Strajkujuce PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa falcon »

Mam problem a neviem si sam rady. PC sa zacal sam sekat (najma v zatazi) tym sposobom, ze sa zasekne obraz, obcas zvukovka vydava cudny piskavo-skripavy zvuk. Po hard-resete ale komp uz nenabehne. Teda roztocia sa vetraky, ale nie je pocut ani uvodne pipnutie, ani ziadna odozva na monitore. Mam vyskusane, ze ak pripojim iny zdroj, resp pripojim zdroj z toho kompu na inu zostavu (pripadne len odpojim od dosky a zapnem prepojenim konktaktov), tak nasledne uz vsetko funguje. Aj povodna zostava s povodnym zdrojom nasledne nabieha. Mam podozrenie na zakladovku alebo zdroj. A nestava sa to nijako pravidelne, obcas vsetko funguje aj 3 dni, aj v zatazi a obcas sa to sekne po 10 minutach od zapnutia kompu.

Zostava je ASUS M4A785TD-V EVO, 2x2GB DDR3 Kingston, AMD PII X3 720 BE, WD64000AAKS, ATI HD4770, Seasonic S12II 430W
djdomik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 22. Mar, 2009, 15:13
Bydlisko: Malženice

Re: Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa djdomik »

Skusal si uz vycistit od prachu? a vlasne cim to chladis? a nemas slabi zdroj? A neni pretaktovany?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa newmi »

zdroj urcite nema slaby. Neskratuje sa ti tam daco?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa falcon »

No od prachu je vycisteny, mam aj prachovy filter vpredu v skrinke, takze vela prachu sa tam nedostava a pred casom som to aj povysaval. Zdroj slaby nebude, som tam mal aj hd4870, ktora sla v pohode. Tato 4770 nie je taka narocna na stavu. Robi to aj nepretaktovany. Inak na procaku je noctua s pridanym dalsim 120mm vetrakom, vzadu 120mm vetrak na 800 otackach, vpredu zregulovany 140mm. Teploty cpu tak do 45-50 stupnov, grafika 60-70, doska okolo 45, ale ten pasiv sa mi obcas zda, ze hreje aj viac ako su uvadzane tie teploty. A zdroj som mal cely von, potom som spravil aj lepsi poriadok v kabelazi, nic. Ja neviem, skrat ani nie, to uz skor studeny spoj alebo zly kontakt, ale otazne je kde. Ci je to zatuhnutie od zdroja, ci dosky.
djdomik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 22. Mar, 2009, 15:13
Bydlisko: Malženice

Re: Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa djdomik »

Skus ci sa ti nehybu kontakty v ATX konektore(ten najvecsi co sa dava do dosky) Pamete to zvladaju? lebo taketo problemy som mal skus len znizit frekvenciu pameti mne to pomohlo
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: Strajkujuce PC

Príspevok od používateľa falcon »

RAMky doteraz bezali na 1600@cl8 a pred casom som im nastavil 1333@cl7, co zvladaju pri nizsom napati a ani tolko netopia. Nakolko uz takto idu dlhsiu dobu stabilne a predtym tie asi 3/4 roka bez problemu, tak mam velky tusak na zdroj. Ked som kamosovi hovoril o mojich problemoch, tak hned vystrelil, ze to je zdroj + niekde na nete boli vypisane problemy, ktore naznacuju problemy so zdrojom, konkretne zasekavanie sa nenabiehanie pc + dlasie, ale tie sa ma netykaju.
Rozmyslal som teda, ci by to nemohlo byt nejakym sposobom prehrievanie. Vysvetlim situaciu v case. Zdroj je dole, doska nad nim. Vetraky ako som pisal vyssie. Na procesore je chladic Noctua NH-U12P, original vetrak je zregulovany. Avsak nedavno som pridal este jeden na pasiv, ktory taha vzduch od pasivu k outtake fanu. Tento sa spusta iba pri istej teplote, teda zatazi. Je mozne, ze potom "kradne" vzduch od zdroja a ten nema potom dostatocne odvetranie pri zatazi?

//Edit: Zdroj ma vymeneny vetrak a ten napevno zregulovany. ale nejde mi potom do hlavy, preco by to padlo po 10-15minutach...

Návrat na "Hardware všeobecne"