Nespustí sa Windows 7

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
petros

Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa petros »

Zdravím. Pomôže mi niekto s mojím problémom? Mám nový notebook ASUS EEE PC 1201 HA a asi po týždni používania začal "štrajkovať" pri zapínaní: zapnem ho a namiesto toho, aby normálne nabehol MICROSOFT WINDOWS 7 a spustil sa počítač, vypíše mi to len názov počítača resp. EEE PC a na spodku monitoru ma vyzve na stlačenie F2 ak chcem "SETUP" alebo TAB (presne neviem, čo to odo mňa žiada, nevyznám sa v tom). Ak nestlačím F2, po chvíli nabehne čierna obrazovka a len vľavo hore bliká kurzor. Ak predtým dám F2, nabehne mi väčšinou - nie vždy - zrejme nastavenie /neviem/ a tam v BOOT BOOSTER prestavím OnBoard LAN Boot ROM na Enabled a Boot Booster na Disabled. NIekedy potom už ide spustiť normálne PC, inokedy sám neviem ako, ako chvíľu sa s tým hrám, kým nabehne Windows.
Neviete mi poradiť, čo by som mal robiť, prestaviť alebo..aby som sa s ním nemusel vždy 15 minút hrať??
Inak PC funguje super. Ešte pripájam, že ho vždy vypínam štandardným spôsobom a nie nasilu.
Za každú dobrú radu budem vďačný.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa shiro »

bios si drzi nastavenia? ocekuj v nom nastavenie poradia bootovania, ci sa nemeni.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
petros

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa petros »

Shiro, a to spravím ako? Ja som v tomto "pomocný pracovník v kuchyni". Pls vysvetli polopatisticky. dik.
M@tt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06. Dec, 2010, 23:34

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa M@tt »

No ja mam ten istý problém...Všetko som skúsil mam aj pripravenú tu najhoršiu variantu ( preinštalovať ho) ale nechcem bo tam mam cenné údaje ( školské veci ) a tým sa mi to všetko vymaže...potrebujem sa aspoň tam dostať aby som ich získal a potom na ostatok môžem kašlať...Súrne pomôžte
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa xsi69 »

skusim :
moze to byt chybka alebo zle nastavenie v biose , ale pokial isiel normalne , bios byy som vylucil (ak by sa neresetoval , to si vsimnes na case a datume ze neni spravny )
skus spustit obnovu , kilkaj f8 pred spustenim windowsu , dostan sa do menu spustenia a daj nudzovy rezim , a obnov to , ked ti to slo normalne .
zda sa mi malo pravdepodobne zeby si bios nedrzal nastavenia .
napis presne co ti to vypise ked mas dat F2
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
M@tt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06. Dec, 2010, 23:34

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa M@tt »

Tak ja keď zapnem book tak mi ukáže len úvodný obrázok Eee PC a voľba do Biosu nič iné a keď nič nedám tak bliká pomlčka...toto sa mi stalo čo som chcel prebudiť book z hybernácie...vtedy spravilo tvrdý reštart a od vtedy je problém na svete...Ale keď dám inštalačné Usb tak už začína inštalovať...Do winu ma nepustí a po stlačení F2 mi vyhodí popis parametrov booku potom ( stlacenim ESC sa dostanete do inštalovania
stlacenim F9 do image recovery
stlacenim ALT+F2 neviem nieco ohladom Asus EZ Flash)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ak je tento problém ešte aktuálny...
...skús opraviť zavádzač systému...
Vlož inštalačné DVD Windowsu 7 a nabootuj z neho.
A tam kdesi v dolnej časti obrazovky (len neviem kedy, tak dávaj bacha a sleduj!) bude, že oprava počítača (alebo niečo podobné). Na to klikni a zobrazí sa ti niekoľko možností (oprava zo zálohy, obnovenie do predchodzieho stavu,... ...a je tam aj niečo ako opraviť zavedenie systému). Skús to...
Ale nerob to, ak máš viac OS v notebooku (ja neviem, androida, ubuntu, linux,...), lebo ti to môže zničiť zavádzanie tých ostatných OS...

edit:
Len takto, ja som takéto čosi ešte nikdy nerobil, len viem, že tam tá funkcia je a jeden môj spolužiak takto opravil zavedenie Windowsu 7...
M@tt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06. Dec, 2010, 23:34

Re: Nespustí sa Windows 7

Príspevok od používateľa M@tt »

Tak nakoniec to bola chyba pevného disku...Dal som to na reklamačku

A skúšal som všetko od nainštalovania winu a Linuxu cez USB po zalohu ale nič nepomohlo...Tak som prišiel o dáta ale ta čo už. :)

Návrat na "Mobilné PC"