chladic na pamete COrsiar

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa HellAngel »

kupil som tento chladic z Bazosu od jedneho typka:
http://www.alza.sk/corsair-airflow-akti ... 107071.htm

samozrejme sa mi zabudol zmienit o tom ze ventilatory tak nejako piskaju. Ratam ze su loziska v prdeli. Kedze som robil reset telefonu tak som prisiel o jeho cislo z SMS sky. Viete mi povedat ci pomoze streknut trochu oleja na lozisko? hlavne kde presne by som mal dat ten olej? Mam injekcnu striekacu s ihlou takze olej dostat aj do tensich miest nie jeproblem.
Dakujem
NB: Asus ROG Strix G16
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

lol a co si doktor?
olej na sijacie stroje, srobovak
Obrázok
pod tou nalepkou je taka mala dierka, tak tam
namocit koniec srobovaku do oleja a potom sa dotknut toho rotora v tej dierke ci co to je
btw. naco je ti preboha chladic na pamate???
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

1. striekacka ti nepomoze u klznych lozisk je tam vola minimalna (striekacka je oproti tomu ako Mercedes S600 oproti Fiat 500 (ten stary nie novy ten je uz vacsi) takze jednine fakt kvapnut a trochu pokrutit a poposuvat hriadel inak tam ten olej nedostanes (ak nepocitam ze to rozoberes)
2. ja mam dominatorky a chapem ta ked idu na 2,1V a 1066MHz su trochu teple ale staci ked mas prietok ja na ne fukam z boku 140mm fanom na 500ot (lebo nemam prietok kedze moja bedna je daleko od dokoncenia ale svoj ucel plni aj tak) a staci ked je na ne jemny vanok a su chladne
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som to mal rozne skusane s ventilatormi, ale islo o to ze som ruku na tych pametiach nemohol udrzat. Jednoducho mi to vadilo. Dalsia vec je ze v zime pustame podlahove a ja mam PC na zemi. Teplota v bedni sa zdvihne o ras stupnov. Jednoducho som chcel nieco co mi pomoze s teplotami. Inac ten chladic som mal za 8€ takze ziadna velka investicia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

jaj teraz pozeram ze ty ich mas na 1220MHz tak uz viem preco ti tak pecu a nechcem ti do toho kecat ale je zbytocne ich mat na 1220 a CL9 vykon tym ziskas minimalny a len ti to tam pecie

no jedine ucinne riesenie je rozobrat tie ventilatory a namazat hriadel (nie vela kvapka a rozotret)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak som ich premazal a pomohlo. Ale trocha som sa pohral aj s taktovanim a pamete museli ist na 1000Mhz, inac neboli stabilne. Stabilita tychto pameti na tejto doske je fakt na 3 veci. Teplota samozrejme klesla ked idu na menej Mhz. Tak zatial je chladic dole a prichystam si az ked budu zas horucavy alebo sa zacne riadne kurit :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

inak taka otazka ako si ich dostal na 1220MHz CL9 alebo skor na akom napati ja som ich skusal na 2,2V a nic ani mi len bios nenabehol
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa HellAngel »

casovanie:

TCL - 9
TRCD - 9
TRP - 9
TRAS - 24
TRC - 33 a vyzsie

napetie som mal vari 1,8V

ale toto som dlho nemal lebo to zacalo byt hodne nestabilne. Zvlasne bolo to ze ked som pustil prime tak v pohode bezal ale casto sa mi stavalo ze mi zamrzal pocitac hned pri starte alebo pocas prace. Hodne som okolo toho behal po corsiar forum a hladal vsetmozne pomocky. Aj na asus stranke vo forach toho bolo dost rozoberane. Je sranda ze tie pamete bymali ist na 1333Mhz v pohode ale proste na tejto doske ani keby si si prst odpilil. Tak idem teraz na tych 912Mhz a uplne bez problemu. Procak ide na 3,2Ghz.

len tak pre zaujmavost. teraz som to chcel dat dznova na 1226Mhz pamete ale zamrzlo to skor ako nastartoval. Zvlastne. Ale davam tomu za chybu tu kompatibilitu. Skoda ze som si nezobral Kingstony tie tento problem nemaju s touto doskou.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

pockaj ale ved ty mas DDR3 nie lebo ked pises frekvencie 1220 alebo dokonca 900 napadne ma DDR2 a nie DDR3 moja chyba mal som si pozret aku mas dosku skor

tak ked ti nejdu na frekvencii aku udava vyrobca pri predpisanom napati skus ich v inej doske ked nepojdu ani tam daj ich reklamovat a ked pojdu na inej doske skus dat novsi bios (co som skladal asi pred 3/4 rokom comp tak na doske MSI 770 C45 som mal RAMky kingstony 1333 MHz ale z nejakeho dovodu sa stale podtaktovali na 1066MHz a ked som to zdvihol na 1333 manualne a mohol som tam dat aj vyssie napatie bios nenabehol a mne ten problem vyriesil flash biosu)

ale toto by sme mali riesit v inej sekcii :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: chladic na pamete COrsiar

Príspevok od používateľa HellAngel »

tento problem nemam len ja, uz som to riesil vsade mozne. Prosto na tejto doske tieto ramky nemaju oficialnu podporu. Moja chyba mal som si to lepsie pozriet.
Mas pravdu uz ideme mimo temy. Problem s chladenim vyrieseny tak mozeme Lock.

ThX za poradenie ;)
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"