosu ani servisákom živnostníkom.
Neviem čo tam servisák stváral, ale nadával že ho bolo až von počuť .volal do Aceru .....tam nik nebol iba odkazovač ..nakoniec nejak prepojil dva PC a z win natiahol nový Bios zo stránok ACER-u.
Pred natiahnutím musel syn potvrdit prstom inštaláciu a ten debilný finger print sa dal odstrániť až po naformátovaní pri naťahovaní XP.Dokonca aj ked sa odstránilo HDD aj tak sa musel vstup potvrdzovať prstom ...niečo neskutočné :-(
Ďakujem shiro za snahu mi pomoct ,teraz sa idem aj ja "zresetovat" yahooo
Používateľov profilový obrázok
Shade
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Ut 10. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: zaheslovanie Vista aj Bios ACER Travelmate.

Príspevok od používateľa Shade »

ono pri instalacii toho bioprotectora prikazalo zadat heslo na bios adminske aj userske a aj heslo na usera OS... ja som s tym problem nemala mam presne tuto kombinaciu...
PC : E5200 + 4gb ram + 1950pro512 agp + zalman FS-V7 5V + 320gb hitachi + wd green 1,5tb + Acer AL1751b + Seasonic SS-500ET
NB : acer tm 5730g p8400, 4gb ram, ati 3470,hdd 500bevt

Návrat na "Mobilné PC"