internet na dom bez inzinierskych sieti?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

internet na dom bez inzinierskych sieti?

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Zdravim, v stredu sa stahujem na dom ( nova ulica, do konca roka asi ziadne inzinierske siete) a potreboval by som si vybrat internet.
Chcel by som neobmedzeny, rozumne rychly. Problem je ten, ze to nemoze byt nic cez pevnu linku.
Orange ponuka obmedzeny internet, po prekroceni ( pri klasik programe ) 6GB dat je rychlost znizena na 64kbit/s. Udavane rychlosti su aj dosahovane?
Od t-comu si nemozem dat teda nic. T-mobile mobilny internet je pokial viem obmedzeny a rychlosti ziadna slava.
Este existuje poskytovatel Nevernet - avsak este som o tom vela nepocul. Rychlosti, ktore deklaruju su realne dosahovane?
Podla ich stranky mi to zatial vychadza najvyhodnejsie.
Poznate este nejakych dalsich poskytovatelov bezdrotoveho internetu za rozumnu cenu(20€/mesiac) Dakujem za rady :)
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: internet na dom bez inzinierskych sieti?

Príspevok od používateľa galen »

nuz ... bez udania lokacie (pribliznej - dedina/mesto) ti nikto neporadi, co tam mate za lokalnych providerov

ale ako si napisal: vylucenim beznych rozvodov, ti automaticky pada DSL technologia ako taka (tkomunisti a akykolvek ich reseller),
dalej mozeme predpokladat, ze to nieje ziadne vyznamne sidlisko, aby sa tam komercakom oplatilo pokladat kable ...
jedine ze by si tam optiku polozil niekto lokalny, a ty iba poziadas o dorobenie 50m pripojky ... nuz ... ale i to nebude lacne ...

taaakze ti ostava:
1) pripojenie cez mobil ... v idealnom pripade sa dostanes na 540kbps, ale kedze si asi na periferiach/lazoch (chap: nie bratislava centrum), tak realnejsich je 120kbps ...
2) pripojenie WiFi (alebo obdobna wireless technologia) - co mesto/dedina, to iny provider ... a ine ceny ...
popytaj sa susedov ... pripadne prejdi sa po ulici, a najdi baraky, co maju na sebe podivne anteny, a ktorym smerom ukazuju ... a vies koho sa na co pytat ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: internet na dom bez inzinierskych sieti?

Príspevok od používateľa newmi »

no ine ako ten lokalny wifi provider ti asi nezostava
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: internet na dom bez inzinierskych sieti?

Príspevok od používateľa tomas2893 »

dedina je Velky Lapas ( cca 4km od Nitry) Skusal som chytit nejake siete cez mobil a chytal som prave nevernet. Nie je tu niekto z okolia Nitry, Zlatych Moraviec, kto s tym ma skusenosti?

Este rozmyslam o tzv. bezdrotovej optike od satra, ktora by v okoli Nitry mala fungovat. Uz mi ostava iba zavolat jednotlivym poskytovatelom a popytat sa, co je mozne..
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB

Návrat na "Siete"