GA-EG41MF-US2H a 4x 2GB RAB

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

GA-EG41MF-US2H a 4x 2GB RAB

Príspevok od používateľa matopd »

Zdravim,

mam problem s GA-EG41MF-US2H (http://www.gigabyte.com/products/produc ... 80&dl=1#ov) a to taky, ze po nainstalovani 4x KVR800D2N6/2G (Kingston 2GB/800Mhz) mi MB nenabehne. Sem tam sa stane, ze sa mi zobrazi POST, ale ten je deformovany roznymi ciarami. Iste je, ze aj ked tam je nainstalovanych 8GB ram, post "vidi" stale len 4GB, ale dalej postupuje do restartu a potom uz nenabehne ani POST. Toto iste sa deje aj pri pouziti 3och modulov. S dvoma je system v poriadku a stabilny, akurat ked pouzijem patice DDR_1 a DDR_2 post nejde vobec (MB ani "nepipne").

BIOS som upgradoval a dokonca som skusal aj ine pamati a aj inu MB.

PS: Dane RAM su v zozname podporovanych

Dik za vsetky napady...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: GA-EG41MF-US2H a 4x 2GB RAB

Príspevok od používateľa matopd »

Tak,

problem s danou kombinaciou hardveru je neriesitelny. Odpisali mi z gigabyte.cz (inak musim pochvalit, skutocne rychli) toto:
Dobry den,

experimentalne se vam podarilo overit, ze informace v manualu na strane 16 o instalaci pameti jsou pravdive.

Problem je v tom, ze osazujete-li 4 moduly, musi tyto byt jednostranne. Bezne prodavane pameti byvaji nejcasteji dvoustranne, takove lze osadit jen 2. Sehnat jednostrannou pamet neni nejjednodussi, takova pamet byva pri stejne kapacite podstatne drazsi nez pamet dvoustranna.

Je to technicka zalezitost pouzite cipove sady, zadny BIOS tomu nepomuze.

Petr Vavra
Gigabyte CZ
technicka podpora
Ososbne som si myslel, ze ss a ds nieje chipovanie (v tomto pripade) ale kanal (dual\single).

Pozdravujem vsetkych ):

Návrat na "Základné dosky"